Nie poprawi sie w naszej szkole

Nie poprawi sie w naszej szkole

Postprzez Krzysztof J » 22 gru 2008, o 20:44

Samorzad powinien troszczyc sie o dobro wspolne, czyli sprawiedliwie wydawac pieniadze, tak aby wszystkie solectwa i osiedla naszej gminy rozwijaly sie rownomiernie. Niestety brak poczucia odpowiedzialnosci wsrod decydentow powoduje, iz dzielenie srodkow na wydatki gminne, zwlaszcza inwestycje, odbywa sie w drodze walki i niejasnych transakcji.

Czesto wygrywaja nie ci ktorzy maja racje, tylko ci ktorzy sa silniejsi. W dodatku czesc decydentow i osob majacych na nich wplyw zarabia pieniadze na gminie (zlecenia dla firm swoich i ich rodzin, budowanie infrastruktury).

Mozna byloby miec nadzieje, ze to sa bledy nowej, raczkujacej demokracji, gdybysmy mieli polowe lat 90-ych. Dzis niestety mozna mowic o degeneracji i wynaturzeniach. U nas wciaz funkcjonuja lokalne uklady, dzieki ktorym gminne pieniadze sa marnotrawione na rzecz prywatnych interesow i korzysci, a nie dla spraw najwazniejszych dla lokalnej spolecznosci.

Coz moze byc wazniejszego dla gminy od poziomu oswiaty? Od warunkow lokalowych w ktorych ucza sie nowe pokolenia? Od kwalifikacji nauczycieli? Tymczasem w naszej gminie kolejny budzet, ktory wkrotce zostanie uchwalony, pomija potrzeby dzieci i mlodziezy Chotomowa i calej gminy. Radni skupiaja sie na walce o jedna wiecej lub mniej uliczke do wybrukowania, natomiast wielka potrzebe rozbudowy naszej szkoly zupelnie zlekcewazyli. To jest prawdziwy dramat. :(
Krzysztof J

Postprzez Cielak » 4 lut 2009, o 15:22

Krzysztofie,

popieram Twoją wypowiedź w 100%!
Niestety muszę się przyznać, dużo w tym mojej winy. Jako Przewodniczący RR podstawówki w Chotomowie poniosłem kompletną dyplomatyczną ale i osobistą klęskę. Osobistą dlatego, że stawiałem sobie za osobistą ambicję aby doprowadzić do rozbudowy naszej podstawówki. Niestety kompletnie się to nie udało i poczuwam się jak najbardziej do poniesienia sporej za to winy, bo nie zrobiłem wszystkiego co powinienem.

Mało tego. Przypuszczam, że gdyby nie pewne moje starania, to już byśmy mieli zatwierdzony plan rozbudowy SP! Tak! Ponieważ byłem tak dużym idiotą żeby chodzić "prywatnymi kanałami" za pozyskaniem działki po świniarni. Nie napiszę tutaj gdzie byłem i z kim rozmawiałem. Ale samo już to, że przy każdej okazji namawialiśmy Panią Wójt na jak najszybsze jej pozyskanie, jest już jakimś działaniem. Przecież gdyby tej działki nie udało im się tak szybko pozyskać, to musieli by nam rozbudować tą podstawówkę...

Niestety. Tego rozwoju wypadków nie przewidziałem :(

Ponieważ uznaję to za swoją porażkę, to zapewniam że podczas najbliższego zebrania poproszę o przyjęcie mojej rezygnacji.

Co do samego budżetu a w szczególności budowy wspaniałego centrum kultury bla bla bla, to jest to dla mnie jakiś czeski film. Barei by się to zapewne spodobało :)

Mam nadzieję, że wyborcy zweryfikują swoje zdanie podczas kolejnych wyborów.

OBY!

Pozdrawiam.
Cielak
Cielak

Postprzez szumski » 4 lut 2009, o 15:28

Tak! Ponieważ byłem tak dużym idiotą żeby chodzić "prywatnymi kanałami" za pozyskaniem działki po świniarni. Nie napiszę tutaj gdzie byłem i z kim rozmawiałem.

