No to po wyborach....

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez paula » 13 lis 2006, o 21:12

Niestety nie mogę się zgodzić z realista. Otóż nie głosując przykłada się ową rękę. Prawda jest taka i wszyscy powinni to sobie uświadomić, że bez głosów tych, którzy głosowali na innych kadydatów, którzy odpadli Pani Muniak szans nie ma. Więc jeśli osoby głosujące na przegranych w I turze nie pójda do urn, to de facto wybiorą (!) Kubalskiego na drugą kadencję. A on zrobi wszystko żeby wygrać, a juz jego rodzina na pewno. Osobiście widziałam jak rodzina trzymająca władzę niemal non stop dowoziła ludzi do Domu Ogrodnika i szkoły w Jabłonnie.

A co do pani Muniak z tego co mówi wynika jasno, że jak wygra Kubalski ona w Urzędzie już pracować nie będzie bo nie wytrzyma kolejnej kadencji w nieudolnie zarządzanej gminie. Gdzie zdanie pracownika gminy i mieszkańców jest dla Wójta nic nie warte (wejdźcie na stronę www.jablonna.pl i poczytajcie pytania i odpowiedzi- a są to tylko te najłagoniejsze pytania bo reszty wójt nie ujawniał na stronie). Wójt nie liczył się z niczyim zdaniem i miał w nosie problemy mieszkańców. Więc ja teraz nie mam w nosie na kogo zagłosuję i na pewno nie zostanę w domu. I Wam radzę zrobić podobnie :-)
Jak się nie głosuje, to się potem nie ma prawa narzekać... a za rządów Kubalskiego powodów do narzekań była cała masa....
Ostatnio edytowano 13 lis 2006, o 21:16 przez paula, łącznie edytowano 2 razy
paula

Postprzez Fotograf » 13 lis 2006, o 21:13

Krzysztof Broniec napisał(a):Wynik wyborczy PO istotnie zależy od punktu widzenia. Może to być zarówno porażka, jak i częściowy (względny) sukces. Chodziło mi właśnie o to, co PiVi napisałeś. PO była nieprzygotowana do tych wyborów. Sam fakt, że pan Półturzycki to fajny chłop i gra w piłkę nie wystarczy (nie znam go a tę opinię powtarzam za przeczytanymi postami). Ale w ankiecie ponad 2500 ludzi chcialo go na wójta. I to mnie zastanowiło. Zmienili zdanie czy nie poszli głosować?

Internetowe sondaże nie są reprezentatywne. Zreszta taką ankietę łatwo jest zmainipulować większość z nich opiera się na plikach cookie wystarczy że skasujesz plik cookie i możesz juz ponownie głosować. Admin strony może to łatwo zweryfikować z jakich adresów IP były oddane głosy i rozwiac wątpliwości.

Faktem jest też że część ludzi tradycyjnie olała wybory.
Fotograf

Postprzez Krzysztof Broniec » 13 lis 2006, o 21:29

Ha, nie ma o co kruszyć kopii. Chodzi o wyciagnięcie nauki.
Chyba, że Polak nowe przysłowie sobie kupi...
Krzysztof Broniec

Postprzez bodziowymiatacz » 13 lis 2006, o 21:39

paula napisał(a):woziła ludzi do Domu Ogrodnika i szkoły w Jabłonnie.

A co do pani Muniak z tego co mówi wynika jasno, że jak wygra Kubalski ona w Urzędzie już pracować nie będzie bo nie wytrzyma kolejnej kadencji w nieudolnie zarządzanej gminie

NIkt jej nie będzie trzymać na pewno
bodziowymiatacz

Postprzez Tommy » 13 lis 2006, o 21:40

Głosować czy nie. Tutaj trzeba jeszcze raz dokładnie przeczytać analizy PiVi. A potem zdecydować, który z kandydatów będzie miał mocniejszą pozycję w roli wójta i będzie mógł spokojnie pracować. A może wręcz przeciwnie trzeba zapewnić przeciwwagę dla poczynań rady w osobie wójta. Osobiście również nie mam ochoty na takie wybory. Ale jest jeszcze trochę czasu na przemyślenia.

