szkoła pęka w szwach

Postprzez Marcin » 15 paź 2010, o 18:41

Katarzyna Dawidczyk napisał(a):(...)Pana ataki na osiedle Pogodne, dla osob znających fakty, są wręcz śmieszne. Prawdą jest jedynie, że ciąg ulic Jasna, Pogodna, Promienna do Bagiennej powstał dzięki staraniom naszych radnych. Ale nie służy on głównie osiedlu, na którym mieszkamy, ale znacznej części mieszkańców zachodniego Chotomowa (mieszkańcom Bagiennej, osiedla Ekologicznego i licznym domom wokół). Dzięki tej drodze, jadąc do Warszawy dojeżdżają do Partyzantów szybkiej i wygodniej, nie stojąc w korku na skrzyżowaniu ulic Bagiennej i Partyzantów. To są fakty oczywiste dla każdego, kto chociaż wziął do ręki mapę Chotomowa. Na co Pan liczy? Na głupotę wyborców?

Pani Katarzyno,

Nie musimy się ze sobą zgadzać. Jednak w przeciwieństwie do Pani ja wierzę w zdrowy rozsądek Wyborców oraz w prawdę, a nie jej pogodne interpretacje.

Co do radnych z osiedla pogodne swoje zdanie opieram nie tylko na osobistych spotkaniach z tymi panami, ale też na zrozumieniu budżetu Gminy, na co zwykle mieszkańcy czasu nie mają. To co nas istotnie różni, to nie tylko ocena pracy tych radnych, ale też sposób prowadzenia dialogu z mieszkańcami - Pani stawia na propagandę, ja na pokazywaniu faktów i dokumentów, czego i historia z Krzysztofem, do którego tak Pani blisko, jest dowodem. Naprawdę wierzy Pani, że wyborcy są głupi??

Co do szlachetnej historii jedno z osiedli - żyjecie Państwo w ułudzie. Niestety, nie budowaliście tych ulic z własnych pieniędzy, ale z naszych wspólnych. Co więcej, na innym wątku udowodniłem, że żerujecie na budżecie całej Gminy, kosztem reszty mieszkańców. Uprzywilejowanie 200 domów wobec 4.000 innych jest zwyczajną nieuczciwością, tylko macie Państwo problem z nazwaniem tego po imieniu. Historie gdzie też można dojechać Jasną i Pogodną proszę nam oszczędzić, to słaba próba udowadniania czegoś, czego obronić się nie da. Czy Pani wie, gdzie się da dojechać moją ulicą? :) Więc być może taki stan rzeczy jest dla Pani oczywisty, ale jak zapyta Pani mieszkańców reszty Chotomowa - wcale tak nie jest.

i by nie strzępić języka po próżnicy - radni, reprezentowani przez Panią, dla 200 domów zagarnęli ponad 1,2 mln zł. Ale żeby dojechała do was choćby karetka z Legionowa, musi przedostać się przez jedną z 3 ulic w pozostałej części Chotomowa, na których inwestycje od 4 lat stanęły z powodu sprzeciwu pani radnych - to oni odpowiadają za brak inwestycji w reszcie Chotomowa (i płacicie za to także Wy).

Warto o tym wiedzieć i rozumieć mechanizm działania budżetu o skończonej wartości - żeby pogodne miało więcej, reszta MUSI MIEĆ MNIEJ. Proszę następnym razem zastanowić się nad racjonalną argumentacją; to Pani powinna dostrzec na mapie Chotomowa czy Gminy, że pogodne nie jest ani centrum gminy, ani świata.

Na co liczę? Liczę na to, że także nasz dzisiejszy dialog da wyborcom szansę na podjęcie lepszej decyzji: jeśli w ciągu ostatnich 4 lat rozwija się tylko 20% Chotomowa a reszta brodzi w błocie, to czas to zmienić i wymienić radnych.
Chciałbym, by nasi Sąsiedzi, rozumieli roźdźwięk pomiędzy tym, czego doświadczają codziennie, a propagandą, płynącą z gazetek Urzędu Gminy, czy produkowanego przez państwa "portalu społecznościowego".

