Śmieci

Tu wszystko co sie dzieje w Jabłonnie.
Czyli o obwodnicy, drodze na lotnisko, nowym rondzie przed kwiaciarniami, defraudacją pieniędzy i innymi fajnymi sprawami.

Re: Śmieci

Postprzez Cielak » 20 cze 2013, o 08:00

Jendrula napisał(a):Jak tak łatwo to powiedz gdzie wrzucić karton po mleku(papier+aluminium?) do metali, makulatury a może do plastiku? a karton po sokach to do makulatury czy do plastików(zawiera i papier i plastik), nie mówiąc o płukaniu puszek po konserwach rybnych(jaki wspaniały pomysł ekologiczny- zużywać wodę do płukania konserwy i jeszcze spuszczać ścieki, po to by była"segregacja) A co z napojami w butelkach PET oklejonymi wielkimi papierowymi etykietami, w połowie to plastik a w połowie papier, gdzie je wrzucić? a może mamy oddzielać obie warstwy i "segregować" za 3 krotną podwyżkę opłat? Super :11:

No po tobie to się nie spodziewałem... Zawsze miałem Cię za bardzo inteligentną osobę...
A poza tym byłem święcie przekonany, że potrafisz wpisać kilka słów w GOOGLE :) chyba że swój post napisałeś wyłącznie z pobódek osobistych związanych z sympatią darzoną do mnie ;)
Proszę bardzo: http://www.poznan.pl/mim/wos/jak-prawid ... 17728.html

To tylko jeden z wyników wyszukiwania a model postępowania jest identyczny praktycznie na całym świecie :)

Ale zdecydowanie najlepiej to robić przemyślane zakupy i używać jak najwięcej opakowań zwrotnych, zaczynając od piwa w butelce zamiast w puszcze...
Tak jak napisał SZUMSKI nie tylko dawne ale i dzisiejsze pokolenie do wszystkiego potrzebuje szkolenia i dokładnej instrukcji bo dzisiejszy świat uczy "niemyślenia samodzielnego". Ale żeby Jendrula? Zawiodłem się... poważnie...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez kaola » 20 cze 2013, o 10:22

Najlepiej nic nie kupować, odpadniej problem z segregacją.
Ostatnio edytowano 22 cze 2013, o 12:38 przez kaola, łącznie edytowano 1 raz
kaola

Postprzez ton » 20 cze 2013, o 10:38

Cielak, jak pamiętam instrukcje w Warszawie, to przynajmniej kiedyś karton po mleku/napojach miał trafiać do papieru (tak było nawet napisane na pojemnikach). Nie bez zdziwienia odkryłem, że w Niemczech jest inaczej (wrzuca się do tworzywa sztucznego). Zresztą segregacja od 1 lipca będzie inna niż do tej pory. Będzie tak, że odbierane będą musiały być wszystkie śmieci segregowane, a nie tylko te, które najbardziej opłaca się przetwarzać.
ton

Postprzez Jendrula » 20 cze 2013, o 11:26

moj wpis był prowokacją - bo jakoś trzeba wskazać ludziskom co robć by nie bulić większej kasy za śmieci. Oczywiście nie obraziłem się za twój wpis Cielak :D .
Zamieszania będzie trochę z tymi odpadami.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kaola » 20 cze 2013, o 12:07

A WORECZKI tylko będą trzy kolorowe, a możliwości dzielenia jest co najmniej pięć?
Powinni postawić na ulicy kontenerki kolorowe i każdy by swoje odzyski wrzucał do jednego miejsca, bo jeden może mieć na dwa worki, a drugi wcale, samochód zabierajacy mniej by spalał a powietrze było by czystsze. :08:
kaola

Postprzez Cielak » 21 cze 2013, o 08:42

Jendrula napisał(a):moj wpis był prowokacją - bo jakoś trzeba wskazać ludziskom co robć by nie bulić większej kasy za śmieci. Oczywiście nie obraziłem się za twój wpis Cielak :D .
Zamieszania będzie trochę z tymi odpadami.

