Szfki w szkole

Uwagi spostrzeżenia i pochwały

Szfki w szkole

Postprzez szumski » 8 gru 2008, o 07:18

http://wiadomosci.onet.pl/1876345,11,item.html

Przedstawiałem tego pomysła dwa lata temu na zebraniu rady rodziców, łącznie z wzorami i ofertami producentów. Zebrania zdominowane jednak było niby mundurkami - workami na kartofle z Tajlandii. Ciekaw jestem jak w tych warunkach lokalowych, przy dwóch zmianach da się rozwiązać ten problem.

Sztandarowy pomysł, wi fi nad świniarnią, można powiesić z trzy stówy (z resztą Malec mi zaczepił za gratis już 5 lat temu), zobaczymy ile będzie jęcenia przy zakupie szafek. Pozdrawiam.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez maamoniowa » 8 gru 2008, o 08:57

Szafki w szkołach to nic nowego - w niektórych szkołach oczywiście są już od dawna.
Poza tym, naszym dzieciom ten pomysł i tak nie ulży w plecaku, bo książki ze szkoły do domu i tak muszą zabrać, żeby się nauczyć.
Chyba, że mają dwa komplety książek: do szkoły i do domu.

Moje starsze dziecko ma w szkole szafkę, a i tak musi z ciężkim worem śmigać każdego dnia, bo na lekcji nauczyciel wymaga podręcznika, a potem z niego zadaje do domu...
pozdrawiam i gratuluję MEN cudnego pomysłu, kurcze, że też nikt wcześniej na to nie wpadł np. Roman.... :)
maamoniowa

Postprzez Astrabas » 29 paź 2010, o 18:40

Szafki, było by super ale jak piszesz wymagało by to również zmiany całego systemu edukacji.

Proponuję w pierwszej kolejności zmianę szatni - proszę mi wierzyć szatnia którą mają dzieci łącznie z fantazyjną kolorystyką to dokładnie taka sama szatnia z jakiej korzystałam ja, jako uczennica naszej podstawówki. Ach, to przywołuje wspomnienia, kiedy się tam wchodzi aaaale, lepiej obejrzeć zdjęcia. A dzieci niech mają nowoczesne, pogodne i funkcjonalne otoczenie.
Astrabas

Postprzez marian10 » 2 lis 2010, o 20:49

Astrabas napisał(a):Szafki, było by super ale jak piszesz wymagało by to również zmiany całego systemu edukacji.

Proponuję w pierwszej kolejności zmianę szatni - proszę mi wierzyć szatnia którą mają dzieci łącznie z fantazyjną kolorystyką to dokładnie taka sama szatnia z jakiej korzystałam ja, jako uczennica naszej podstawówki. Ach, to przywołuje wspomnienia, kiedy się tam wchodzi aaaale, lepiej obejrzeć zdjęcia. A dzieci niech mają nowoczesne, pogodne i funkcjonalne otoczenie.

co Za głupoty wypisujesz ,jaką ty miałaś szatnie na korytarzu wieszak i też się cieszyłaś!~!!!
marian10

Postprzez MISIO » 2 lis 2010, o 22:19

Taką samą jak są w tej chwili miała Monika, bo i ja taką miałem. Może nie przez cały okres edukacji ale mieliśmy.
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Astrabas » 3 lis 2010, o 18:53

Michał ma rację.
My mieliśmy okazję z nowej szkoły (przybudówki) i szatni korzystać. Ja przez dwa lata. Prawda jest też taka, że od tych 22 lat nic tam (w szatni) się nie zmieniło.

Pozdrawiam,

[ Dodano: Czw 04 Lis, 2010 20:56 ]
Szafki w szkole - dlaczego warto - DLATEGO
Szafki w szkole mają, nie tylko uczniowie w Ameryce. Kraje europy zachodniej wprowadzają również taki obowiązek w swoich placówkach. Ba, coraz więcej szkół w Polsce wprowadza takie "udogodnienie" dla uczniów.

Szanowny GOUST - o ile przyjemniej byłoby gdyby brak szafek w szkole - sprawiał iż wszyscy jej wychowankowie wyrosną na mądrych dorosłych ludzi. Ale niestety spędzanie długich godzin w domu nad książką nie zawsze przynosi zamierzony cel.

Pozdrawiam,
Astrabas

Powrót do Szkoła