A jak przez płot w stoczni skakałeś to taki kamuflaż był z tą peruką i wąsami a`la Lechu?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 4 lut 2009, o 18:00

Wiesz @Cielak ze ja mam dokladnie takie same odczucia.
Jezdzlilismy z Przemkiem do wojewody, chodzilismy po starostwie i Legionowie, zalatwialismy te dzialke po swiniarni w nadziei ze wreszcie gmina poprawi sytuacje w naszej szkole. I teraz chca budowac Centrum Swini, za cholere tego nie zrobia bo gmina nie ma takich pieniedzy, i bedziemy dokladnie w d....

W tym kontekscie mam pytanie do pani wojt i do radnych odpowiedzialnych za oswiate w naszej gminie:
Zgadnijcie Panstwo co moj syn, uczen chotomowskiej podstawowki, robil wczoraj na Wuefie? W co gral i gdzie?

odpowiedz:
Cala klasa spedzila WF w szatni, bo w szkole nie ma miejsca zeby lekcja wychowania fizycznego odbyla sie gdziekolwiek indziej. Ale jest postep. Bo ostatnie pare takich lekcji dzieciaki musialy spiewac. A wczoraj mogli sobie zagrac! - w karty z pilkarzami LM :pada:
Krzysztof J

Postprzez Marcin » 5 lut 2009, o 01:39

Krzysztof J napisał(a):I teraz chca budowac Centrum Swini, za cholere tego nie zrobia bo gmina nie ma takich pieniedzy, i bedziemy dokladnie w d....

z tego, co dzwonią, dziś się troszkę zakotłowało na Radzie Gminy nad "Centrum Świni". I kolega Sawicki, o ile sam na to nie wpadnie, zaliczy poważną wtopę w swojej samorządowej karierze.

Wybudować kompleksu za 60 mln nie damy rady nigdy i mam nadzieję, że dziś to na Radzie padło. Etapować tego też nie powinniśmy - ten projekt na naszą Gminę jest zwyczajnie za duży i zbyt ciężki finansowo, nawet w perspektywie 4-5 lat (bo żaden bank nie da nam kredytu, za rok nie będziemy mieli, jako Gmina, możliwości zaciągnięcia kredytu, za co odpowiedzialność poniesie obecna Rada Gminy).

Stać nas natomiast na lekki, 2 letni proces za circa 20 mln, nadzorowany przez zewnętrznego project managera z doświadczeniem w zakresie kosztorysowania i rozliczania prac a realizowany przez GW (generalnego wykonawcę) wyłonionego w normalnym, publicznym przetargu. Ceny GW spadają tak dramatycznie, że z 12 mln w Wieliszewie damy radę zrobić 10. dodatkowe 10 zostanie na extrasy albo na rozbudowę obecnej szkoły (z zapasem, jak sądzę). Mamy tedy i wilka sytego i owcę sytą.

Krzysztofie,

A może trzeba na piśmie wezwać Panią Muniak, by zgodnie z danym nam słowem, ogłosiła przetarg na project managera, który będzie nadzorował i odbierał Gminne inwestycje, w tym Centrum Świnia, od konkursu na projekt po odbiór techniczny? Nowa Pani od inwestycji podobno jest kumata, nie powinna się przed tym bronić, w końcu to jest inwestycyjny standard.

A lekcje WF ze śpiewem to skandal. Nie myślałeś nad zainteresowaniem tym kuratorium? Może Panią Muniak trzeba zaprosić na taki WF?

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 5 lut 2009, o 07:18

Jeżeli gmina ma ambicje na konkurs to niech go ogłosi jak to robią inne gminy na warunkach określonych np. w Środowiskowych Zasadach Wycen Prac Projektowych.
http://www.ipb.org.pl/index.php?option= ... Itemid=415
Będzie honorowo dla nawiedzonych, przejrzyście dla krytykantów, no i na miłość Boską nie za cztery banie!!!
Ceny GW spadają tak dramatycznie

Project management też o jakieś 40%. W dalszym ciągu jest to jednak kupa kasy :))))), bo spadki liczone są do sztucznie i bez opamiętania nadymanych cen z II i III kwartału 2008. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 5 lut 2009, o 08:19

Co do podstawy od której liczone są spadki cen to się z Szumskim w 100% zgadzam...
Niestety ta nadmuchana bańka była dosyć spora.