Uff...
Cieszę się, że z Tobą wszystko w porządku :)
Spieramy się ciągle tu na forum ale wiesz przecież, że ja generalnie jestem przyjacielsko nastawiony i życzę Ci jak najlepiej!!

Co do kontenerków - było i się nie sprawdziło niestety. Ludzie leniwe są i im się nie chce gdzieś tam wozić.

Generalnie 3 worki są formą używaną w większości krajów i się to sprawdza.
Można ogólnie podzielić je na papier, szkło i cała reszta (czyli plastiki)

Z resztą, opakowanie po mleku czy soku to tak naprawdę plastik.

Pozdrawiam.
Cielak

Postprzez kaola » 21 cze 2013, o 09:52

Do MNIE kontenerek nie dodarł jeszcze .... może dziś dojedzie zgodnie z obietnicami JG.
kaola

Postprzez Cielak » 24 cze 2013, o 08:57

To że UG kuleje z terminowością to w zasadzie norma i chyba zdążyłem się już przyzwyczaić.
Ale jednocześnie od pewnego czasu zmieniłem podejście do życia. Staram się nie demonizować i nie wyolbrzymiać każdego problemu i żyć troszkę spokojniej.
Kontenerka nie ma? Śmieci postoją chwilkę w woreczku i nic się im chyba nie stanie. Jakie to ma znaczenie? - Żadne...
Nie ma co się denerwować i przesadnie przejmować błahymi problemami :)
Za bardzo nam chyba weszło w krew że dzisiaj wszystko ma być na konkretną godzinę, np.: 10:53:14
Od roku jestem właścicielem gospodarstwa na wsi (zabitej dechami), którą obecnie sukcesywnie sobie remontuję.
Tam to byście chyba nie wytrzymali. Zamawiam towar budowlany w pobliskiej hurtowni na czwartek na godzinę 14:00.
O 15:00 pana jeszcze nie ma. Dzwonię. On: No wie Pan, kierowca jeszcze nie wrócił... nie potrafię obiecać że dzisiaj dojedziem. To może jutro do południa, co?
No nie ma sprawy, panowie w nagrodę dorzucą mi kilka pustaków gratis i jest git :)
A z pobliskimi rolnikami umawiasz się na zasadzie: to jak krowy wyprowadzę i świniom dam to przyjadę ok? - zegarków się nie używa bo i po co?
I wiecie, że da się z tym żyć!? Ba! Nawet jakoś tak przyjemniej...

P.S.
To tylko taka dygresja. Sorry za OT

Pozdrawiam i dużo optymizmu życzę.
Cielak

Postprzez Jendrula » 24 cze 2013, o 10:44

masz rację! Ale to jak my sie prywatnie umawiamy na piwo albo dowózkę pustaków to nasza sprawa a tu terminy naglą, gmina ogłasza że już zaraz bedą nowe pojemniki a ich nie ma i nie ma a zostawianie smieci luzem choć nam może nie przeszkadzać to jest na bakier z przepisami SanePId i mozna od straży wiejskiej, gminnej i miejskiej dostać 100zł mandatu.
Niestety mam obawy co do tego jak "wejdą w życie" przepisy ustawy i po co jemy tą żabę skora syf w lasach to nie nasze domowe śmieci tylko ...pozostałości po ekipach budowlanych,których ustawa nie obejmuje.
A co do tego spokoju na wsi to prawda...już Ci zazdroszczę hacjendy na wsi :14:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kaola » 24 cze 2013, o 13:05

Tu też kiedyś była cicha wieś i nadal jest cicha? ale w ogródku. Czy ty widziałeś tą wiejską straż u nas na wsi?
A co mu zazdrościć z jego wsi, życia jak pustelnik?, ciekawi mnie czy pójdzie tam mieszkać bez techniki XXI wieku.
kaola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Jabłonna