EKOpozytyw MAZOWSZA

Czyli to co dotyczy nas Wszystkich

EKOpozytyw MAZOWSZA

Postprzez szumski » 24 paź 2014, o 17:52

Obrazek
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: EKOpozytyw MAZOWSZA

Postprzez szumski » 5 gru 2014, o 20:31

TVP Info jutro (sobota) o godz 14:35.
Coś tam znowu będzie o szkole.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Artykuł w IB

Postprzez szumski » 11 gru 2014, o 10:20

szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 7 sty 2015, o 20:02

Pod koniec października okaże sie ile kosztowały w eksploatacji te cudeńka. Na razie mój Klient co se pompkę ciepła i solary założył wdomku prezentował że nic za gaz za cały rok 2014 nie zapłacił-bo go nie podłączył, za to prąd ....4900zł (mój prąd tylko do swiecenie i hydroforu oraz gotowania 2400zł) , więc to DARMOWE OGRZEWANIE kosztowało go 2500zł rocznie, więc coś koło 800-1000zł taniej niż mój gaz,(a zima łagodna była!) nie mówimy tu o KOSZCIE ZAKUPU bo on nie mógł skorzystać z dotacji, tak jak szkoła.
Podliczy koszty szkoły "nowa" władza.
Póki co mamy kilka laurek w pisemkach reklamowych udających fachowe pisma budowlane. A dyplomik- można dostać za kazdą działalnośc, tyle jest teraz stowarzyszeń.
Podsumujemy to za rok.

szumski napisał(a):Obrazek
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 8 sty 2015, o 20:22

http://www.jablonna.pl/index.php?cmd=ak ... az&id=2668

Jendrula, zapisz się, zainstaluj i potraktuj jak fundusz emerytalny: mniej będziesz płacił za ciepłą wodę na emeryturze.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 9 sty 2015, o 13:22

szumski napisał(a):http://www.jablonna.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2668

Jendrula, zapisz się, zainstaluj i potraktuj jak fundusz emerytalny: mniej będziesz płacił za ciepłą wodę na emeryturze.

A jak długo wytrzyma instalacja, bo po ostatnich reformach Tuska do emerytury zostało mi 20 lat a po zaborze OFE prawdopodobnie będzie to praca do śmierci "Karoshi" czy coś takiego, czyli "druga Japonia". Czy w ogłe nie jest tak iż te cudeńka zamin się spłacą (w porównaniu do klasycznych instalacji) będą już do wymiany i nie doczekamy się "oszczędności". Oczywiście z dopłatą różnych BOŚów, Ochrony Środowiska opłaca się już dziś- zabierzmy wdowi grosz emerytce i ...dajmy pasibrzuchowi i leniowi Jendruli by na opłatach za ogrzewanie trochę zaoszczędził :12:
Jendrula

Postprzez szumski » 9 sty 2015, o 13:58

Jendrula, ja słyszałem, że Putin się rozwiódł a nie owdowiał. Ale jeżeli nawet, to dość bogata wdowa: 40% udziału w ŚWIATOWYM RYNKU GAZU.
Jaraj dalej gaz jak Ci gazowej wdowy i słońca szkoda.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 11 sty 2015, o 14:38

szumski napisał(a):Jendrula, ja słyszałem, że Putin się rozwiódł a nie owdowiał. Ale jeżeli nawet, to dość bogata wdowa: 40% udziału w ŚWIATOWYM RYNKU GAZU.
Jaraj dalej gaz jak Ci gazowej wdowy i słońca szkoda.

A co mam teraz w D wywalić instalację gazowa, wyrzucić grzejniki, pruć podłogo pod ogrzewanie podłogowe , wydać 50 tysi by 500-700 zł rocznie zaoszczedzić? Nie dożyję spłacenia się tych cudeniek, chyba ze mi w podatkach od wdowy państwo doplaci. Cudeńka do rozwazenia jak się buduje tam gdzie sieci gazowej nie ma.
Co do Putina - to oczywiście Kazek jeździ na wodzie a nie na ruskiej ropie(benzynie), wiec się z Jendruli naśmiewa że pali w piecu ruskim gazem :10:
Jendrula

Postprzez Adam Łojek » 14 sty 2015, o 09:34

Brawo Jędrula!
Chociaż jeden rozsądny i trzeźwo myślący człowiek.
Przecież wystarczy czytać ze zrozumieniem i umieć liczyć.
W Unii Europejskiej teraz rządzi lobby firm zajmujących się produkcją bądź sprzedażą różnych "takich eko-cudeniek" które kosztują krocie a oszczędności po ich zastosowaniu niewielkie. Dzięki nim właśnie cała europejska gospodarka się "zarzyna" wyśrubowanymi normami emisji CO2 w imię jakiejś nie do końca udowodnionej idei ochrony przed globalnym ociepleniem. USA, Chiny, Indie mają to w głębokim poważaniu i rozwijają się że aż miło.
W innym wątku był już poruszany problem opłacalności instalacji solarnych. Nie chcę się powtarzać.
Dodam tylko że moi znajomi "siedzący" w systemach solarnych i innych takich cudach zbudowali sobie kilka lat temu domek z turbo-kominkiem z płaszczem wodnym oraz solarami próżniowymi które nie tylko grzeją im ciepłą wodę, ale też dogrzewają dom od połowy lutego do października. Mają też rekuperator. Zawsze zachwalali, bo z tego żyją. Ale na jakiejś imprezie ostatnio wygadali się, że zakładają gaz i piec kondensacyjny, bo system wcale nie jest tak oszczędny i wydajny jak początkowo twierdzili.
Pozdrawiam
Adam Łojek

Postprzez szumski » 14 sty 2015, o 13:05

Szanowny Panie dyrektorze Łojek o Twoich poglądach na temat kanalizacji w zarządzanej przez Ciebie placówce już wiemy. Teraz prośba: weź rachunki za energię i gaz i podziel to przez m2 placówki. Podaj średnioroczny koszt miesięczny 1m2, żeby nie było, że teraz mamy krótki dzień i więcej idzie w żarówki.
Zmierz też PPM CO2, jeżeli masz w czasie zajęć więcej niż 1400 to trujesz dzieci. A masz ok. 3500 !!! Mogę zmierzyć.
Wtedy zaczniemy merytoryczną dyskusję.

Na temat przepisów dyskutował nie będę. Na dzień dzisiejszy sytuacja jest następująca: od stycznia 2014 obowiązuje rozporządzenie: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessi ... 926&type=2 i tam stoi jak byk jakie warunki MUSI spełniać KAŻDY budynek użyteczności publicznej na który pozwolenie będzie (jest) wydawane od stycznia 2014.
Gmina Jabłonna budując szkołę wypełniła te warunki i otrzymała premię w postaci zakwalifikowania do programu LEUMUR. Finał -umowa i kasa, jeszcze w styczniu.

Każdy kto chce otrzymać pozwolenie na budowę budynku użyteczności publicznej, z premią czy bez i tak musi spełnić warunki z rozporządzenia, do inaczej nie dostanie pozwolenia na budowę. Mądrzejsi ode mnie policzyli, że bez rzekomych "cudeniek", parametrów narzuconych w rozporządzeniu spełnić się nie da.
Mało tego w styczniu 2017 i styczniu 2021 wymagania te jeszcze wzrastają - wyraźne zapisy w rozporządzeniu.
Premia jest przez rok a potem będą kary jak za kanalizację. Czy stoi za tym włodkowo-adamowe lobby, czy srobby, nie wiem i goowno mnie to obchodzi, wiem z czyjej kieszeni pójdą kary.
Czy lepiej dostać dotację czy lepiej płacić kary? też zostawiam pod rozwagę, tak jak kwestię, czy lepiej utopić dodatkowe 25 mld. w kopalnie czy w solary do CWU.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Następna strona

Powrót do Gminna Polityka