kto tu jest zadowolony z gminnej polityki

Czyli to co dotyczy nas Wszystkich

Re: kto tu jest zadowolony z gminnej polityki

Postprzez Cielak » 3 wrz 2014, o 19:35

Janusz,

obrażasz ludzi i zachowujesz się jak... nie powiem co.

Nigdy nie plotłem, że do odbioru jest potrzebna kontrola prawa pracy czy przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Powiatowy Inspektor Sanitarny decyduje o tym kogo wysyła a jeśli chce to konsultuje to również ze swoimi pracownikami. Ma prawo wysłać kogo mu się spodoba, bo to on bierze odpowiedzialność za odbiór.
Mówiłem Ci, w dobrej wierze, że możliwe iż pojawi się na odbiorze Higiena Pracy. Nie po to, żeby Ci czegoś po złości nie odebrać ale po to, żebyś mógł usłyszeć że np. masz pewne sprawy rozwiązane w sprzeczności z jakimś przepisem (jeśli takie by zauważono).
Po co?
Ano po to, żebyś mógł jeszcze szybko takie sprzeczności usunąć (rozwiązać inaczej) zanim rozpoczniesz działalność.
Bardzo często zdarza się, że na obiekcie podczas odbioru okazuje się, że owszem, budynek jest zbudowany zgodnie z przepisami i zgodnie z projektem ale niestety już nie koniecznie wprowadzone rozwiązania są w zgodzie z przepisami dotyczącymi np. bezpieczeństwa pracy. Łatwiej jest Ci to zmienić jeszcze w trakcie budowy niż już po jej zakończeniu. Jeszcze łatwiej było by Ci to zrobić, kiedy projektujesz i planujesz, ale zamiast przyjść bo groszową kosztowo opinię PPIS, która najlepiej wskaże Ci niedociągnięcia w projekcie wolałeś becelować grube publiczne pieniądze prywatnemu rzeczoznawcy za to, że Ci pieczątkę przystawi bez marudzenia.

Biadolisz jaka to biurokracja jest wstrętna a sam odbiór miałeś ekspresem...
Niewdzięczny z Ciebie typ i powiem Ci szczerze, nie dzwoń do mnie, nawet prywatnie z żadnymi pytaniami.

Do widzenia.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 3 wrz 2014, o 20:14

Cielak napisał(a):Janusz,

obrażasz ludzi i zachowujesz się jak... nie powiem co.

Nigdy nie plotłem, że do odbioru jest potrzebna kontrola prawa pracy czy przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Powiatowy Inspektor Sanitarny decyduje o tym kogo wysyła a jeśli chce to konsultuje to również ze swoimi pracownikami. Ma prawo wysłać kogo mu się spodoba, bo to on bierze odpowiedzialność za odbiór.
Mówiłem Ci, w dobrej wierze, że możliwe iż pojawi się na odbiorze Higiena Pracy. Nie po to, żeby Ci czegoś po złości nie odebrać ale po to, żebyś mógł usłyszeć że np. masz pewne sprawy rozwiązane w sprzeczności z jakimś przepisem (jeśli takie by zauważono).
Po co?
Ano po to, żebyś mógł jeszcze szybko takie sprzeczności usunąć (rozwiązać inaczej) zanim rozpoczniesz działalność.
Bardzo często zdarza się, że na obiekcie podczas odbioru okazuje się, że owszem, budynek jest zbudowany zgodnie z przepisami i zgodnie z projektem ale niestety już nie koniecznie wprowadzone rozwiązania są w zgodzie z przepisami dotyczącymi np. bezpieczeństwa pracy. Łatwiej jest Ci to zmienić jeszcze w trakcie budowy niż już po jej zakończeniu. Jeszcze łatwiej było by Ci to zrobić, kiedy projektujesz i planujesz, ale zamiast przyjść bo groszową kosztowo opinię PPIS, która najlepiej wskaże Ci niedociągnięcia w projekcie wolałeś becelować grube publiczne pieniądze prywatnemu rzeczoznawcy za to, że Ci pieczątkę przystawi bez marudzenia.

