Referendum

Czyli to co dotyczy nas Wszystkich

Re: Referendum

Postprzez Cielak » 16 paź 2013, o 07:36

Również jestem zdania, że KAŻDY powinien chodzić na wybory (referendum to zupełnie inna sprawa w zależności jak jest skonstruowane), jednak takie propozycje jak kary finansowe za nie pójście kojarzą mi się z Państwem przymusu i terroru. Trochę dla mnie to zbyt ostre. Jednak fakt faktem ci co nie chodzą powinni np. płacić wyższe podatki - np. o 0,5%

A co do samych niezdecydowanych, którzy nie chodzą na wybory to mam o takich osobach dość niskie mniemanie. Wykazują tym brak inteligencji. Poza tym, tak czy inaczej ktoś rządzić musi. I tak kogoś wybiorą. Nie głosując zachowują się gorzej niż świnie w chlewie, które interesuje tylko to czy mają nałożone w korycie :) czyli swój czubek nosa - co jest postawą (w mojej opinii) anty obywatelską i szkodliwą dla ogółu. Nie szanuję takich osób.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Re: Referendum

Postprzez Jendrula » 16 paź 2013, o 08:11

Cielak!
Nie bój się tych kar, można by zrobić karę niewielką np 50 zł ale...płatne gotówką wyłącznie w lokalu Okręgowej komisji wyborczej. Jak ktoś się ruszy do Powiatu żeby zapłacić "opłatę wyborczą" to następnym razem pojdzie i zagłosuje. W Belgii to działa, u nas też by zadziałało.
Niestety w następnych wyborach sam znajdę się w sytuacji "osiołkowi w żłoby dano", każdy głos będzie raczej głosem przeciwko komuś a nie za kimś, a ugrupowanie którego program jest najbardziej zbliżony do moich poglądów ma wynik wyborczy poniżej progu wyborczego.
Więc chyba warto Jendrulę zapędzić batem do urny w 2014 i 2015 r :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Poprzednia strona

Powrót do Gminna Polityka