Bieżące tematy i inne pytania

Tu wszystko co sie dzieje w Jabłonnie.
Czyli o obwodnicy, drodze na lotnisko, nowym rondzie przed kwiaciarniami, defraudacją pieniędzy i innymi fajnymi sprawami.

Postprzez GOUST » 13 lip 2011, o 19:04

Na pograniczy Chotomowa i Jabłonny przerwało w czasie rozmowy wiec coś jest na rzeczy.
"nulla tenaci invia est via" - "Dla upartych nie ma nieprzejezdnych dróg"
GOUST

Postprzez on » 14 lip 2011, o 08:47

Dziś dostałem taką odpowiedź z BOA: Uprzejmnie informuję, że spadek poziomu sygnału jest związany z petycją, którą wystowowali mieszkańcy, oraz władze gminy dotyczącej wyłączenia jednego z sektorów nadajnika. Planujemy uruchomienie nadajnika, który obejmie działaniem obszar, na którym obecnie nastąpiło pogorszenie zasięgu jednak nie wcześniej niż w IV kwartale 2011 roku. Na tą chwilę mogę jedynie zaproponować skorzystanie z anteny zewnętrznej.
Mam nadzieję, że przekazane informacje będą wystarczające.
:(
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez Maskot » 14 lip 2011, o 08:54

Ja wczoraj miałem identyczny problem w sieci Orange, więc problem jest bardziej globalny :)
Maskot

Postprzez on » 15 lip 2011, o 08:37

Ciekawie czy na tej podstawie można żądać rozwiązania umowy skoro jak się podpisywało zasięg był a teraz go brak co uniemożliwia prowadzenie działalności gospodarczej ?
On

on

Postprzez abramek » 18 lip 2011, o 15:40

Nie, nie można, jest to sieć mobilna.

BTW. Jestem ciekawy kto protestował.
Wnioski tych, co podpisywali tą petycję powinny być ważne po sprawdzeniu czy sami nie posiadają telefonu w sieci mobilnej.
abramek

Postprzez mazoja » 19 lip 2011, o 07:34

Z informacji otrzymanych z gminy:
Nadajnik został zdemontowany prawomocnym wyrokiem sądu, ponieważ PTC (T-Mobile) od 2000 roku nie płaciła za dzierżawę) Mieli 11 lat na rozwiaznie problemu, ale.....
Zanim stanie maszt na Buchniku, minie trochę czasu,. Ponoć szukają rozwiązania tymczasowego.
Co najgorsze (dla mnie) zdjęto też nadajnik Orange i już nie mam żadnej szansy na normalny internet... W gminie nie wiedzą czemu akurat Orange wysiadło. Może dzierżawili coś od PTC ?
Ktoś coś wie?
mazoja

Postprzez on » 19 lip 2011, o 09:24

abramek napisał(a):Nie, nie można, jest to sieć mobilna.

BTW. Jestem ciekawy kto protestował.
Wnioski tych, co podpisywali tą petycję powinny być ważne po sprawdzeniu czy sami nie posiadają telefonu w sieci mobilnej.

Dowiadywałeś się gdzieś ? Bo ja do BOA odpisałem na ich odpowiedź i do dziś nie mam żadnej odpowiedzi co do zerwania umowy.

[ Dodano: Wto 19 Lip, 2011 15:19 ]
Temat przeniesiony: http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php?p=27889#27889
On

on

Postprzez Maskot » 27 lip 2011, o 09:02

Jak już jesteśmy przy temacie Leśnej

Myślicie, że jest szansa, że w końcu udrożnią tą ulice na stałe???
Po każdym deszczu ulica jest zalana i ciągle odpompowują wodę i nic sie nie dzieje do następnego deszczu.... dzisiaj było dokładnie to samo...
Sytuacja trwa już ładnych kilka lat, ulica jest w obniżeniu terenu a piasek z parkingu wiecznie zatyka studzienki... po deszczu nie da się przejść...

Jeżeli chodzi o nadajnik to na BOA Orange dowiedziałem się, że nikt nie wie kiedy pojawi się nowy nadajnik po tym jak gmina kazała usunąć obecny... Termin realizacji od kilku tygodni do 24miesięcy... :o
Maskot

Postprzez on » 27 lip 2011, o 10:58

Jeśli chodzi o zalewanie ulicy: To podobno rura która idzie od kratki deszczowej do "studni chłonnej" czy jakoś tak, jest położona pod górę (jak w filmach Barei ;-) czyli biegnie do góry) w związku z tym siła rzeczy woda nie odpływa bo i jak (rzeka pod górę nie płynie ;-) ).
Gmina musi rozkopać ulicę żeby to poprawić, ale niestety pozwoliła na stworzenie jednego jedynego dojazdu do tak wielkiego osiedla i jest w kropce - jak rozkopie nikt nie wyjedzie ani nie dojedzie do bloków - więc "blada" !!! Wystarczyłoby zrobić tylko drogę jednokierunkową i wyprowadzić ulicę do innych równoległych jak na planach zagospodarowania i zniknął by problem z rozkopaniem ulicy i z parkowaniem ruch zmniejszyłby się też o połowę a i nerwów wszyscy mielibyśmy mniej i nawet spokojniej po naszej uliczce jeździli :D
On

on

Postprzez Maskot » 27 lip 2011, o 11:45

Tak, masz rację... z tym, że ten temat przerabiamy odkąd pamiętam z marnym skutkiem...
Maskot

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Jabłonna