Automat

Automat

Postprzez Dynka » 10 gru 2007, o 22:57

Tak nieśmiało się zapytowywuję kto wpadł na pomysł wstawienia automatu ze słodyczami do szkoły podstawowej?
Dlaczego na parterze przy maluchach??
W szkole są dzieci z domu dziecka które raczej nie beda mogły skorzystać , taka segregacja ja mogę bo mam , a ty nie bo nie?????
Pomijam zęby, płacz daj 2 zł. Itd itp.........
A może wspólnie pozbylibyśmy się tego cuda handlowego???
No chyba że szkoła jakweś korzyści ma z tego , w co nie wierzę.
A możę mały sondaż kto za??? A wyniki przekaże na zebraniu szkolnym, dla Pani Dyrektor???
Dynka

Postprzez ania » 11 gru 2007, o 11:34

Ja się naprawdę dziwię,że dyrekcja zgodziła się na coś takiego.
Szkoła jest od wychowywania a nie od promowania marek typu Snickers..
Często słyszałam ,żę to rodzic jest odpowiedzialny za wychowanie dziecka a szkoła tylko pomaga.W tym wypadku chyba nie pomaga a szkodzi.Choćby miała z tego nie wiem ile pieniędzy(a myślę ,że ma tylko marne grosze) to na pierwszym miejscu powinna stawiać zdrowie dziecka a nie zyski.
Tym bardziej mnie to wkurza ,że jak dziecko boli głowa to boją się podać proszka przeciwbólowego,ale słodycze dziecko w szkole może kupować do woli.

A co na to wszystko rada rodziców ,chyba ma coś do powiedzenia?
ania

Postprzez MISIO » 11 gru 2007, o 12:47

W sumie automat, automatem. Ale jak dzieci na przerwach mają biegać do sklepu i wychodząc ze szkoły (no chyba, że nie można wyjść) to też nie jest dobry pomysł. W tym automacie jest również woda mineralna. Nie tylko słodycze.
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Mariusz Grzybek » 11 gru 2007, o 13:08

Automat z batonikami w szkole

Oczywiście problem jest i trzeba to otwarcie powiedzieć.

W całej Europie Zachodniej odchodzi się od tego typu pomysłów (bufetów szkolnych z pączkami, czy słodkimi napojami).

Powód jest prosty, małe dzieci wychowuje się od najmłodszych lat, a szkoła jest tym wyznacznikiem drogi życiowej, którym podążamy w następnych latach swojego życia.

Dzieci nie wiedzą jeszcze, co dla nich jest dobre, a co nie...

Kontaktowałem się już w tej sprawie z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chotomowie.

17 i 18-go grudnia br. odbędą się zebrania klasowe, na których Rodzice będą mogli wyrazić swoją opinię w drodze głosowania.

Następnie na zebraniu Rady Rodziców w styczniu 2008r. Pani Dyrektor poinformuje, jaka jest ostateczna decyzja w sprawie automatu.

Dlatego, wszystkich Państwa, zachęcam do przybycia i oddania swojego głosu w tej sprawie.

Pozdrawiam

Mariusz
Mariusz Grzybek

Postprzez szumski » 11 gru 2007, o 13:19

Tiiiiiiiia i dlatego trzeba odgórnie zarządzić, że dziecko ma pić mleko waniliowe 3,5% UHT choćby miało się porzygać co też uczyniło moje, bo całe życie pije (ponad litr dziennie) ale 1,5%. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Naretta » 11 gru 2007, o 14:32

Dzieci nie wiedzą jeszcze, co dla nich jest dobre, a co nie...

Chwała Bogu, że dorośli to wiedzą :10: ! I dają dobry przykład dzieciom :hah: !
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez KrzysiekM » 11 gru 2007, o 17:32

Moim skromnym zdaniem automat to dobry pomysł i nie rozumiem co jest w nim złego.
Można nawet powiedzieć, że ma pewne walory edukacyjne np. zachęca do nauki liczenia (dokładniej liczy sie ubywające kieszonkowe niż niepowiązane z niczym realnym liczby na kartce).
Jak słusznie zauważył Machnaś automat poprawia też bezpieczeństwo dzieci które nie muszą wychodzić do sklepu.
Automat największych problemów przysparzał mnie w trakcie odbierania dziecka. Ono chce wyciągnąć ode mnie parę złotych na batona ... ja wiem, że najbardziej go rajcuje samo kupienia a nie doskwiera mu głód ... poradziłem sobie z tym problemem rozmową i mam to już za sobą. Teraz nie ciągnie mnie do każdego automatu jaki zobaczy gdziekolwiek (w każdym razie robi to zdecydowanie rzadziej).

Mleko smakowe faktycznie spowodowało problem niekontrolowanego zwrotu :) i nie jest to sprawką 3,5% tylko dodatku smakowego.
Miałem nieprzyjemność skosztować wersję truskawkową której smak powoduje skurcze żołdaka.
Teraz dziecko pije zwykłe mleko (bez dopłaty), przestało mu się ulewać mimo, że wypija pół przydziału tygodniowego na raz.
Krzysztof Malec
KrzysiekM
Site Admin

Postprzez eliza » 11 gru 2007, o 19:06

Dla mnie automat sam w sobie nie jest zły ,problemem jest to co się w nim znajduje.
Wielu rodziców wychowuje swoje dzieci i zwraca uwagę na to co i jak jedzą.
Szkoła powinna, moim zdaniem, pomagać tym właśnie rodzicom, a nie przeszkadzać.
eliza

Postprzez Dynka » 11 gru 2007, o 22:55

Tylko ze w naszej szkole jest sporo dzieci bez rodzicow gotowych owo 2 zl wylozyc i tu pojawia sie problem segregacji" ja mam a ty sie oblizuj".
Dynka

Postprzez eliza » 11 gru 2007, o 23:29

Jak słusznie zauważył Machnaś automat poprawia też bezpieczeństwo dzieci które nie muszą wychodzić do sklepu.

Tak się składa, że dzieci w naszej szkole w ogóle w czasie przerw nie wychodzą z terenu szkoły ,bo mają zakaz,
więc to żaden argument
można nawet powiedzieć,że wręcz je pogarsza,bo walka o ostatniego batonika,wiem z relacji moich pociech, była zacięta
eliza

Następna strona

Powrót do Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".