Strona 1 z 1

Prawo - nie w Jabłonnie

PostNapisane: 10 maja 2012, o 18:49
przez stasiu
O uchwale „zgodnej z prawem inaczej” XIX/182/2012 Rady Gminy z 28.03.12 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Leśnej:
- jak można przystąpić do sporządzenia planu skoro załączony na mapie teren jest już objęty planem zagospodarowania przestrzennego wschodniej części wsi Jabłonna od 2006 roku ?
- jaki jest cel zmiany planu zagospodarowania tylko dla jednego właściciela działek i ponoszenia kosztów przez Gminę ?
- jaki jest cel przerobienia lasu na działki budowlane gdy pkt. 1 uzasadnienia twierdzi, że podstawowym uwarunkowaniem przystąpienia do planu jest wniosek właściciela o zmianę przebiegu drogi oznaczonej w obowiązującym planie symbolem 3KDD a nowy plan w ogóle nie przewiduje takiej drogi ?
- jaki jest cel uzasadnienia w pkt 3, że podstawowym uwarunkowaniem jest Studium z dnia 12.12.2000 r. gdy ta uchwała narusza zakres Studium przerabiając las na działki budowlane choć w pkt. 4 stwierdza się, że nie narusza ?
- w pkt 2 analizy zasadności planu mówi, że plan leży w obszarze zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej całości a zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania obejmuje tylko ¾ powierzchni a ¼ stanowią lasy co potwierdza w pkt 4 analizy ?
- analiza jest błędna także w drugim akapicie pkt 4 stwierdzając, że obszar jest w strefie C gdy cały obszar Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu (pkt 3) jest wg Studium w strefie B. Strefa podwyższonej ochrony ekologicznej w tym Lasy Legionowskie.
W § 8 pkt 4 plan zagospodarowania tego terenu uznaje za najcenniejszy element kompleks lasów ochronnych położonych w granicach WOChK.
Czy w tej uchwale nie ma ani jednego zdania zgodnego z planem, studium lub z prawem ?
UCHWAŁA http://ug.jablonna.ibip.pl/public/get_f ... ?id=232796

PostNapisane: 11 maja 2012, o 07:49
przez szer-szeń
Chyba nadszedł moment, żeby przetrzepać dupy temu towarzystwu z referatu planowania przestrzennego (czy jak im tam), albo są tak głupi, albo robią to z innego powodu.

PostNapisane: 16 maja 2012, o 16:14
przez stasiu
Czy ktoś może wie kto jest właścicelem tych działek ? Nie ktoś z Radnych ?