Biadolisz jaka to biurokracja jest wstrętna a sam odbiór miałeś ekspresem...
Niewdzięczny z Ciebie typ i powiem Ci szczerze, nie dzwoń do mnie, nawet prywatnie z żadnymi pytaniami.

Do widzenia.

A o czym Ty znowu majaczysz???
Decyzja o pozwoleniu na budowę została wydana do projektu z odpowiednimi opiniami!!! Tak mówi prawo!!! i taką decyzję wydał Starosta. Koniec kropka. Nic nie becelowałem!!!
Na podstawie prawomocnej decyzji wybudowano budynek. A ja jeszcze miałem latać po "groszową kosztowo" opinię do Jaśnie Pana Cielaka!!!
Nie poleciałem, nie zaniosłem w zębach "groszy" to jestem niewdzięczny typ!!!
To JA miałem odbiór a nie inwestor którym jest gmina??? Jakież to niskie i bolszewickie podejście - krnąbrny cham to oprotestujemy budowę po której się szwenda. Gratuluję.

Pojedź do PINB w Grójcu, Garwolinie, Gdańsku, Katowicach, Kutnie, nigdzie mnie nie wydawał "groszowej kosztowo" opinii Jaśnie Pan Cielak a fabryki hulają od lat.
Tylko w naszym powiatowym grajdole URZĘDNIK PAŃSTWOWY publicznie na forum wymusza od inwestora haracz za nie wymaganą żadnym przepisem opinię.

Jeżeli czytają to służby Starosty, to w normalnym białym kraju już jutro powinieneś pożegnać budynek na Sikorskiego
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 3 wrz 2014, o 21:17

Janusz,

bredzisz, jesteś niezrównoważony psychicznie i nie czytasz ze zrozumieniem.
Masz jakiś poważny problem. Usiądź, przeczytaj jeszcze raz, potem jeszcze raz. Pomyśl, zastanów się a potem pisz swoje oszczerstwa.

Napisałem "zamiast". Chyba woda termalna do głowy Ci uderzyła. Może ciśnienie za wysokie było jak odwierty robili...

Poza tym zawsze możesz przyjść po poradę i zostanie Ci ona udzielona jak tysiącom przedsiębiorców i inwestorów z powiatu. Za darmo. W ramach płaconych podatków. I to bez względu na twoje prywatne wycieczki personalne bo u nas nikt się na nikogo nie obraża. Jeśli taki Urząd Ci się nie podoba - twoja sprawa.

I w całej tej dyskusji stoję w obronie swoich koleżanek z pracy, które obraziłeś. Znam je, znam ich kompetencje i nie pozwolę ich obrażać. Może i jesteś dobrym fachowcem w swoim fachu, ale jako człowiek, jesteś beznadziejny. Żal mi Ciebie.

Możesz sobie pisać dalej. Ja już Ci nie odpowiem bo dalszą dyskusję z Tobą uznaję za bezcelową...
Cielak

Postprzez Loco » 3 wrz 2014, o 22:01

Cielak napisał(a):jako człowiek, jesteś beznadziejny.

Sporo lat ci zajęło, Cielaczku, poczynienie tej, tak oczywistej dla większości ludzi, obserwacji. Szkoda, że zauważyłeś to dopiero wtedy, gdy cię twój partyjny koleżka publicznie skopał cię po tyłku. Gdy dawał popisy chamstwa w stosunku do innych, jakoś nie dostrzegałeś reprezentowanego przez niego poziomu.
Loco

Postprzez szumski » 4 wrz 2014, o 03:33

Cielak napisał(a):Janusz,

bredzisz, jesteś niezrównoważony psychicznie i nie czytasz ze zrozumieniem.
Masz jakiś poważny problem. Usiądź, przeczytaj jeszcze raz, potem jeszcze raz. Pomyśl, zastanów się a potem pisz swoje oszczerstwa.

Napisałem "zamiast". Chyba woda termalna do głowy Ci uderzyła. Może ciśnienie za wysokie było jak odwierty robili...

