Petycja kontra wniosek radnych z Jabłonny

Czyli to co dotyczy nas Wszystkich

Petycja kontra wniosek radnych z Jabłonny

Postprzez eliza » 18 kwi 2014, o 10:24

Radni z Jabłonny Halina Zwierzchlewska, Dariusz Kubalski, Agata Lindner, Zbigniew Garbaczewski, Marek Zieliński, Tomasz Wodzyński, Włodzimierz Kowalik piszą w swoim wniosku :
"W związku ze stale rosnącą liczbą mieszkańców w naszej wsi i brakiem zaplecza oświatowego, My radni wsi Jabłonna, wnosimy o zaprzestanie wszelkich działań związanych z planowaną budową gimnazjum w Chotomowie, a właściwie na jej obrzeżach i pozyskanie terenu na ten cel we wsi Jabłonna"
Petycja mieszkańców
Szanowna Pani Wójt, Szanowni Radni!
Zwracamy się do Państwa z apelem o odrzucenie w całości wniosku z sesji Rady Gminy z dnia 02.04.2014 o „zaprzestanie wszelkich działań związanych z planowaną budową gimnazjum w Chotomowie”.
Jesteście Państwo osobami, które decydują o losach gminy w naszym imieniu i dysponujecie naszymi funduszami, dlatego apelujemy o uszanowanie zdania mieszkańców naszej gminy, Waszych wyborców.
Na chwilę obecną kontynuacja budowy CEKS w pierwotnym kształcie jest, naszym zdaniem, jedynym słusznym rozwiązaniem dotyczącym rozwoju edukacji w NASZEJ GMINIE. Pozyskiwanie kolejnej działki, pozwolenia na budowę oraz planów architektonicznych wiąże się z nowymi kosztami i przesunięciami w czasie, na które nie stać NASZEJ GMINY.
Jeśli kolejne zaplanowane etapy budowy nie doszłyby do skutku, ok. 1000 dzieci (bo na tyle osób przewidziana jest obecnie budowana szkoła podstawowa), zostałoby bez stołówki, kuchni, hali sportowej i świetlicy. Nie możemy do tego dopuścić! Zwłaszcza w sytuacji, gdy cała infrastruktura do dalszej budowy jest już przygotowana: jest projekt, działka i przynajmniej częściowo zorganizowane fundusze – zwrot za wykorzystanie ekologicznych rozwiązań w pierwszej fazie budowy (według zapewnień Pani Wójt).
Prosimy Państwa o zaangażowanie i dołożenie wszelkich starań, aby kolejne etapy budowy CEKS-u zostały rozpoczęte (i zakończone) jak najszybciej. Aby WSZYSTKIE dzieci, w CAŁEJ GMINIE miały zapewnione godne warunki do nauki na obowiązkowych szczeblach edukacji.
Z poważaniem
MIESZKAŃCY GMINY JABŁONNA

Petycję można podpisać do 28 kwietnia w sklepiku szkolnym w Chotomowie.
Woda do domu i biura
www.wodakrysztal.pl
eliza
 
Posty: 457
Dołączył(a): 20 mar 2006, o 12:55
Lokalizacja: chotomów

Powrót do Gminna PolitykaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron