EKOpozytyw MAZOWSZA

Czyli to co dotyczy nas Wszystkich

Re: EKOpozytyw MAZOWSZA

Postprzez Adam Łojek » 14 sty 2015, o 14:31

Adam Łojek napisał(a):wiem z czyjej kieszeni pójdą kary.Czy lepiej dostać dotację czy lepiej płacić kary?

Janusz
Oczywiście lepiej dostać niż zapłacić, ale z czyjej kieszeni są te dopłaty jak nie z naszej, :shock: Przecież nie jest dla nikogo tajemnicą że Polska płaci całkiem sporą składkę do unijnej kasy. (oczywiście z naszych podatków)
Jak na razie dostajemy trochę więcej niż dajemy, ale nie róbmy demagogii, że te dopłaty biorą się nie wiadomo skąd.
A to że durne przepisy które przytaczasz wymagają takich kroków nie zmienia faktu, że to co napisałem w poprzednim poście i to co napisał mój przedmówca - jest prawdą.
Adam Łojek

Postprzez szumski » 14 sty 2015, o 15:48

Łooo matko i córko. A jakie wg. Ciebie jest kryterium "durnego przepisu"?
Czy gdyby inny "durny" (podkreślam: w cudzysłowie!!! ale są całe partie, które głoszą to bez cudzysłowu) przepis nie kazał udzielać młodzieży pomocy psychologicznej tylko lać pasem i zamykać do więźnia, to byś siedział na depie bez roboty?

Napisz proszę ile płacisz za energię do utrzymania 1m2 miesięcznie w Twojej placówce.
Ja na temat pracy z Twoimi podopiecznymi się nie wypowiadam, bo się nie znam.
Ty wiesz lepiej jak zarządzać energią, to bądź konsekwentny.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 14 sty 2015, o 19:20

Przepisy? od 2020 r będzie można budować tylko domy pasywne!!!!!! Co oznacza iż będą .....droższe o 100% od obecnie budowanych, deweloperzy co nie mogą sprzedać swoich slumsów (zwanych w PL-APARTAMENTOWCAMI) juz zacierają raczki bo im nikt na wieś nie ucieknie i będą zmuszeni ludziska kupować apartamenty po 39,90m kw!!! Hurra przepisy o oszczędzaniu energii!!! Brawo dla firm sprzedających cudeńka- mają skuteczne lobby! Szacun bo nabierają tysiące ludzi, nie wyłączając specjalistów.
Słuszna linię ma nasza Unijna Władza! :10: :12: :shoot: A niektórzy jeszcze za darmo ją reklamują. No super!
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 14 sty 2015, o 21:04

Jendrula, załączyłem link do rozporządzenia. Tam napisane że od 2021 to raz, napisane że w domach jednorodzinnych 70 kWh/m2/rok to dwa. Teraz jest 120.
Na dzisiejsze ceny energii oznacza to tylko tyle, że nowo budowany dom nie będzie mógł zużywać więcej niż 45,5 zł/m2/rok. Z tego co wypisujesz, to Ty już to spełniasz w swoim domu.
Wszystkie wybudowane wcześniej są jakie są.
Oczywiście rosnąca świadomość i obowiązek świadectwa energetycznego przy obrocie, to straszny ból dla deweloperki. Nie wszystkim już da się wcisnąć ciemnotę, że cudeńko utrzyma się za 5 tys./rok jak ze świadectwa wynika 15 tys.
Jak publika do końca jeszcze będzie uświadomiona że prawdziwe świadectwo MUSI mieć archiwizowane przez 10 lat obliczenia, a złe świadectwo jest wadą rzeczy i można a nawet koniecznie trzeba, dochodzić roszczeń o tą różnicę 15 - 5, to rzeczywiście deweloper i pośrednik będzie musiał zacząć pracować. Ruch będzie większy bo klient nie puknięty w poroże, spokojnie będzie spłacał kredyt zamiast pokrywać różnicę w kosztach utrzymania wynikającą z "kreatywnego marketingu" ;) No oczywiście mam na myśli wyłącznie Twoją konkurencję, bo Ty handlujesz tylko działkami albo stanem surowym otwartym bez możliwości określenia kosztów utrzymania.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 15 sty 2015, o 11:24

