Nagrody dla nauczycieli

Uwagi spostrzeżenia i pochwały

Nagrody dla nauczycieli

Postprzez szer-szeń » 21 paź 2012, o 18:58

Niedawno był w legionowskim ratuszu raut dla nauczycieli z całego powiatu. Dostawali tam między innymi nagrody, z których najmniejsza wynosiła 2500zł. między innymi za wyniki w nauce swoich uczniów. Trochę mnie to ubawiło, bo wiem z doświadczenia, że to tylko, w większości przypadków zasługa rodziców. Dlaczego nikt im nie wręcza nagród za to że z taką determinacją pomagają swoim dzieciom w rozwoju. Matki, które godzinami ślęczą z dziećmi nad pracami domowymi i biegają z zajęć dodatkowych domu i z powrotem.A nie daj boże jak dziecko jest zdolne i paniusia nauczycielka zgłasza dziecko do kolejnych konkursów,żeby właśnie uzyskać te wyniki.Tylko kto siedzi i wkuwa z dziećmi do konkursów, no przecież nie nauczycielka tylko rodzice.
Mamy w naszej szkole wielu zdolnych uczniów i ambitnych rodziców, których należałoby nagradzać. Tymczasem dzieci za ciężką pracę dostają na koniec roku liche książeczki z taniej książki, a rodzice satysfakcję.
szer-szeń

Re: Nagrody dla nauczycieli

Postprzez Cielak » 22 paź 2012, o 08:20

to są moim zdaniem dwie oddzielne kwestie.
Ciekaw jestem ile nagród dostali nasi nauczyciele, biorąc pod uwagę, że Chotomowska SP pod względem wyników nie ma sobie równych w Województwie?
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 22 paź 2012, o 10:48

Dobre wyniki naszej Chotomowskiej Szkoły to jeszcze jeden dowód iż to NAUCZYCIELE w 90% są autorami dobrej lu złej edukacji dzieci. Ja wysyłałem córkę do podstawówki na Białołece która miała jeszcze z 2 razy fatalniejsze warunki lokalowe niż szkoła w CHTM ale atmosfera i nauczyciele byli SUPER!.
Niestety w ostatnich latach programy są tak przeładowane niepotrzebną wiedzą encyklopedyczną iż nawet dobry nauczyciel ma za mało czasu by nauczyć dzieciaki ciekawości świata i potrzebnych rzeczy
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szer-szeń » 27 paź 2012, o 10:51

Znam zbyt wielu rodziców którzy poświęcają bardzo dużo żeby ich dzieci miały świetne wyniki w szkole, żebym mógł się z tobą zgodzić. A to że na swojej drodze spotkałeś świetnych nauczycieli daje nadzieję, że nie wszędzie jest źle.
szer-szeń

Postprzez Robi » 27 paź 2012, o 13:44

W chotomowskiej podstawówce nie jest źle, ale jest jak wszędzie, znajdą się czarne i białe owce, np moje dzieci trafiły na różnych nauczycieli. Nie będę obgadywał konkretnych nauczycieli, ale osobiście polecam naszą SP.

Swoją drogą spotkałem się z rodzicami co przenosili swoje dzieci do innych SP bo w naszej za dużo karzą się uczyć.
Robi

Powrót do Szkoła