Mundurki szkolne - jedna wielka granda!!!!!!

Postprzez szumski » 7 wrz 2007, o 09:45

Sematyczne, sryczne itp. Faktem jest jednak, że sporym wysiłkiem powiatu i gminy mamy robione rondo z odwodnieniami i oświetleniem. Chciałem zauważyć, że odwodnienie przy braku infrastruktury łatwą inwestycją nie jest. Jaki nie byłby to termin też do łatwych nie należy. Jest jaki jest, bo po ogłoszeniu wyników przetargu umowę z terminami rozpoczęcia i zakończenia inwestycji ogłosić należy. Termin jest optymalny, bo co wydaje się komuś, że inwestycję drogową można zacząć w listopadzie i skończyć na początku października w tym samym roku??? Utrudnienia jakieś muszą być i tyle a policjantowi stać gdzieś przystało. Co położyć się miał? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez F.K.Niepłacz » 7 wrz 2007, o 14:28

Termin może jest optymalny, ale moim zdaniem sierpień byłby bardziej optymalny. A lipiec to w ogóle najoptymalniejszy, że się tak wyrażę.[/quote]
F.K.Niepłacz

Postprzez szumski » 7 wrz 2007, o 15:25

A Ty Gościu czytałeś kiedyś prawo o zamówieniach publicznych? Był przetarg, po ogłoszeniu wyników przetargu strony są związane umową i terminami wykonania umowy, strona zamawiająca wybrała optymalny termin umowy i najszybszy z możliwych w postępowaniu o zamówieniach publicznych. Wcześniej nie mogła bo jest prawo do odwołań, później jest mróz i też możliwe odwołania o nierównym traktowaniu podmiotów. No to co w piździwólce miało być rondo czy u nas? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez F.K.Niepłacz » 7 wrz 2007, o 15:37

Oczywiście, że nie czytałem. Nawet nie wiedziałem, że takie prawo istnieje. Mimo wszystko upieram się, że optymalny termin na takie prace to wakacje. Nie gniewaj się.
F.K.Niepłacz

Postprzez szumski » 7 wrz 2007, o 16:10

Przepraszam i poniosło mnie, próbowałem wyjaśnić. Z tym, że jak inwestycja jest starostwa to po jasną czepiać się: pana, wójta i plebana? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

optymalny

Postprzez Krzysztof J » 9 wrz 2007, o 15:58

Sądząc po tym co zobaczyłem na otwarciu roku szkolnego, optymalny termin dla władz gminy to byłby najwcześniej 1 listopada.
Moje oczy widziały w tej naszej, wg pani wójt przygotowanej do nauki, szkole:
1. zardzewiałe konstrukcje po tablicach od koszykówki na boisku (tablic i koszy brak) 8/
2. dziurę w ogrodzeniu boiska za jedną z bramek, a za tą dziurą - rozwalająca się szklarnię pełną zardzewiałego żelastwa i szkła 8/
3. rusztowanie ogrodzone kawałkiem wstążki, z którego to rusztowania robotnicy naklejali styropian na ścianie szkoły 8/
4. robotników na dachu układających jakież konstrukcje, a teren poniżej w żaden sposób nie zabezpieczony 8/
A w szkole oczywiście jeszcze ciaśniej niż rok temu :(
Krzysztof J

Postprzez MISIO » 9 wrz 2007, o 16:24

Boisko w szkole to całkowita porażka. Widać brak św. pamięci Pana Pustelnika. I szans na poprawę nie ma wcale. Ponoć jest niewymiarowe eh.
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez szumski » 9 wrz 2007, o 16:27

Krzysiu ja mówiłem o drodze ale niech Ci będzie. Zajrzyj kiedy przyznano te 50 kawałków dofinansowania? Chyba zdrowy na umyśle dopiero wtedy mógł zaplanować zakres remontu.

Co do rusztowań kiedy mogę daję swoje AL z atestem na każdym elemencie ale już więcej nie dam bo ostatnio wróciły w innym kolorze. Od zachowania innych warunków BHP jest "osoba" o czym pisałem dziesiątki razy. Masz wpływy to zrób mnie inspektorem nadzoru wynagrodzenie 1 PLN + VAT i budowa będzie jak w zegarku albo zerwanie umowy z przyczyn po stronie wykonawcy. Wtedy byłoby pyskowania o terminach. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ania » 10 wrz 2007, o 07:23

Remonty remontami ale co w koncu z tymi mundurkami .Dyrekcja obiecywała ,że do 10 mają być .A ja słyszę ,że pani która to załatwiała w pośpiechu zabrała swoje dziecko z naszej szkoły.Trochę mnie to zaniepokoiło .Czyżby mundurki padły łupem chińskiej mafii?
ania

Postprzez maamoniowa » 10 wrz 2007, o 15:00

mundurek to powinien być mundurek, a nie bluzeczka na gołe ciało, bo w takim przypadku dla każdego trzeba nabyć z pięć sztuk, a z tego co widziałam, to jest jakiś trykocik z kołnieżykiem - to chyba jakaś porażka!
maamoniowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".