KUBALSKI

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Frank » 14 lis 2006, o 23:19

No z tym miesięcznikiem to wójt przesadził. To była jego trampolina do kariery. Oczywiście po zajęciu stołka, na wszelki wypadek odciął się od jego wydawania.

O powiązaniach z Macierewiczem i bojówkami Giertycha nic mi nie wiadomo. Czy ktos potrafi to potwierdzić?
Frank

Postprzez pawelski78 » 14 lis 2006, o 23:42

Modlińska 144? Na wniosek Wójta Rada Gminy (zgadnijcie kto miał tam większość) przyjęła uchwałę o zakupie tej działki za ok. 550 tys. zł. A pierwsza analiza rzeczoznawcy wskazywała, że wszystko jest warte góra 350 tys. zł. Skąd się wzięło 550 tys zł? Tego nie wiem, ale zgadnijcie kto wie. W każdym razie transakcja chyba nie została jeszcze zakończona bo mniejszość w Radzie ostro protestowała i pewnie Wójt nie chciał przed wyborami takiego "sukcesu" zaliczyć.

Najlepsze są zarzuty przeciw Pani Muniak (sekretarz), że była prawą ręką Łuby. Śmiechu warte. To może ja przypomnę podwójnie nazwisko Kubalski.
1. Andrzej Kubalski (ojciec Wójta) był za Łuby ... uwaga ... Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej!!! Najwyższego organu kontroli w gminie!!!
2. Dodatkowo Pan Dariusz Kubalski (z tego co wiem jeden ze zwycięzców obecnych wyborów) był wtedy członkiem zarządu Rady Gminy.

O gazetce już nie wspomnę bo było wyżej.

I to jest praworządność by Kubalski(scy).
pawelski78

Postprzez Frank » 15 lis 2006, o 00:04

Ponadto należy przypomnieć że karierowiczom Kubalskim nie przeszkadzało startowanie w 2002 roku z Muniakową z jednej listy do rady powiatu.

A dokładniej p. Kubalskiem seniorowi. Na szczęście wzmocnił listę i pani Ola dzięki Kubalskim&Partnerzy weszła do powiatu. Następnie Kubalski jr nie mógł zwolnić pani Oli z funkcji sekretarza gminy.

To cała strategia klanu Kubalskich... Co za nie udacznicy...
Frank

Postprzez jan_ek » 17 lis 2006, o 12:41

A ja słyszałem okropną plotę, jestem przekonany, że rozpuszczają je zwalczające się obozy. Gdyby to jednak była prawda to ja się stąd wyprowadzam!

Podobno Słońce dogadało się z Kwiatkiem i ma on zostać sekretarzem gminy. Nie ważne co powiedzieli ludzie nie głosująć na Kwiatka ważne są interesy kandydata!

Niedługo się przekonamy i jeśli to prawda to brak mi słów.
jan_ek

Postprzez toja » 17 lis 2006, o 14:55

wedle zdrowego rozsadku jesli juz to GK wzialby raczej spadajaca gwiazde Chotomowa,czyli OM ale to tez kiepski wybor,to pewnie zostanie jak jest czyli AK
toja

Postprzez General » 17 lis 2006, o 15:31

W AK to był mój dziadek !!! :wink:
General

Postprzez szumski » 17 lis 2006, o 20:42

"otrzymano, dzięki wymienionym działaniom, dwukrotnie certyfikat ogólnopolskiej akcji „Przejrzysta Polska” i prestiżowy tytuł „Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji”.

To jest cytat ze strony wklejanej przez Machnasia. Ja tam wypić i potańczać lubię, no nie lubię jak idiotę się ze mnie robi. Gdzie ta strefa inwestycyjna? O jakich inwestycjach można bełkotać przy braku MPZ??? Dziesięć razy trzeba przytaczć towarzystwu rozporządzenie min. zeby dostać warunki zabudowy na psią budę.
A może pamiętacie urzędniki jak przez miesiąc "tłomaczyliście", że nie można u Was firmy zarejestrować? Tak, tak Pani Asiu to ja, byłem upierdliwy i w końcu sprzedali mnie dla Pani i Pani telefonicznie mnie przekonywała, że nie bo nie. Fer plej mi się znalazło. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 17 lis 2006, o 21:46

szumski napisał(a):"otrzymano, dzięki wymienionym działaniom, dwukrotnie certyfikat ogólnopolskiej akcji „Przejrzysta Polska” i prestiżowy tytuł „Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji”.