Poza tym zawsze możesz przyjść po poradę i zostanie Ci ona udzielona jak tysiącom przedsiębiorców i inwestorów z powiatu. Za darmo. W ramach płaconych podatków. I to bez względu na twoje prywatne wycieczki personalne bo u nas nikt się na nikogo nie obraża. Jeśli taki Urząd Ci się nie podoba - twoja sprawa.

I w całej tej dyskusji stoję w obronie swoich koleżanek z pracy, które obraziłeś. Znam je, znam ich kompetencje i nie pozwolę ich obrażać. Może i jesteś dobrym fachowcem w swoim fachu, ale jako człowiek, jesteś beznadziejny. Żal mi Ciebie.

Możesz sobie pisać dalej. Ja już Ci nie odpowiem bo dalszą dyskusję z Tobą uznaję za bezcelową...

Ok. zrozumiałem i chyba rzeczoznawcy też. "Zamiast" normalnej, wymaganej prawem opinii, mam iść do Ciebie po "groszową kosztowo" banialukę i odbiory będą bez problemu.
Przekaz jasny: po co się szarpać "zamiast" zamówić opinię tam gdzie trzeba.
Którąż to koleżankę Ci obraziłem wskutek "wycieczek osobistych" rycerzu?
Organy ( z wyłączeniem PINB) są beznadziejne i to w dużej mierze przez Ciebie, bo wypisujesz tu kompromitujące brednie.
Oczywiście że trzeba być niezrównoważonym psychicznie żeby mówić prawdę. Takie standardy w stosunku do petenta wprowadziły puchnące ciągle organy.

28. 08. decyzja o pozwoleniu na użytkowanie i 28. 08. moja prośba o rozwiązanie umowy z gminą.
Nie chowaj się za służbową picontką organu, wszak żeś właściciel firmy. Sprawdźmy swą wiedzę na rynku.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 4 wrz 2014, o 07:22

Dzieciaki! DZizus Marya! Jaka kotłowanina, nigdy w życiu żadnym Urzędasem lub Radnym nie zostanę jak mam być TAKI, lepiej już pod gruszą leżeć i korzonkami się żywić oraz tym co dobrzy ludzie podrzucą niż TAK postępować i takimi chorągiewkami być. W ramach ogólnoeuropejskich ruchów separatystycznych powołuję Rząd Ludowy Dąbrowy Chotomowskiej -Dąbrowo-Chotomowską Republikę Ludową i proszę wojskowych z baz w Olszewnicy, Dąbrowie, Kałuszynie i Krubinie o objęcie nas pomocą wojskową bo chcemy odłączyć się od Jabłonnej. Niech wasza zaplątana noga nie stanie za torami bo walczyć będziemy do końca- a jeńców brać nie będziemy! Precz z Juntą z Jabłonnej, nie chcemy Was tutaj! Żądamy przyłączenia do Wieliszewa!!! Żadamy wodociągu kanalizy i asfaltu a nie BURAKÓW..."twierdzą nam bedzie każdy próg tak nam dopomóż....." itd :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 4 wrz 2014, o 09:41

Miałem odpisać ale dałem sobie spokój...

Zdrowia życzę.
Cielak

Postprzez Jendrula » 9 wrz 2014, o 12:29

Po prostu wymiotować się chce jak patrzę na dziecinadę.... a multum spraw w gminie D blada! a wzajemne sobie zarzucanie błędów proceduralnych na forum.... to już totalna żenada. Po wyborach będzie jak było... albo gorzej. Bawcie sie dalej Panie i Panowie
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szer-szeń » 9 wrz 2014, o 14:38

Nie, nie Jedndrula daj spokój, jest dobrze, a nawet bardzo dobrze ostatni bastion fanclubu szumskiego właśnie padł, a te nieujawnione jeszcze niedobitki też niedługo przejrzą na oczy.Wszystko jest możliwe, a wtedy już niedaleko do detronizacji wójcinki. :viva:
szer-szeń

Poprzednia strona

Powrót do Gminna Polityka