Śmieci

Tu wszystko co sie dzieje w Jabłonnie.
Czyli o obwodnicy, drodze na lotnisko, nowym rondzie przed kwiaciarniami, defraudacją pieniędzy i innymi fajnymi sprawami.

Śmieci

Postprzez gooreck » 26 lut 2013, o 21:20

Na stronie gminy Jablonna pojawila sie informacja o koniecznosci deklarowania ilosci osob w gosp. domowym oraz cennik wywozu smieci.
O ile dla domow jednorodzinnych to jest jasne i klarowne, ale czy ktos sie orientuje jak ma sie to do bloku(Lesna 17)? Czy rowniez musimy samodzielnie
cokolwiek deklarowac czy tez nasze zarzady powinny/zajma sie tym ?
gooreck

Re: Śmieci

Postprzez szumski » 26 lut 2013, o 21:45

W deklaracji masz już napisane:
B. DANE SKŁADAJĄCEGO DEKLARACJĘ (zaznaczyć właściwy kwadrat)

□ właściciel □ współwłaściciel □ użytkownik wieczysty
□ jednostka organizacyjna lub osoba posiadająca nieruchomość w zarządzie lub użytkowaniu
□ inny podmiot władający nieruchomością (najemca, dzierżawca, lokator)

tak więc w przypadku o którym piszesz - zarządca
Może w informacji na stronie powinno być "właściciel - zarządca", ale znowu byłby ból że nieprecyzyjnie, musiałyby być wszystkie "ustawowe przypadki" to byłoby zagmatwane.
Śmieciowa atmosfera w Polsce jest taka, że ta deklaracja ważniejsza od wszystkich PITów razem wziętych ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 27 lut 2013, o 09:15

Na wywozie śmieci niezłą kasę zrobiła we Włoszech ...mafia Sycylijska i ta z Kalabrii, widać idziemy w tą stronę a skutek jaki... kto był w ostatnich 5 latachw Neapolu to widział ten niewyobrażalny syf na ulicach, za to ustawy śmieciowe mają jak ta lala. Trza by sprawdzić s sejmie jak kto głosował za ustawą i potem przed domami Posłów optujących za ustawą wyp.....wywalić śmieci. Powoli robi się republika bananowa tylko niestety bez gorącego klimatu i bananów na wierzbie :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez ton » 27 lut 2013, o 14:54

Wydaje mi się, że wspólnoty mogą pokazać gminie środkowy palec i płacić po staremu.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,523,1420 ... 1371714287
ton

Postprzez szumski » 27 lut 2013, o 21:16

Jendrula napisał(a):Na wywozie śmieci niezłą kasę zrobiła we Włoszech ...mafia Sycylijska i ta z Kalabrii, widać idziemy w tą stronę a skutek jaki... kto był w ostatnich 5 latachw Neapolu to widział ten niewyobrażalny syf na ulicach, za to ustawy śmieciowe mają jak ta lala. Trza by sprawdzić s sejmie jak kto głosował za ustawą i potem przed domami Posłów optujących za ustawą wyp.....wywalić śmieci. Powoli robi się republika bananowa tylko niestety bez gorącego klimatu i bananów na wierzbie :shoot:

Jendrula, największą kasę od początku świata robi w najbardziej rozwiniętej demokracji USA - Famigli Genovese.

Śmieszy mnie ta dyskusja o śmieciach. Powtarzam, mam odbiór 2 x w miesiącu po 240 l, płacę po 31 za kubeł = 62 zł/mc. + segregacja gminna
Rodzina 5 osób i gmina mi oferuje 2 x w miesiącu po 240 l za 50 zł. + segregacja, mam 12 zł miesięcznie = 144 rocznie zaoszczędzone.

Legionowo wprowadziło zbiorowy odbiór śmieci już jakiś czas temu i było chwalone na całą Polskę w tym u nas. Teraz mamy zbiorowy odbiór zmieszanych, segregowanych + 4 x w roku trawy i badziewia i jest źle. O co Wam chodzi? że nie da się palić głupa na 120 l raz w miesiącu przy każdej liczbie osób, byleby był kwitek - umowa do gminy i uspokojone sumienie?

Jak gmina chciała rozdawać lizaki to wspólnota zgłosiła o 300 ludzi więcej niż teraz do płatnego wywożenia śmieci. Brawo.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ton » 28 lut 2013, o 10:30

Szumski, różnica polega na tym, że wspólnoty miały o wiele lepsze kontrakty z firmami niż teraz proponuje gmina. Nam rachunek za wywóz śmieci wzrośnie dwa razy lub nawet więcej.
ton

KASA KASA KASA

Postprzez tanior83 » 14 mar 2013, o 16:20

Nie wiem czy wiecie że nasza gmina w całym województwie maz. płaci najwięcej za śmieci niesegregowane czyli 20 zł od osoby gdzie średnia za śmieci niesegregowane jest 12zł.

Informację tą mam z TVPinfo.
tanior83

Postprzez Olena » 14 mar 2013, o 16:55

Nie wiecie jak ma (i czy w ogóle przewidywana jest taka możliwość) wyglądać zmiana częstotliwości wywozu bądź ilości osób? Do tej pory mogłam zawiesić wywóz śmieci np. na czas urlopu - logiczne, że śmieci nie było. Gmina przewiduje taką możliwość? W perspektywie mam też wyjazd córki na stypendium - będę mogła zmniejszyć na ten czas opłaty?
Olena

Postprzez szumski » 14 mar 2013, o 17:34

Olena napisał(a):Nie wiecie jak ma (i czy w ogóle przewidywana jest taka możliwość) wyglądać zmiana częstotliwości wywozu bądź ilości osób? Do tej pory mogłam zawiesić wywóz śmieci np. na czas urlopu - logiczne, że śmieci nie było. Gmina przewiduje taką możliwość? W perspektywie mam też wyjazd córki na stypendium - będę mogła zmniejszyć na ten czas opłaty?

Oczywiście, po prostu zgłaszasz zmiany w UG.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 14 mar 2013, o 20:07

sąsiad z góry napisał :

Nie wiem czy wiecie że nasza gmina w całym województwie maz. płaci najwięcej za śmieci niesegregowane czyli 20 zł od osoby gdzie średnia za śmieci niesegregowane jest 12zł.

Informację tą mam z TVPinfo.

mała korekta to my bedziemy tyle płącić do gminy.Stawki w tym i 20 zł za niesegregowane uchwaliła Rada Gminy a więc nasi radni.Przetarg to dopasowanie się odbiorcy do założeń ujętych w uchwale Rady Gminy. Parę gmin odwołało pierwszy przetarg ze wzgledu na zbyt wysoką cene oferentów.
Chotomowianin

Następna strona

Powrót do Aktualności Jabłonna