Zbieranie podpisów

Czyli to co dotyczy nas Wszystkich

Zbieranie podpisów

Postprzez sylwia czauderna » 26 paź 2013, o 09:27

Szanowni Państwo, nadal zbieramy podpisy pod inicjatywą referendalną w Naszej Gminie. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby udzielić nam Swego poparcia, zapraszamy jutro w godzinach od 15 do 17 na rondko w Chotomowie (pod Domem Strażaka). Będziemy tam nie tylko zbierać podpisy, lecz również mamy nadzieję na rozmowy z Państwem. Serdecznie zapraszamy :07:
sylwia czauderna
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 11:09
Lokalizacja: chotomów

Re: Zbieranie podpisów

Postprzez KasiaJ » 27 paź 2013, o 10:22

Szanowni Państwo, zamiast zajmować się głupotami i referendum na ROK przed wyborami, wykorzystajcie ten czas na solidne przygotowanie się do nich. Referendum nie ma sensu, Pani Wójt zostanie rozliczona za rok.
KasiaJ
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 20:13
Lokalizacja: Chotomów

Re: Zbieranie podpisów

Postprzez Jendrula » 28 paź 2013, o 08:53

Na razie piszecie w ulotce same bzdety. O nieudolności Wójciny wszyscy wiedzą tylko... nie ma na razie godnego przeciwnika, czas pokazać takiego lidera, rok to bardzo mało... by odwiedzić WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW i stać się rozpoznawalną twarzą i nazwiskiem, którego szuka się potem na kartce wyborczej . Jestem takźe na tym Forum jednym z najzajadlejszych krytyków Pani Wójt ale jak widze taką ulotkę to mi kartofle w piwnicy gniją:
1. Niewywiązywanie się z obowiazków naprawy ulic- wskażcie fundusze, czyli komu zabrać by wyrównać ulice
2. Gmina G>>>> może zrobić w sprawie Trasy Mostowej, o tym decyduje Województwo a te nie wie czy będzie budować trasę czy nie i po sovietsku nie wydaje żadnej decyzji, co proponujecie Złotouści? wypłacić poszkodowanym kasę niezależnie czy będzie trasa czy nie? A może pozwolić budować, licząć iż w razie czego Centrala zapłaci?
3. Na razie brak kasy na wodociąg i kanalizę, wskażcie sposoby finansowania i czy jesteście pewni że ludziska zapłacą za wodociąg jak maja dobrą bezpłatną wodę
4. Procedury budowlane i przetargowe są takie iż żaden Wójt tu nigdy nie przyspieszy, a i tak od września za rok dzieciaki bedą miały szkołę.
5. Zmiana przeznaczenia terenu jest zgodna z prawem i interesem WŁAŚCICIELA TERENU a nam wara od tego jak kto SWOIM TERENEM zarządza, są procedury odwoławcze jesli chodzi o prawa właścicieli sąsiednich działek, ale nie forumowiczów czy "ulotkowiczów"
6.Nie ma kasy a wy narzekacie że Wójcina kasę ściąga? a może mieszkańcy lepiej zarabiają i przez to są zbierane większe podatki, z czego chcecie finansować wodę i kanalize, Pan Prezes da ze swojego konta?
7.Jakie REALNE działania proponujecie w sprawie podtopień domów, które były budowane na terenach , które za życia naszych dziadków były na wiosnę jednym wielkim bagnem i rozlewiskiem?
8. Środki Unijne - tu się z Wami zgadzam na 100%, ali widzac co piszecie w innych punktach obawiam się że z Wami byłoby jeszcze gorzej. Czas z Matrixa wrócić do realnego życia !
9. Śmieci? cała ustawa jest do D, oczywiście można obniżyć te opłaty, ale 5zł mniej czy więcej nie rozwiąże żadnego problemu gminy i jej mieszkańców, ze śmieciowym probleme włacznie
10. Opłaty planistyczne i adiacenckie? Bzdury piszecie , stawki opłat są takie same jak w większości gmin w Polsce, dozwolone przez prawo a u nas problemem jest ich NIENALICZANIE!, stąd brakuje kasiory na infrastrukturę ale paru rolników w gminie raptem zostało po 2004 r MILIONERAMI, grosza gminie nie płacąc. Zajrzyjcie do sąsiedniego Wieliszewa, zobaczcie jak się to robi.
Reasumując, jak nie wskażecie lidera i nie weźmiecie sie do roboty to nikt głosu wam nie da , bo proponujecie skok z deszczu pod rynnę. Powodzenia i do ROBOTY LENIE! Stańcie do wyborów!!! ...z liderem i programem JAK NAPRAWIĆ SYTUACJĘ, przestańcie opisywać jak jest źle, bo to wiemy.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Re: Zbieranie podpisów

Postprzez ewakruk » 28 paź 2013, o 09:15

I takiej dyskusji oczekiwałam.

W mojej ocenie referendum rok przed wyborami jest bez sensu a kiedy patrze na powiązania partyjne Waszego kandydata przypomina mi się scenariusz warszawski gdzie obecna opozycja chciała coś pokazać a zapłacił podatnik. Nie znam waszego kandydata ale po krótkiej analizie życiorysu przypomina mi się film Poszukiwany poszukiwana - "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem". Chciałabym na wójta gospodarza a nie polityka, z dużą dawką "BYŁY" w CV, może warto ten rok poświecić na pokazanie się ludziom.


Pozdrawiam!
ewakruk
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 11:27

Re: Zbieranie podpisów

Postprzez Jendrula » 28 paź 2013, o 20:27

Czasu do wyborów samorządowych jest naprawdę bardzo MAŁO , więc jak potencjalny konkurent Wójciny chce zaistnieć to od WCZORAJ powinien działać i ruszyć do ludzi, bo ludziska na nudne spotkania wyborcze się nie pofatygują (bo po co?), naprawdę w 8 miesięcy można oblecieć wszystkie domy i uściskać łapę oraz dać wizytówkę ze swoją gębusią, co by potem wyborca powiedział iż głosuje na X bo go zna lub poznał osobiście i wydał mu się sympatyczny.
Wójcinę lekko można odwołać w wyborach, wystarczy publiczna z nią debata i starcie argumentów i programów. Na razie grupa SIL robi to nieporadnie, by nie powiedzieć dosadniej...żałośnie :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Re: Zbieranie podpisów

Postprzez Cielak » 5 lis 2013, o 08:22

Co tu dużo gadać...
Dało się paru ludzi wciągnąć w zabawną grę PiSu, który będzie przez najbliższy rok organizował referenda gdzie się da :)
Taki rozkaz Prezesa.
Szkoda tylko, że z naszych pieniędzy...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów


Powrót do Gminna PolitykaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron