MUNIAK

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

MUNIAK

Postprzez MK » 14 lis 2006, o 11:07

Sądzę, że dla uporządkowania naszych wiadomości o kandydatach przed II turą warto w dwóch nowych tematach: "KUBALSKI" "MUNIAK" wymienić się w miarę rzetelnymi i realnymi wiadomościami o tych osobach.

Na marginesie gratuluję wyniku Markowi Półturzyckiemu, poparcie 14% naprawdę zasługuje na odnotowanie i dobrze wróży na polityczną przyszłość.

Pozdrawiam forumowiczów
MK
MK

Postprzez mieszkaniec » 14 lis 2006, o 15:00

Dla przypomnienia takie tematy padły na forum

1. Działka kupiona od gminy, ale na terenach przeznaczonych na ? szkołę.
2. Bagienna w kostce – to akurat z księżyca
3. Telefon dociągnięty na specjalnych słupach
4. Współpraca z Łubą
5. Poparcie dla p. dyrektor przedszkola
6 Dostosowywanie się do władzy

Dopiszcie jeśli coś pominąłem.
mieszkaniec

Postprzez Aneta » 14 lis 2006, o 18:40

Wystarczy mi punkt numer 5, aby nie popierać p. Muniak.

Aneta
Aneta

Postprzez toja » 14 lis 2006, o 21:20

ludzie z rady soleckiej nie grzesza malomownoscia wiec wszyscy wiedza ze oni tez popierali dyrektor przedszkola a z nimi popierala ja p Muniak
wiec stare uklady ciagle zywe !!!!
toja

Postprzez Maria » 14 lis 2006, o 22:39

post został skasowany -moderator
Maria

Postprzez KONONOWICZ » 15 lis 2006, o 00:24

Ludzie, gdybym mieszkał w Waszej gminie to głosował bym na Panią Olę Muniak.

Ona napewno sprawi żeby nie było dla młodzieży alkoholu, narkotyków i niczego. Pomoże Wam w zorganizowaniu budowy dróg i chodników i nikt nie będzie bezrobotny, bo zajmie się poprawą funkcjonowania Urzędu i jego likwidacją...
KONONOWICZ

Postprzez szumski » 15 lis 2006, o 11:28

Żeby mi jęzor usechł za krakanie ale będzie tak:

Pani Muniak w drugiej turze przegra.
Jabłonna - w cuglach P. Kubalski
Okręgi "za lasem" - jak widać wyniki komitetów nie przekładają się na wyniki wójtów, raz P. Muniak, raz P. Kubalski. Też bym nie przeceniał ze względu na statystykę - mała liczba głosów.
Chotomów - już raz pisałem - napływ "łżych elit". Okręg 4 Alternatywa osiągnęła swoje i zachowa rezerwę, PO kac po braku programu nie pójdzie na dogrywkę wcale, może wyjątki dla zachowania postaw obywatelskich. Okręg 3 - trudny do przewidzenia. Napływowi najstarsi z napływowych i powoli się integrują z tubylcami. Odtrąceni przez Alternatywę, podkreślającą w programie "Zachodni Chotomów" jakby to był region porównywalny z Bliskim Wsochodem. PO dla "trójki" wyciągnęła kandydatów z kapelusza nie twierdzę, że bez kwalifikacji ale bardzo późno nie dając szansy na poznanie nawet twarzy. Okręg 3 - pół na pół bez wskazań. Starzy w rosterce - wieczna wojna z P. Kubalskim i jednak 20-sto letni bagaż P. Muniak. Nowi oleją.

Podsumujmy komitety: 15 głosów w radzie gminy.
5 - P. Kubalskiego i 4 P. Muniak = 9
3 - Alternatywa, 2 - Zmieniajmy Razem, 1 PO to są głosy kontrolne i razem daje 15.
Wójtem będzie P. Kubalski, może będzie P. Muniak, tak czy tak 9>6.
Moje rozważania prowadzą do czego innego. Jeżeli będzie P. Kubalski, jako człowiek młody, wykształcony z daleką perspektywą na emeryturę będzie szukał porozumienia również z pozostałymi sześcioma. Porozumienie zawsze jest lepsze od wojny a porozumiewający się mogą i powinni pełnić rolę kontrolną oraz proponować rozwiązania (może nawet Witka da się przekonać).
Jeżeli scenariusz się sprawdzi (tak jak z radą gminy) za cztery lata bedzie silny wójt z doświadczeniem i poparciem oraz silna opozycja co zrobi dobrze dla lokalnej demokracji. A o folklorze może da się zapomnieć. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Grzegorz Brzozowicz » 15 lis 2006, o 12:01

Analiza naprawdę porządna i przejrzysta. jesli tak miałoby być to wcale nie uważam, że bedzie to porażka, wręcz przeciwnie. A kogo szanowny kolega widziałby na szefa Rady?
Grzegorz Brzozowicz

Postprzez pawelski78 » 15 lis 2006, o 12:43

szumski napisał(a):
Jeżeli będzie P. Kubalski, ... będzie szukał porozumienia również z pozostałymi sześcioma.....

Pan Kubalski szukający porozumienia??? Przecież to człowiek, który myśli, że wszystko wie najlepiej. A w jego przekonaniach utwierdza go jeszcze współrządząca rodzina. Przykład to konflikt z ZTM. Sam sobie wyliczył ile jego zdaniem gmina powinna płacić za 723 i 801 i zapłacił. Pomijam już fakt, że nic to nie dało. Tak się po prostu interesów nie załatwia. I wie to chyba każdy.
Ale jak ktoś nie chce pewnych rzeczy zauważyć to z pewnością nigdy ich nie dostrzeże.
pawelski78

Postprzez mieszkaniec » 15 lis 2006, o 12:54

@ Szumski

Nie do końca przekonuje mnie pana argumentacja.
Największe mam zastrzeżenia do stwierdzenia „W można przekonać”. Nie wydaje mi się. Jeśli było by to W można kupić chyba że to miał pan na myśli pewnie bym się zgodził i na jedno by wyszło, wtedy zgoda.

Dotychczas słyszałem dużo historii o wójcie ale nikt nigdy nie podkreślał jego umiejętności do współpracy i chęci do porozumienia.

Jeśli chodzi o Alternatywę to posty, które zamieszcza p. Brzozowicz w moim pojęciu wyraźnie wskazują że skręca w stronę Karton Gipsu (zaplecza wójta), a wtedy sytuacja byłaby zupełnie jasna 8 do 4 plus 3 na korzyść wójta.

Na koniec widzę że p. Brzozowicz przymawia się o miejsce szefa rady dla jednego ze swoich kolegów. Dla mnie jako osoby z Chotomowa było by to nobilitujące, ale obserwując wybuchowy charakter p. z Alternatywy, boję się że to tak jakby wrzucić zapałki do benzyny.
mieszkaniec

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)