Sprzedaję domy w stanie deweloperskim ze tzw. swiadectwem energetycznym, które jest PICEM, nikt z nabywców nie zna się na tym ale mają "uczone miny" jak im sie wręcza tą makulaturę, generalnie to kolejne skuteczne lobby bo tak spece od energii nie mieliby z czego żyć a tak KAŻDY musi jak budynek dewelopera.
Ja mam dom tzw energooszczedny ale w żaden sposób nie jest to dom pasywny . W tej chwili nawiazuję wspołpracę z producentem domów pasywnych ... niestety są one 2 razy droższe w budowie od "klasycznego" domu budowanego wg obecnych norm(przy tym samym projekcie domu), nie wiem kogo w PL będzie stać na takie domy, bo ULTRABOGACZE już mają swoje domy(lub apartamenty w slumso-blokowiskach, w przypadku gdy mają kasę ale rozumu nie stało) i nikt tego nie kupi.
A to że zamiast 10 tys rocznie koszt utrzymania będzie 6 tys to nie znaczy by budować za 900tysi od małego domku, zamiast 450tys, bo ta oszczędnośc zwróci się po 75 latach!!! Daliśmy się w CH zrobić z tymi przepisami "energo-oszczędności. Klasyczny szkieletor drewniany z welną lub pustak 25cm+15 styropian/wełna daje naprawdę niskie zużycie energii, tylko nie wolno wymyślać róznych przybudówek, wieżyczek lub innych nieforemnych nieregularnych brył a straty energii nie będą duże i lobby "eko-terrorystów można kopnać w D i pogonić na bezrobocie(bo ich praca nie jest nikomu potrzebna).
Oczywiscie jak ktos mi sprezentuje budowę cudeniek i domu pasywnego to chętnie przyjmę ale zmuszać ludzi do wywalania milionów w imię idei(niesprawdzonej do końca) to już trąci "ustrojem słusznie minionym"
Kazek przejrzyj oferty domów pasywnych- zobaczysz co nas czeka po 2020r- horror i upadek rynku budownictwa mieszkaniowego, bariery cenowe będą nie do pokonania.
Inne cudeńka tych "ekologów" - zmuszanie elektrociepłowni do tzw. wsadu ekologicznego"- czyli ciepłownia kupuje DREWNO z lasów by dorzycić do kotła zamiast miału weglowego i spełnić "normy ekologiczne". Wycina sie lasy by spalać w ciepłowniach! :10:
Jendrula

Postprzez szmergiel » 15 sty 2015, o 12:15

Jendrula, dom pasywny to EP <15 KWH/m z tego co wiem, a po 2021 ma być mniej niż 70 wiec jeszcze długa droga. Pasywne raczej długo będą opcją niż przymusem bo maja wiele ograniczeń - no np.: kominka nie postawisz bo się ugotujesz :-)

Poza tym sam projekt i materiały to będzie nic przy wykonaniu, co jak mi się wydaje przy celowaniu w EP rzędu 15 musi być perfekcyjne i w 100% zgodne z projektem, a jak jest to wszyscy wiedzą. byle tępak co to ze 2 domy wymurował wie już wszystko i najlepiej.Bez nadzoru z prawdziwego zdarzenia i solidnych firm dających gwarancje ta pasywność będzie ulotna. I tu będą koszty największe bo taka usługa będzie ze 3-4 razy droższa niż ekipa z mazur. Chyba ze kupi się jakiś domek typu szwedzkiego, z prefabrykatów postawiony w parę dni.

Pozdro.
szmergiel

Postprzez szumski » 15 sty 2015, o 12:38

Jendrula, problem w tym, że ja nie używam pojęcia "dom pasywny". Pasywna może być jaskinia ew. trzecia płeć ;)
Świadectwo energetyczne mówi wszystko o budynku: usytuowanie, naświetlenie, infiltrację, użyte materiały, milion różnych rzeczy. I to jest dla domku z wykuszem ok. 40 stron obliczeń, zarchiwizowane na 10 lat u audytora.
To co chodzi na rynku po 150 zł. to 3 kartki standardowego wydruku, na czym tam się znać? print i enter mają opanowane kurczaki Halamy. I tak o 100 za dużo jak na 3 kartki.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 19 sty 2015, o 08:47

Cześć,
Jendrula, nie przejmuj się, już niedługo w Legionowie ruszy firma, która ma plany "reaktywacji" fabryki domów. Będą produkować domy z płyt perlitobetonowych mających rewelacyjne właściwości jeśli chodzi o wszelkiej maści magiczne współczynniki () :)

Poza tym zawsze możesz postawić dom w technologii StrawBale i będziesz miał i ekologicznie i energooszczędnie i nie drogo :)
Przymierzam się do takiego na wsi.

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 19 sty 2015, o 09:06

Dom z bali to jest moje marzenie!
Byłoby ich więcej ale....mamy ciągle firmę Lasy Państwowe" która odpowiada za wysokie ceny drewna przemysłowego i zarazem doprowadza do ostrych ograniczeń w imporcie drewna z Norwegii, Finlandii i Rosji. Dlatego tak mało się buduje domów z drewna w Polsce a jest to tani i ekologiczny sposób buwowy, używa się drewna sosnowego, które z kolei jest słabo wykorzystywane w przemyśle meblarskim. A mogłoby by być inaczej i zamiast 2500plz/za m kw budowy z ceramiki moglibyśmy budować za 1500 lub mniej zł za 1 m kw z drewna litego. Nie mówiąc już o tym jak urokliwe sa to domy w wiejskim otoczeniu Budują tego Amerykanie i Skandynawowie a my nie? :11:
Jendrula

Postprzez szumski » 19 sty 2015, o 16:23

Cielak napisał(a):Cześć,
Jendrula, nie przejmuj się, już niedługo w Legionowie ruszy firma, która ma plany "reaktywacji" fabryki domów. Będą produkować domy z płyt perlitobetonowych mających rewelacyjne właściwości jeśli chodzi o wszelkiej maści magiczne współczynniki () :)

Dla jednych mop a dla mnie ścierka, dla jednych switch dla mnie przełącznik, dla jednych perlitobeton dla mnie suporeks. Rzeczywiście przejmować się nie ma czym, bo początki jeszcze w XIX wieku.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gminna Polityka