Ci sami Sąsiedzi wyrobią sobie opinie, czytając takie posty, jak Pani. Czy Pani naprawdę uważa, że Wyborcy to głupcy?? Ugrupowania, wyposażone w taki zasób buty, kończą smutno.

i na koniec sprostuję podstawowy błąd, który wkradł się w Pani post: nie krytykuję osiedla pogodne, nie mam ku temu powodów, znam wiele pozytywnych osób z tego osiedla. Publicznie krytykuję zły sposób zarządzania budżetem Gminy i wątpliwą rolę obu radnych: Wiesława Sawickiego i Mariusza Grzybka w tym procederze. Mam nadzieję, że to Pani pomoże w zrozumieniu argumentacji.

Marcin
Marcin

Postprzez Marcin » 15 paź 2010, o 18:51

Katarzyna Dawidczyk napisał(a):Próba dyskredytacji mojej osoby nie zmieni jednak przytoczonych faktów w moim poprzednim poście.

Dyskredytacji??

Łomajgad.... błędy się zdarzają, niech się Pani aż tak nie przejmuje :)

Marcin
Marcin

Postprzez Ałek » 15 paź 2010, o 19:01

Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 07:27 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Krzysztof J » 15 paź 2010, o 19:02

Niech zwycięża lepszy ;)
Ostatnio edytowano 15 paź 2010, o 19:17 przez Krzysztof J, łącznie edytowano 2 razy
Krzysztof J

Postprzez Marcin » 15 paź 2010, o 19:08

Krzysztof J napisał(a):(...)Ponieważ jesteś nowa na tym forum - to dam ci jedną radę. Staraj się nie karmić trolli.
Niech zwycięża lepszy ;)

Krzysztofie,

Złapany publicznie na kłamstwie nie jesteś zbyt wiarygodny z "dobrymi radami" :)
I, przykro mi to powiedzieć, ale najbliższe wybory Ci to udowodnią.
A dwa kliki pomogą Ci dowiedzieć się, że Katarzyna na Forum wcale nowa nie jest.

Marcin
Marcin

Postprzez MagdaM » 15 paź 2010, o 19:17

Wiecie co - zwykłego wyborcę to już głowa trochę boli od tych Waszych klótni przedwyborczych.
Czy kandydaci mogliby się po kolei wypowiedzieć co konkretnie zamierzają zrobić dla Dąbrowy Chotomowskiej po wygranych wyborach?
Ja wiem, że zarówno Pogodne jak i Kisielewskiego ma swoich mocnych obrońców, którzy walczą o te rejony jak "Lwy" ale mnie i moich sąsiadów interesuje konkretnie Dąbrowa Chotomowska (jak wykazywał wczesniej Marcin, która ma najniższe nakłady procentowe w stosunku do ilości mieszkańców).
Czekam na konkretne propozycje w formie pisemnej - na forum (trochę trudniejszej do wymazania z pamieci niż wypowiedzi ustne) od wszystkich kandydatów - ja i moi sąsiedzi chcielibyśmy podjąć decyzję na kogo głosować.
MagdaM

Postprzez Marcin » 15 paź 2010, o 19:22

MagdaM napisał(a):Wiecie co - zwykłego wyborcę to już głowa trochę boli od tych Waszych klótni przedwyborczych.
Czy kandydaci mogliby się po kolei wypowiedzieć co konkretnie zamierzają zrobić dla Dąbrowy Chotomowskiej po wygranych wyborach?
Ja wiem, że zarówno Pogodne jak i Kisielewskiego ma swoich mocnych obrońców, którzy walczą o te rejony jak "Lwy" ale mnie i moich sąsiadów interesuje konkretnie Dąbrowa Chotomowska (jak wykazywał wczesniej Marcin, która ma najniższe nakłady procentowe w stosunku do ilości mieszkańców).

