Referendum

Czyli to co dotyczy nas Wszystkich

Re: Referendum

Postprzez Cielak » 7 paź 2013, o 06:47

szumski
myślałem że każdy rozpozna tą partię którą mam na myśli po rysoPiSie ;)

Jendrula: 100% się z Tobą zgadzam.

Co do samego referendum - kompletnie nieodpowiedzialna idea, bez żadnych szans na powodzenie
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Z ostatniej chwili

Postprzez szumski » 11 paź 2013, o 05:18

Ewentualnym kandydatem ma być prawdopodobnie legionowski działacz PiS - SIL ma również adres PiSu. Peło poprze go za spokój w radzie powiatu i żeby zrobić kuku Muniakowej.

Polsce już kiedyś zachciało się "rządów z zewnątrz" i zeszło pod zaborami prawie 150 lat.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 11 paź 2013, o 12:16

a nie mówiłem?
Cielak

Postprzez Jendrula » 12 paź 2013, o 09:24

Nadal Ci nowi nie przedstawili czego chca poza usunięciem Wójciny. Kiedyś w początkach II Rzeczpospolitej przyszła niby-grupa "zamachowców" do Piłsudskiego by go "internować" a potem powołać swój nowy rząd, ten ich zbeształ jak uczniaków i powiedział iż im "kury szczać prowadzać a nie politykę robić" i było... po zamachu. Nawet nie aresztowano tych pożal sie Boże "rebeliantów" . Sytuacja dziwnie podobna :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 14 paź 2013, o 08:46

Niestety tak to już jest, że ludzie często dają się wplątać w polityczne intrygi. Pstrokaci i Srokaci organizują referenda w całym kraju chcąc dojechać na wózku pchanym przez "wszelkich niezadowolonych" do władzy (jak by jedno z drugim miało coś wspólnego). Zrobią nam tu "Godzinę CH" i CH z tego zostanie...
Pomysły od czapy i totalne paranoje coraz częściej się ich trzymają i dziwi mnie tylko że tylu ludzi daje się w to wplątać - co przecież wystawia im podobne świadectwo.

Jeśli będzie takowe referendum to ja na nie NIE PÓJDĘ i wbrew panującej opinii spełnię swój obywatelski obowiązek.
Denerwuje mnie to, że nie ma w naszym kraju takich mediów, które zamiast podżegać i podjudzać zechciały by raczej wyjaśnić na czym referendum polega a już w szczególności w takiej formie i że nie ma to nic wspólnego z powszechnymi wyborami.

Jestem za odwołaniem - idę głosować
Jestem przeciw - nie idę (czyli oddaję głos na NIE)

Proste.
A dodatkowo jeszcze powinni zmienić wymogi dot. frekwencji w referendach na min. 51%. Bo co to za wola narodu, jeśli o sprawach większości decyduje mniejszość?
Cielak

Postprzez ton » 14 paź 2013, o 09:07

Skoro na wyborach nie ma takiego progu ważności, to w referendum też trudno go wymagać.
ton

Postprzez Jendrula » 14 paź 2013, o 10:07

Ton masz rację. Każdy może wyrazić swoje stanowisko, jeśli zostaje w domu to znaczy iż godzi się na KAŻDE rozwiązanie i na KAŻDY wynik głosowania. Tacy co zwykle siedzą w domach potem najwięcej narzekają na wybraną także przez nich (brak głosu to też wybór)władzę.
Jendrula

Postprzez Cielak » 15 paź 2013, o 07:55

Ale wy chyba nie widzicie różnicy pomiędzy referendum a wyborami.

W wyborach idziesz wybierać "z pośród wielu"
W referendum - przeważnie dać odpowiedź: TAK lub NIE. I najczęściej jest tak, że aby dać odpowiedź TAK musisz iść i oddać głos a żeby odpowiedzieć NIE, wystarczy zostać w domu lub iść na grzyby - jak kto woli... ;)
I nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego.

A co do frekwencji.
W wyborach - zgadzam się z wami - ci co nie idą "wybierać z pośród wielu" de facto godzą się na wybór tej części społeczeństwa, która głosować poszła. Ja nawet jestem z tych "oszołomów", którzy uważają że za brak udziału w wyborach powinno się płacić wyższe podatki :)

W referendum już jest inaczej. Referendum to taki hamulec bezpieczeństwa ale moim zdaniem powinien on być zaciągnięty przez większą część społeczeństwa i w mojej ocenie próg frekwencyjny powinien tu zostać zmieniony na minimum 51% uprawnionych a nie głosujących w ostatnich wyborach.
Cielak

Postprzez ton » 15 paź 2013, o 09:33

Moim zdaniem (niestety, raczej nie realnym) powinno to wyglądać tak, że głosowanie powinno być obowiązkowe. Głosować mogłyby jedynie osoby pracujące, przez jakiś określony czas od ostatnich wyborów (np. 50%).
ton

Postprzez Jendrula » 15 paź 2013, o 12:15

Wybory to kosztowna impreza więc powinny być jak w Belgii obowiązkowe, kto bez usprawiedliwiania sprawą losową , chorobą nie przyjdzie głosować -drobna kara 100zł na pokrycie kosztów działania komisji wyborczych, można przecież przyjść i oddać głos nieważny, co też wpływa na wynik wyboru..
Paradoksem jest iż w Polsce osoby myslące, inteligentne, przedsiębiorcze nie mają na kogo głosować bo każda z obecnych partii jest w jakiś sposób zaczadzona a to słupkami poparcia w sondażach a to interesem małorolnych kiepskich rolników, a to katastrofami dziejowymi, a to Leninem i Marxem lub innym Kim Ir Senem, to nie Anglia więc ani Konserwatystów ani Labourzystów ni ma, nie mówiąc o tym iż w ultrakatolickim kraju nie ma partii chadeckiej, i jak tu żyć Panie Premierze jak żyć (powiedział Paprykarz spod Radomia bo mu zostało TYLKO 12.000 do końca miesiąca :12: )
Jendrula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gminna Polityka