@ Maria

Kobieto, co ty wypisujesz. Przeginasz i to mocno Grześ nie jest z mojej bajki, ale nie wolno o nikim pisać takich bzdur.

@adminie Czy istnieje podstawa aby wyciąć to paskudztwo?! Bo to idzie w złym kierunku od razu Bodzia też.
Tommy

Postprzez realista » 13 lis 2006, o 21:49

paula napisał(a):Niestety nie mogę się zgodzić z realista. Otóż nie głosując przykłada się ową rękę. Prawda jest taka i wszyscy powinni to sobie uświadomić, że bez głosów tych, którzy głosowali na innych kadydatów, którzy odpadli Pani Muniak szans nie ma. Więc jeśli osoby głosujące na przegranych w I turze nie pójda do urn, to de facto wybiorą (!) Kubalskiego na drugą kadencję. A on zrobi wszystko żeby wygrać, a juz jego rodzina na pewno.

Droga Paulo
Udowadnianie, że Pani OM jest lepsza od Pana GPK jest jak udowadnianie, że złe jest lepsze od gorszego. Jeśli Pani OM utrzymała się przez tyle lat w Urzędzie Gminy bez względu na to, kto był aktualnie przy władzy, świadczy jedynie o tym, że jest zbyt słaba, żeby się przeciwstawić komukolwiek i czemukolwiek. Jak można ocenić kogoś, kto się "dostosowywał" przez tyle lat do władzy za cenę ciepłej posadki i świętego spokoju. Jeśli nie mogła patrzeć na to co się dzieje w gminie, to dlaczego tyle lat milczała? A teraz ją olśniło, że jest lekiem na całe zło. No cóż mimo wszystko nie mam powodu, żeby za dwa tygodnie iść do wyborów.
realista

Postprzez dezorganizator » 13 lis 2006, o 21:51

Maria napisał(a):ZGŁASZAM PROTEST WYBORCZY

Pani Agnieszka Kubalska (żona ustępującego wójta) .............

A fu.... Won z tym jadowitym ścierwem (to o tekscie a nie osobie, żeby nie było nieporozumień)...
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Re: Trzy Wierze

Postprzez dezorganizator » 13 lis 2006, o 21:55

mieszkaniec napisał(a):@ dezintegrator

A to o tym c2h... to zaproszenie? Jeśli tak to ja robię kanapki.

rzadko odmawiam, a jako wioskowy cham i prostak najlepiej lubię pod śledzia....
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez E.T. » 13 lis 2006, o 21:58

Co do pani Muniak:
przez ostatnią kadencję utrzymała się w urzędzie tylko dzięki temu, że była radną powiatową i bez zgody rady powiatu zwolnic jej nie było można. Mieszkamy w małej gmince i ludzie się znają, a większość urzędników to nasi mieszkańcy. Ci których znam opinie o pracy pani Muniak mieli taką, że nie mieli opinii, bo nie można ocenić pracy kogoś, co nic nie robi.

I zgoda z przedmówcami, że po przegranych wyborach z pewnością nikt pani Muniak o pozostanie na stołku sekretarza prosił nie będzie.

A co do pytań do wójta, to akurat jest duży plus dla Kubalskiego. Poczytajcie sobie strony innych gmin, na których coś takiego funkcjonuje. Nigdzie nie ma tyle krytyki. A dlaczego? Bo po prostu cenzura idzie jak złoto. A Kubalski ma najwyraźniej odwagę opublikować te ataki i na nie odpowiedzieć. Raz lepiej raz gorzej, ale jednak. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że jak pani M. wygra, to pytań zacznie się mniej pojawiać na stronie i raczej nie dlatego, że ludzie będą mniej ich zadawać...
E.T.

Postprzez szumski » 13 lis 2006, o 22:03

"Jak można ocenić kogoś, kto się "dostosowywał" przez tyle lat do władzy za cenę ciepłej posadki i świętego spokoju."

Powiem więcej + ok. szustaka miesięcznie.

A lat było ok. 20. i działka z gminy - nie podważam, że uczciwie kupiona (bo tak właśnie ją wyceniono) ale tak jak ze stówą w dowcipie lub żoną cezara. Pozdr.

[/img]
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)