Cuda nad cudami......

Tu wszystko co sie dzieje w Jabłonnie.
Czyli o obwodnicy, drodze na lotnisko, nowym rondzie przed kwiaciarniami, defraudacją pieniędzy i innymi fajnymi sprawami.

Postprzez Cielak » 31 mar 2009, o 09:26

i z ciekawostek bo może nie każdy wie, że:
Ruszamy z budową Modlińskiej
Dodano 06.03.09

ZMID podpisał z konsorcjum, którego liderem jest Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty z Warszawy, a partnerem - Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, umowę na przebudowę mostu nad Kanałem Żerańskim i wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Modlińskiej.
Prace będą polegały na wyburzeniu starych mostów i wybudowaniu nowych z czterema pasami ruchu w każdym kierunku i z rezerwą pod trasę tramwajową. Na czas budowy ustawiona zostanie przeprawa tymczasowa. Prace potrwają 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Będą kosztowały 111 590 998 zł.

Czyli koszmaru na Modlińskiej początek...
Cielak

Postprzez myoni » 31 mar 2009, o 09:32

Gratuluję czasów przejazdów Panowie,
Ja niestety jeżdżę do centrum albo Wisłostrada, teraz katastrofa albo Jagiellońska (dzisiaj utknąłem tam na 45min i szczęśliwie dotarłem do centrum po 1,5 godziny. Wina za dojazdy nie należy obarczać miejsca w którym mieszkamy. Odcinek z Jabłonny do Białołęki czy Tarchomina to akurat najbardziej drożna część trasy. Niestety potem zaczyna się makabra. Remonty, remonty, remonty no i jeszcze jedno, pojawili się motocykliści.
Pozdrawiam

MYONI

PS.

Nie jestem wrogiem motocyklistów, zawsze przepuszczam jadące pomiędzy pasami motocykle i skutery.
Niestety raz przez to o mało co nie potrąciłem jednego z kierujących takim pojazdem. Panowie postanowili ominąć w korku moje auto, każdy z innej strony i niestety równocześnie.
myoni

Postprzez Ałek » 31 mar 2009, o 09:40

myoni napisał(a):Odcinek z Jabłonny do Białołęki czy Tarchomina to akurat najbardziej drożna część trasy.

Najbardziej niedrożna część to chyba odcinek miedzy ratuszem na Białołęce a wjazdem na Grota.. Wyjadę 10 - 15 minut później i kapota.. Czas przejazdu rośnie geometrycznie..

@Cielak - chodziło mi o ewentualne utrudnienia podczas remontu...
Ałek

Postprzez Cielak » 31 mar 2009, o 09:57

Więc tak, jeśli chodzi o remonty na Modlińskiej, to zapewniam, że ten oraz kolejny rok to będzie masakra. Rusza przebudowa mostu nad Kanałem Królewskim oraz jednocześnie budowa mostu Północnego, która ma się zacząć gdzie? Przy Modlińskiej oczywiście, bo tam jest planowany pierwszy etap robót.
Dlatego kto może niech już się orientuje w jaki sposób dotrzeć do pracy przez PKP/Metro/Tramwaj. Dobrze radzę.
Pocieszeniem oczywiście jest to, że za jakieś 3-4 lata będziem śmigać jak należy.

Co do motocyklistów.
myoni
To trafiło ci się dwóch mało rozgarniętych. Bywa.
Generalnie jak jeżdżę to obserwuję, że większość z nas jeździ zawsze między lewym a środkowym pasem i tam też zazwyczaj Panie i Panowie w puszkach robią nam ładny tunelik, z małymi wyjątkami (czyli tymi którzy nie znają KRD i nie wiedzą, że motocyklista jadący między samochodami nie łamie prawa), ale i na nich są sposoby ;)

Pamiętaj też, że mamy wiosnę, co oznacza, że na drogę wyjechało sporo takich co nie jeździli przez całą zimę. I nie chodzi mi jedynie o motocyklistów :)
Na wiosnę zawsze mi się włącza kontrolka wzmożonego ograniczenia zaufania do innych kierowców.

Pozdrawiam.
P.S.
To miło że robisz nam miejsce.
Cielak

Postprzez myoni » 1 kwi 2009, o 10:12

Ok, i dalej zamierzam robić wolne miejsce dla przejeżdżających pomiędzy autami motocyklistów. Znam KRD i zmiany z poprzedniego roku. Respektuje je chociaż mi się nie podobają.

pozdrawiam

MYONI
myoni

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności Jabłonna