szkoła-informacje

szkoła-informacje

Postprzez nerimann » 2 lip 2011, o 21:35

Witam,
mam ogromna prośbę o jakiekolwiek informację o szkole w chotomowie.
W sierpniu przeprowadzamy sie do chotomowa i cały czas zastanawiam się czy przenosić córkę ze szkoły przy ul.Lesnej Polanki do szkoły w chotomowie?prosze o info, czy jesteście zadowoleni ze szkoły,wyglad mnie trochę przeraził ale to nie jest najwazniejsze.
Ze względu na odległośc bardzo nam pasuje,patrząc na to że od czwartej klasy dzieci nie chodzą do swietlicy,córka sama mogłaby wracać do domu.
Niestety my jako rodzice pracujący , nie jesteśmy w stanie odbierać dzieci po zajeciach, na tę chwilę korzystamy ze swietlicy...
Prosze o info...poziom,wyżywienie,świetlca...
z góry dzierkuję
nerimann

Postprzez kkriss » 3 lip 2011, o 06:02

jeszcze nie posyłam tam dziecka (trochę za młode), ale z tego co rozmawiałem i innymi ludźmi, to są bardzo zadowoleni. Szkoła jest najlepsza pod względem wyników z całego powiatu. Ale więcej pewnie napiszą inni.
kkriss

Postprzez nerimann » 3 lip 2011, o 21:36

dziekuje Kkriss,
to dobra informacja odnosnie wyników,czekam na wiecej informacji.
pzdr
nerimann

Postprzez Aneta » 3 lip 2011, o 22:14

Nasz szkoła ma jeden olbrzymi minus - przepełnienie. I niestety będzie coraz gorzej :sad:
Poza tym ogólnie na spory plus. Moje starsze dziecko właśnie skończyło edukację w naszej szkole, a młodsze będzie w drugiej klasie.
Poziom jest ok; zajęć dodatkowych mogłoby być więcej; sala gimnastyczna duża, ale mało dostępna. Dzieci nawiązują lokalne kontakty i spotykają się poza szkołą (co tracisz posyłając dziecko do innej szkoły); nauczyciele i obsługa znają rodziców. Ogólnie - kameralnie i swojsko.
Świetlicę, ze względu na przepełnienie, ciężko polecić, ale od września znajome mamy otwierają prywatną świetlicę i wygląda na to, ze będzie to bardzo fajne miejsce. Lokalizacja, z tego co wiem, to ul. Bagiennej nad kawiarnią Majka.
Aneta

Postprzez Cielak » 4 lip 2011, o 09:14

potwierdzam wszystko.
Przepełnienie spore ale nauka jest naprawdę na dobrym poziomie (przynajmniej testy sześcio-klasistów na to wskazują).
Jak dla mnie to taka mała szkoła blisko domu jest 100% lepsza od Warszawskich molochów. Każde dziecko znane, żadnej anonimowości.
Moja córa wraca na piechotę od 2 klasy.
No i dodatkowo w czasie wolnym dzieciaki bawią się razem.

Generalnie - polecam.

P.S.
Oczywiście zdarzają się różne problemy ale to tak jak wszędzie...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez nerimann » 7 lip 2011, o 10:36

Dzieki wielkie,
po głębszej analizie, za i przeciw zapisujemy sie do Chotomowa.
Drugie dwuletnie dziecko chce zapisać do Wyspy Skarbów , może jakieś opinie???

do miłego
pzdr
:)
nerimann

Postprzez Aneta » 9 lip 2011, o 23:50

Moje dziecko chodziło na Wyspę Skarbów przez trzy lata. Było to kilka lat temu - na samym początku działalności przedszkola. Byliśmy bardzo zadowoleni - kameralnie, super kadra, przyzwoite warunki lokalowe, położenie w bocznej uliczce, ale blisko centrum.
Potem - jak donosiły mi znajome - było gorzej: kłopoty kadrowe, dziwne "oszczędności". Przypuszczam, że było to związane z tym, że właścicielka miała problem z formalnościami zatwierdzającymi użytkowanie budynku na cele przedszkolne. Placówka nie była więc formalnie przedszkolem, co wiązało się z brakiem dotacji.
Teraz Wyspa funkcjonuje jako przedszkole. Moje dwie sąsiadki mają tam swoje dzieci i są zadowolone.
A ja za rok zamierzam wysłać tam najmłodszą pociechę :)

Więcej informacji o Wyspie znajdziesz na naszym forum w kategorii "przedszkole".
Aneta

Postprzez szumski » 10 lip 2011, o 08:08

Przypuszczam, że było to związane z tym, że właścicielka miała problem z formalnościami zatwierdzającymi użytkowanie budynku na cele przedszkolne. Placówka nie była więc formalnie przedszkolem, co wiązało się z brakiem dotacji.

Na punkt przedszkolny idą subwencje tak samo jak na przedszkole. Rzeczywiście "formalności" mniej przy punkcie i ze względu na ograniczoną liczbę dzieci, (można zacząć od 3 dzieci i 16m2) rodzinna atmosfera. W Polsce więcej niż 50% prywatnych przedszkoli zaczynało jako punkty przedszkolne.

Szczegółowe wymagania dla zespołów wychowania przedszkolnego czy punktów przedszkolnych określa rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 13 czerwca 2008 r.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Powrót do Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".