KUBALSKI

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Tommy » 23 lis 2006, o 14:56

To trzeba przekuć na sukces i zrobić agroturystykę, pływające kaczki, kajaczki. A czy tam się da zimą jeździć na łyżwach.

A tak na serio, to serdecznie współczuję. Przez chwilę oniemiałem. U mnie też tak było. Tylko mniej wody, a więcej błota. Ale u sąsiadów, na tzw. rondzie jest chyba jeszcze "weselej". Tylko, że to żadna radość, że ktoś ma jeszcze gorzej.
Tommy

Postprzez dezorganizator » 23 lis 2006, o 15:04

Tommy napisał(a):To trzeba przekuć na sukces i zrobić agroturystykę, pływające kaczki, kajaczki. A czy tam się da zimą jeździć na łyżwach.
A tak na serio, to serdecznie współczuję. Przez chwilę oniemiałem. U mnie też tak było. Tylko mniej wody, a więcej błota. Ale u sąsiadów, na tzw. rondzie jest chyba jeszcze "weselej". Tylko, że to żadna radość, że ktoś ma jeszcze gorzej.

Błoto też jest, pod spodem. Teraz już wiecie dlaczego Pogodne ma wsród mieszkańców ksywkę Nasza Mała Wenecja. A z tą agroturystyką to ostrożnie, bo zaraz będą głosy że "tym z Pogodnego" to już kompletnie palma odbiła, basen i kąpielisko sobie zrobili, a w gminie syf i malaria...
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Kubalski

Postprzez poltusk » 23 lis 2006, o 18:02

Ludzie nie liczycie? Przecież kaźdy przyzwoity wót (burmistrz, prezydent) starający się o reelekcję wygrywa w I turze! Przeciw Kubalskiemu opowiedzieło się ponad 60% wyborców. Po prostu tak trzymać!
poltusk

Re: Kubalski

Postprzez PiVi » 23 lis 2006, o 18:13

Małgorzata Mączyńska napisał(a):Panie Piotrze,
na interesujące Pana tematy są odpowiedzi w ulotce komitetu "Zgoda i Praworzadność, inna sprawa czy można je uznać za wystarczające!

No tak, przepraszam.
Niestety desant ulotek pod tytułem Prawda czy Fałsz dopadł mnie dopiero dzisiaj rano.
Jeden egzemplarz schowałem sobie na pamiątkę :)

Małgorzata Mączyńska napisał(a):1. Dlaczego przyczyny braku umorzenia komitet tłumaczy niewłaściwą realizacją zadania w kadencji 1998-2002?
2. Dlaczego nie spłacano pożyczki terminowo! Regularne spłaty, które sa warunkiem niezbędnym, były by podstawą do pertraktowania z funduszem w sprawie rozliczenia się z zadań.

No to są właśnie te szczegóły o które się wszystko rozbija.
Chętnie sam poznam odpowiedź na te pytania.

Piotr Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez Marian Koniuszko » 23 lis 2006, o 20:08

Primo po pierwsze - aby liczyć na umorzenie jakiejkolwiek pożyczki to trzeba uzyskać założony efekt z projektu. I to jest warunek niezbędny. Sfinansowanie inwestycji "bezproduktywnej" daje iluzoryczne możliwości negocjacji zarówno z Funduszem jak i innym podmiotem.

Niestety wykonana inwestycja w kadencji 1998-2002 z pożyczki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska nie dała według oceny Funduszu założonego "efektu ekologicznego", będącego warunkiem częściowego umorzenia pożyczki.
Marian Koniuszko

Kubalski

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 23 lis 2006, o 21:51

Oj Wiju, Pan to młodziak jaki i gada Pan jak elektorat samoobrony - przesadne oceny w stosunku do faktów!
Na pewno nie był Pan szefem. Mam wrażenie , że nie wie Pan co to schemat organizacyjny jakiejś instytucji, podział kompetencji, w tym prawo do podejmowania decyzji administracyjnych, zakres obowiązków, przepływ informacji etc nie mówiąc już o tzw stylu zarzadzania . Nie rozumie Pan też i tego, że za wszystko odpowiada szef także, a może zwłaszcza za swoich pracowników. Sądząc po tym, że Pani Muniak Przepracowała całą kadencję z Wójtem nie oceniał Jej źle, tylko teraz mu się odmieniło! A po prawdzie Gmina tak działała jak rozumiał to zarzadzanie Jej szef.
Pozdrawiam i proszę pamiętać, że mam dużo sympatii do Pana, dlatego liczę, że nie uderzy Pan w ton znany z tego forum. No tak popierałbym PO ale teraz....
Małgorzata Mączyńska

Postprzez mieszkaniec » 23 lis 2006, o 22:07

1. Dlaczego Kubalski nie – bo ......... (za dużo pisania) ale najnowszy powód - po ul. Promiennej w dniu dzisiejszym jeździło co mogło, żeby ją jako tako przygotować do spotkania z wójtem w piątek wieczorem. Bóg nie pobłogosławił, Żałoba i wszystko wzięło w łeb. Mieszkańcy Promiennej i okolic mogą tylko dziękować Bogu, że Żałoba nie została ogłoszona dzień wcześniej bo jeździli by dalej po dziurach.
Reasumując nasz dotychczasowy wójt wie co i gdzie należy poprawić, ale zrobi to tylko wtedy gdy ma w tym swój własny interes.
2. Do wszystkich, którzy mówią że Muniakowa to stary układ. Dla mnie stary układ to Kubalski o Muniakowej , jeżeli wygra, będzie można tak powiedzieć za cztery lata.
3. Pytanko - Jeżeli pociąg zjedzie z założonej trasy na bocznicę (w maliny) to kto jest bardziej winien maszynista czy konduktor w wagonie z miejscami do leżenia?
mieszkaniec

Postprzez Marian Koniuszko » 23 lis 2006, o 22:14

2. Dodatkowo Pan Dariusz Kubalski (z tego co wiem jeden ze zwycięzców obecnych wyborów) był wtedy członkiem zarządu Rady Gminy.

Tyle tylko, że jako jedyny na znak protestu wystąpił wtedy z zarządu Rady Gminy. Kolega pawelski78 przez niedopatrzenie jak mniemam, przeoczył ten fakt.
Marian Koniuszko

Postprzez mieszkaniec » 23 lis 2006, o 23:28

Kto podłożył Wójtowi takie świństwo - „Sprawdzona uczciwość i kompetencje” - no właśnie ja już dziękuję za tę uczciwość, a już na pewno za kompetencję ( czasem zastanawiam się czy niektórzy używając słów zaczerpniętych z j. obcych wiedza co się za nimi kryje). Wszystko można o tym wójcie powiedzieć – wysoki, pogodny, no niech będzie uczciwy ale kompetentny ? dobry żart, ale nie na jego plakat wyborczy.
mieszkaniec

Postprzez ania » 23 lis 2006, o 23:50

mieszkaniec
tacy jak ty nawet z żałoby potrafią zrobić użytek
ania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)