Co do budowy nowego gimnazjum, to naprawdę uważam, że na obecnym etapie rozwoju gminy dużo lepszym rozwiązaniem była by rozbudowa szkoły. Nie wiem czy radni słyszeli w ogóle o pojęciu "zrównoważony rozwój". Ale z tego co się orientuję, to może być za chwilę po jabłkach gdyż na wiosenkę rusza budowa boiska przy SP w Chotomowie krytego balonem. Ponoć na o standardzie, tak Twierdzi Pan vice Dyrektor.

Jedyne co jeszcze możemy zrobić aby poprawić bytowanie naszych dzieci w szkole to pozyskać sąsiednią działkę.

Pozdrawiam.
Cielak

Postprzez MISIO » 5 lut 2009, o 08:29

Cielak napisał(a):Jedyne co jeszcze możemy zrobić aby poprawić bytowanie naszych dzieci w szkole to pozyskać sąsiednią działkę.

A z której strony szkoły :? jeśli dobrze pamiętam, to z każdej strony budują się nowe wille...
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Ałek » 5 lut 2009, o 09:04

Cielak napisał(a):Jedyne co jeszcze możemy zrobić aby poprawić bytowanie naszych dzieci w szkole to pozyskać sąsiednią działkę.

Pozdrawiam.

Dawno nie byłem na terenie szkoły, ale teren na południe od boiska?? Kiedys był plac zabaw (coś a'la małpi gaj do ćwiczenie wymyków), obok harcówka, dalej jakaś droga.. Go się nie da wykorzystać??

Fotka z serwisu zumi.pl
Załączniki
szkola.jpg
szkola.jpg (46.45 KiB) Przeglądane 63447 razy
Ałek

Postprzez Krzysztof J » 5 lut 2009, o 09:29

Rozmow na temat kupna dzialki sasiadujacej pod rozbudowe szkoly bylo sporo. Sam osobiscie uslyszalem od wlasciciela ze tego na chiny nie sprzeda bo to jest ojcowizna i koniec. Coz, ma prawo tak mowic.

Na Radzie Rodzicow w ubieglym roku obejrzelismy koncepcje rozbudowy szkoly przygotowana przez specjalistow, ktorzy zaplanowali powstanie nowego skrzydla budynku szkolnego na terenie dzisiejszego asfaltowego placyku zwanego szkolnym boiskiem. W tym obiekcie bylaby m.in. sala gimnastyczna wieksza od obecnej, a takze duze patio na zbiorki i apele. Nie liczac oczywiscie ilus tam sal lekcyjnych, szatni itd. Taki obiekt kosztowalby jakies 5-10 milionow. I mozna by go zbudowac w poltora roku, tak zeby we wrzesniu 2010 dzieci poszly juz do nowej szkoly.

Na spotkaniu wojcina obiecala ze sie gmina do tego przylozy - to byl bodaj kwiecien 2008. Ale po paru miesiacach zmienila zdanie. Teraz sie bez sensu upiera przy budowie Pig Center. Tak wiec ja @Marcin juz nie wierze w mozliwosc zmuszenia wojciny i wieksozsci radnych do zrobienia sensownych ruchow w tym temacie. Najwyzej przycisnieta do muru cos znowu obieca i nie dotrzyma.
Na ostatnim spotkaniu wiejskim w Chotomowie byla niezla awantura na temat szkoly, uslyszelismy od wojciny i radnej ze rodzice ktorzy sie domagaja rozbudowy szkoly - to wichrzyciele i warcholy. A czas plynie.

Zebralismy jako Rada Rodzicow ponad sto podpisow pod petycja domagajaca sie rozbudowy istniejacej szkoly - przekazalismy ja na rece wojciny i przewodniczacej rady gminy Wolosiewicz. I guzik. Wladze gminy wbrew logice forsuja Pig Center.
Orwell mi sie tylko przypomina.
Ostatnio edytowano 5 lut 2009, o 09:32 przez Krzysztof J, łącznie edytowano 1 raz
Krzysztof J

Następna strona

Powrót do Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".