Racja, ja już będę się ograniczał, obiecuję :)

BTW: Za Dąbrowę Chotomowską chce odpowiadać właśnie Krzysztof Jakubiak, złapany dopiero co na dogadywaniu się z panami, co robili i Was, i nas wszystkich, w trąbę ostatnie 4 lata. I do tego kłamiący w tej sprawie. Wnioski pozostawiam wyborcom z Dąbrowy; ja bym się bronił przed takim radnym.

pozdrawiam,

Marcin

PS. może by Admin mógł nam pomóc i przenieść to do tematów wyborczych?
Ostatnio edytowano 15 paź 2010, o 19:26 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz
Marcin

Postprzez Ałek » 15 paź 2010, o 19:26

Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 07:27 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez dezorganizator » 15 paź 2010, o 19:28

Marcin napisał(a):
No i w taki sposób Krzysztof Jakubiak, Szef PO w Chotomowie, stracił swoją wiarygodność. Krzysztofie, z zarządzania kryzysem - dwója a wybory na radnego już nie dla Ciebie.

I pozamiatane. Co tam ordynacja wyborcza, Głos Ludu wydał wyrok, żegnaj KrzysztofieJ...

szumski napisał(a):Pani Kasieńko, a Watykan przed konklawe o Waszego kandydata nie zabiegał ;)

Był telefon, ale później zadzwonili, że nieaktualne, bo aktualnie Pan Bóg z Placformy na mocy umowy koalicyjnej obsadzony i się nie zgodził.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Krzysztof J » 15 paź 2010, o 19:33

MagdaM napisał(a):Wiecie co - zwykłego wyborcę to już głowa trochę boli od tych Waszych klótni przedwyborczych.

W dużym skrócie mogę ci @MagdaM przedstawić moje poglądy.

1. Infrastruktura - kanalizacja. Dla Dąbrowy koncepcja kanalizowania całej gminy do Czajki jest zła, ponieważ bylibyśmy na ostatnim miejscu podłączania, pewnie najwcześniej 10-15 lat. I byłoby to bardzo drogie. Dlatego uważam że należy zrobić inaczej - wybudować lokalną oczyszczalnię typu, o jakim pisze tutaj Janusz "szumski", która obejmie teren całej Dąbrowy i Chotomowa "za torami" czyli po naszej stronie torów. Lokalizacja - do rozważenia państwowy lasek przy zbiegu ul. Partyzantów i Wypoczynkowej.
2. Infrastruktura - wodociąg. Nasz rejon podłączyć do wodociągów znacznie szybciej niż do kanalizacji - za płotem mamy już wodociąg dociągnięty do Olszewnicy (dziś rura się kończy na granicy, 100m od mojej działki). Tak więc trzeba się dogadać z Wieliszewem i to w naszą stronę rozbudować, o ile to technicznie możliwe.
3. Sport. Jak tu pisałem, jest możliwe urządzenie placu zabaw i boiska na Dąbrowie. Ponieważ w naszym sołectwie nie ma ani metra gminnej ziemi, jesteśmy skazani na wykup albo (taniej) użyczenie prywatnych działek w tym celu. Jeśli chodzi o plac zabaw - to jest to realne, jest na to już trochę pieniędzy z funduszu sołeckiego, gmina mogłaby dołożyć.
4. Bezpieczeństwo. Musi powstać koniecznie dobre ogrodzenie linii kolejowej od ulicy Kolejowej. Tutaj pewnie gmina powinna porozmawiać z PKP - na ostatnim zebraniu wiejskim o to pytałem, ale dla pani wójt była to absolutna nowość.
5. Szkoła. W interesie mieszkańców Dąbrowy jest nie tylko zbudowanie nowej szkoły na świniarni, ale także rozbudowa i modernizacja istniejącej placówki. Ponieważ nawet po powstaniu nowej szkoły, dzieci z Dąbrowy będą się uczyć w tym budynku co teraz. Dlatego zamierzam walczyć o jego rozbudowę i modernizację.
6. Infrastruktura - drogi. Tutaj jest oczywiste, że trzeba wyrównać, utwardzić i utrzymywać w dobrym stanie wszystkie drogi. Natomiast porządnie, z kostki czy asfaltu, budować po kolei te, na których jest największy ruch - czyli np. odkładana od lat ul. Wspólna aż do końca.

To tak w skrócie najważniejsze sprawy, o innych też chętnie podyskutuję.
pozdr
Ostatnio edytowano 15 paź 2010, o 19:38 przez Krzysztof J, łącznie edytowano 1 raz
Krzysztof J

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".