Cuda nad cudami......

Tu wszystko co sie dzieje w Jabłonnie.
Czyli o obwodnicy, drodze na lotnisko, nowym rondzie przed kwiaciarniami, defraudacją pieniędzy i innymi fajnymi sprawami.

Postprzez ton » 30 mar 2009, o 09:13

Tylko że w Jabłonnie nie ma PKP. :shock:

Mi podróż z Jabłonny na Bielany zajmuje około 25-30 minut. Z Leśnej startuję zazwyczaj koło 8.10-8.20 więc nie jest tak źle. Znacznie gorzej było jak wyruszałem koło 7.10 - wtedy zazwyczaj na Bielany jechałem przez 40-45 minut. Teraz czekam na poprawę pogody, żeby przesiąść się na autobus.
ton

Postprzez myoni » 30 mar 2009, o 10:22

Witam,

Jadąc do pracy godzinę rano i wracając do domu godzinę wieczonrem wychodzi 20 dni z 365 w rdodze do pracy.

pozdrawiam

MYONI
myoni

Postprzez ton » 30 mar 2009, o 10:31

Co do powrotów to rzeczywiście, jak uda mi się wrócić w 45 minut to jest to szybko, a najczęściej zajmuje mi to koło godziny. Kiedyś myślałem o rowerze, ale to jednak trochę za daleko jak dla mnie.

Jadąc do pracy godzinę rano i wracając do domu godzinę wieczonrem wychodzi 20 dni z 365 w rdodze do pracy.
Mi wyszło jakieś 10 dni, ale to i tak dużo.
ton

Postprzez myoni » 30 mar 2009, o 10:48

Wychodzi 20 dni. 2 godziny dziennie pięc dni w tygodniu. razy 4 tygodnie, razy dwanaście miesięcy.
Są to wyliczenia dla średniej: 1 godzina w jedną stronę. Ja spędzam miesiąc w dordze do pracy i z pracy do domu.

pozdrawiam

MYONI.
myoni

Postprzez MISIO » 30 mar 2009, o 11:02

Cielak napisał(a):119zł miesięcznie

Małe sprostowanie - 116zł:)
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez ygloo » 30 mar 2009, o 13:14

kurcze, tak się zastanawiam jak to jest z tymi dojazdami/powrotami.
Wychodząc z domu 6:10-15 (ruszenie ok 6:20-6:25) we Włochach (na szczęście początek) jestem max po 45 do 50 min.
Dzisiaj wyszedłem z domu o 6:45 (ruszenie o 6:55) i byłem w robocie .... też po 45 min. gdzie normalnie powinienem jechac cos koło 1h 20 min.
Powrotnie ruszam ok 16:45 i maxem wracam 50 min (1 h jak jest jakis wypadek).
Jak dla mnie to jakiegoś koszmaru wyjatkowego nie ma, tym bardziej dziwią mnie Wasze czasy dojazdów ....
ygloo

Postprzez Cielak » 31 mar 2009, o 07:32

:)
no mnie też to trochę dziwi bo ja jeszcze nie jechałem do Warszawy (Wilanów) dłużej niż 35min. Bez względu na porę.

Motocyklem oczywiście...... :viva:

Ale mnie dziwi inna sprawa. Jadąc Modlińską patrzę na te samochody i w każdym widzę jedną osobę. Czy sąsiedzi nie mogą się dogadywać i jeździć razem? Jak by tak większość robiła, to mieli byśmy 2 razy mniej aut na drogach :) Jak mieszkaliśmy na Tarchominie to tak się właśnie robiło zawsze.

Co do PKP, to faktycznie w Jabłonnie macie trochę gorzej. Ciekawy jestem co by było gdyby uruchomić jakiś mały busik z Jabłonny do Chotomów PKP?

Pzdr
Cielak

Postprzez Ałek » 31 mar 2009, o 08:19

Cielak napisał(a):zmiana na PKP i nie wyobrażam już sobie jazdy samochodem. .

W moim przypadku to srednio 2,5 godziny w jedne mańkę.. "Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie: wstaję rano, za piętnaście trzecia. ...""
Szczególnie biorąc pod uwagę remont całego torowiska z Warszawy do Modlina, po którym pociągiem będziemy na gdańskim w 25min

Jak pomykałem do technikum przy Gdańskim, to wg. rozkładu pociąg trasę Chotomów-Warszawa Gdańska pokonywał w 24 minuty.. Czyli pomału (pewnie zejdzie jeszcze jakieś 2, 3 lata) robimy koło i wracamy do rozkładu sprzed 20 lat.. To już jest coś..

No i za chwilę (wierzcie mi że już za moment) rozpoczynamy remoncik Modlińskiej z wiaduktem nad kanałem Królewskim włącznie - czytaj: modlińska będzie tu zamknięta :)

Ponoć liczba pasów ma sie nie zmienić.. Zmienić ma się ich szerokość i umiejscowienie (jakieś przejazdki z jednej jezdni na drugą).. Co oczywiście stanowi jakaś szykanę... Ale do tego polscy kierowcy są przyzwyczajeni..

A dla lubiących pojazdy mechaniczne polecam kursik na kat.A i przesiadka na porządny skuter lub motocykl :)
Wtedy 30min do centrum w wielkich korkach.
[/quote]
I wiatr (a czasami i deszcz) we włosach :)

Szerokości!!
Ałek

Postprzez Ałek » 31 mar 2009, o 08:21

Cielak napisał(a):zmiana na PKP i nie wyobrażam już sobie jazdy samochodem. .

W moim przypadku to srednio 2,5 godziny w jedne mańkę.. "Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie: wstaję rano, za piętnaście trzecia. ...""
Szczególnie biorąc pod uwagę remont całego torowiska z Warszawy do Modlina, po którym pociągiem będziemy na gdańskim w 25min

Jak pomykałem do technikum przy Gdańskim, to wg. rozkładu pociąg trasę Chotomów-Warszawa Gdańska pokonywał w 24 minuty.. Czyli pomału (pewnie zejdzie jeszcze jakieś 2, 3 lata) robimy koło i wracamy do rozkładu sprzed 20 lat.. To już jest coś..

No i za chwilę (wierzcie mi że już za moment) rozpoczynamy remoncik Modlińskiej z wiaduktem nad kanałem Królewskim włącznie - czytaj: modlińska będzie tu zamknięta :)

Ponoć liczba pasów ma sie nie zmienić.. Zmienić ma się ich szerokość i umiejscowienie (jakieś przejazdki z jednej jezdni na drugą).. Co oczywiście stanowi jakaś szykanę... Ale do tego polscy kierowcy są przyzwyczajeni..

A dla lubiących pojazdy mechaniczne polecam kursik na kat.A i przesiadka na porządny skuter lub motocykl :)
Wtedy 30min do centrum w wielkich korkach.

I wiatr (a czasami i deszcz) we włosach :)

Szerokości!!
Ałek

Postprzez Cielak » 31 mar 2009, o 09:01

Co do wiatru i deszczu - dobry kombinezon przeciwdeszczowy i po sprawie.
Z resztą coraz więcej widzę kobiet na skuterach :)

Co co Modlińskiej to zwiększy się o jeden pas + rezerwa na tramwaje.

Zapraszam tu:
http://siskom.waw.pl/modlinska.htm
Cielak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Jabłonna