Szumski- robisz w inwestycjach i nie wiesz jak to jest ?
Dyplom-sryplom.
Gazetki, organizacje, stowarzyszenia -zbiera sie kilka osób
i przyznaje "nagrody" - ciągną kasę od sponsorów, reklamodawców,
czy funduszy państwowych lub unijnych i później trzeba zrobić parę dyplomików które z kolei obradowani (np 100 osób w roku) pokaże na stronie,w gazetach, pochwali się na forum publicznym w jakiejkolwiek formie,i dalej napędza biznes.
Nagroda staje się 'znana'- coraz więcej bierze udział,
większa kasa... większy rozgłos - słowem perpetum mobile.
Że też ludzie dają się na nie nabierać.

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez PiVi » 22 lis 2006, o 22:21

Będę nudny.. ale nadal nie dowiedzieliśmy się nic na poniższe tematy,
a do wyborów raptem 3 dni...
Jestem pewny ze zagląda tu ktoś ze "Zgoda i Praworządność",
więc wypadało by choć parę słów na poniższe tematy.
Wyborcy mają prawo wiedzieć.

mieszkaniec napisał(a):Dla przypomnienia takie tematy padły na forum
1. 750.000 zł nieumorzenia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
2. 0 km kanalizacji.
3. parę km dróg
4. obelisk za co najmniej 140 tyś
5. chodniki po to by je zrywać pod wodociąg i kanalizację
6. 900.000 zł za awanturę o autobusy

pawelski78 napisał(a):7. Referendum śmieciowe było (i swoje kosztowało) a brak jakiejkolwiek decyzji - kolejne przetargi są unieważniane
8. Dlaczego za 550 tys. zł kupił dom przy Modlińskiej 144, który nie nadaje się nawet do remontu tylko do wyburzenia.
9. Zmniejszenie dochodów Gminy w 2006 roku o ok. 54 tys. zł na skutek niewykorzystania w całości dofinansowania do remontu centrum Jabłonny. Podobno kasa ta musi wrócić do Urzędu Marszałkowskiego.
10. Środki UE - Jabłonna znajduję się na 2.miejscu, w rankingu najgorszych gmin mających wskaźnik dostępu do sieci wodociągowej na 100 mieszkańców wynoszący 0, 41 jak podaje „Rzeczpospolita ” z dnia 3 października 2006 roku. Najlepszy jest Serock z wskaźnikiem 43,07

Szczególnie interesują mnie punkty:
- 1 (nieumorzona pożyczka ~ 750 tys pln)
- 4 (obelisk wraz z kosteczką i światełkami za 140 tys pln).
- 6 (900 tys za busiki - Komunikacja Warszawska chciała za to 400 tys).
- 10 (środki UE)

Podpowiadam- jeśli np informacje o pożyczce są błedne (pkt1) i pieniądze nie zostały zmarnowane poprzez nieregularną spłątę kredytu i umorzenie rzeczonych 40% - proszę napisać - to nieprawda...
W innym przypadku odpowiedź jest jasna.
~700.000 pln zostało zmarnotrawione.

Pozdrawiam,

Piotr Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Kubalski

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 22 lis 2006, o 23:14

Panie Piotrze,
na interesujące Pana tematy są odpowiedzi w ulotce komitetu "Zgoda i Praworzadność, inna sprawa czy można je uznać za wystarczające!
Z moich dociekań wynika (pismo WFOŚi GW/1496/2005), że wniosek o umorzenie pożyczki został rozpatrzony negatywnie " z uwagi na niedotrzymanie warunków terminowego wykonania zadania i osiągnięcia efektu ekologicznego oraz opóźnienia w spłacie rat pożyczki - odliczenia z tytułu opóźnień w spłacie przekraczają kwotę możliwego umorzenia".
Rodzą się więc pytania:
1. Dlaczego przyczyny braku umorzenia komitet tłumaczy niewłaściwą realizacją zadania w kadencji 1998-2002?
2. Dlaczego nie spłacano pożyczki terminowo! Regularne spłaty, które sa warunkiem niezbędnym, były by podstawą do pertraktowania z funduszem w sprawie rozliczenia się z zadań.
Małgorzata Mączyńska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)