KIEDY NOWE GIMNAZJUM W CHOTOMOWIE?!

KIEDY NOWE GIMNAZJUM W CHOTOMOWIE?!

Postprzez Tommy » 6 gru 2006, o 12:04

Z roku na rok przybywa coraz więcej dzieci w Chotomowie. Zapewne też rozrasta się cała gmina. W obecnej chwili dysponujemy dwoma szkołami podstawowymi i jednym gimnazjum. W podstawówce Chotomowskiej w roczniku siedmiolatków są trzy klasy pierwsze. Wydaje mi się, że tak samo jest do klasy czwartej. Robi się ciasno!

Czy widzą Państwo potrzebę budowy gimnazjum w Chotomowie. Co jest do tego potrzebne, jak to zorganizować?

Wszystkich zainteresowanych i zorientowanych proszę o wpisy w tym temacie.
Tommy

Postprzez MISIO » 6 gru 2006, o 12:13

Budowa nowej szkoły - gimnazjum - to priorytet dla nowej Rady Gminy, nowego wójta. Chotomów przez ostatnie kilka lat rozbudował się w niewiarygodnym tempie. Przybyło sporo dzieci. Budowa powinna rozpocząć się jak najszybciej. Czy gmina ma na celowniku teren pod budowę??

Czy nie trzeba rozbudować "starej"? Boisko asfaltowe powinno być zlikwidowane. W tym miejscu trzeba dobudować kolejne skrzydło. Oczywiście przydałoby się wygospodarować teren pod nową szkołę, jak również boisko ze sztuczną nawierzchnią. Sąsiednie gminy takimi boiskami mogą się pochwalić, np: Wieliszew. Wiele lat ćwicząc na w-fach na asfaltowym podłożu można nabawić się zwyrodnień kolan. Wiem coś o tym.
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Tommy » 6 gru 2006, o 12:25

A może zbudować nową podstawówkę, gdzieś na uboczu. A w obecnej lokalizacji sp zorganizować gimnazjum. Tylko skąd wziąć to miejsce na uboczu.
Tommy

Postprzez Krzysztof J » 6 gru 2006, o 16:44

w sasiednim watku pisalem ze na razie wchodza w gre dwie lokalizacje dla nowegu budynku szkolnego w Chootmowie:
1 - pod lasem na koncu ulicy Bagiennej, gdzie projekt nowego planu zagospodarowania rezerwuje tereny nalezace do ALP pod cele oswiatowe
2 - po drugiej stronie torow, po prawej stronie od ulicy Kordeckiego(czyli w strone legionowa) tez jest teren lesny przeznacozny pod oswiate

zdecydowanie trzeba postawic nowy budynek obliczony perspektywicznie na najblizsze lata, do niego przeniesc podstawowke, a w jej obecnym budynku zorganizowac gimnazjum, ktore potrzebuje o polowe mniejszej bazy (liczba poziomow 3 a w podstawowce 7)

a wieloletnik planie inwestycyjnym gminy gimnazjum w Chotomowie figuruje jako cel na najblizsza czterolatke
trzeba tego przypilnowac :shock:
Krzysztof J

Postprzez ElkaButelka » 7 gru 2006, o 17:38

Gimnazjum współpracuje zazwyczaj z takimi podmiotami jak szkoła podstawowa, ośrodek kultury, parafia. Wydaje mi się, że usytuowanie go przy Bagiennej to lepszy pomysł niż "za torami" od tychże. A gdyby powstała szybka kolej (o, której słyszę od dawien dawna) i wiadukt w Chotomowie zamiast dotychczasowego przejazdu - tym bardziej.

No i moje dzieciaki miałyby bliżej :wink:
ElkaButelka

Postprzez Tommy » 8 gru 2006, o 10:52

@ ElkaButelka. :grin:

Prześmieszny nick. Naprawdę mi się podoba.

A teraz do sedna. Pomysł z umiejscowienia Szkoły przy Bagiennej tak sobie mi się podoba. Po pierwsze tam mieszkam i pewnie by było głośno, ale to jakby moja sprawa.

Jest jednak trudność, która wydaje mi się obiektywna i nie mam pojęcia jak ją przezwyciężyć. Myślę mianowicie o tym jak do tej szkoły dzieciaki mają dotrzeć. Bagienna pozbawiona jest chodnika. Co gorsza nie widzę możliwości, żeby to w jakiś sposób poprawić, a to ze względu na przylegające do krawężników ogrodzenia. Przyglądam się jak wygląda otoczenie szkoły około godz. ósmej i wiem ile samochodów musiałoby po Bagiennej przejechać. Plus dzieci, z rodzicami docierające do szkoły pieszo. Chyba nie było by to bezpieczne.

Nie wiem jak wygląda sprawa ogrzewania starej szkoły, kwestia kanalizacji i wody. Na końcu Bagiennej nie ma nic (no prąd jest). Ale to akurat plus, może mieszkańcy okolicznych domów coś by skorzystali, jeśli dałoby się szkołę dozbroić.

I na koniec punkt pierwszy. Dolegliwość, jaką dla mieszkańców jest hałas. Po pierwsze, samochody, a po drugie dzieciaki. Jak byłem tu po raz pierwszy to była to łąka. I z nadzieją na spokój się tu przeprowadzałem. Ale oczywiście z moim zdaniem nikt się liczył nie będzie.
Tommy

Postprzez toja » 8 gru 2006, o 13:20

i tu jest największy problem
bo kazdy uwaza ze szkoła jest potrzebna ale najlepiej daleko od mojej działki

tak samo było z hala sportowa w Jablonnie,potrzebna- ale jak rada uchwalila ze ma powstać to się zaczely protesty,bo halas i swiatlo zabiera

zlej baletnicy to i rąbek u spodnicy
toja

Postprzez PiVi » 8 gru 2006, o 17:51

toja napisał(a):i tu jest największy problem
bo kazdy uwaza ze szkoła jest potrzebna ale najlepiej daleko od mojej działki

tak samo było z hala sportowa w Jablonnie,potrzebna- ale jak rada uchwalila ze ma powstać to się zaczely protesty,bo halas i swiatlo zabiera

zlej baletnicy to i rąbek u spodnicy

Problem jest prosty.

Najlepszym rozwiązaniem jest to o którym pisał Krzysztof J.

Budujemy nowy budynek do którego przenosimy podstawówkę a w starym robimy gimnazjum.

Argumenty ?

1. Transport
Dzieci do podstawówki i tak dowożą rodzice- może być więc gdzieś na uboczu.
Musi za to mieć możliwość zaparkowania, zawrócenia samochodu itd.
Z kolei do gimnazjum dzieci mogą już iść same- ewentualnie podjechać na rowerze.
Zatem obecna podstawówka spełnia te warunki.

2. Budynek
Obecna podstawówka jest za mała na szkołę (dzieci uczą się na zmiany)
z kolei nadaje się na gimnazjum.

Co do lokalizacji na Bagiennej.
Trzeba rozwiązać sprawę całościowo.
Nie tylko samo miejsce na szkołę- ale także parkingi, miejsce do zawracania,
ewentualna bliskość lasu (spacery czy lekcje przyrody).
Problem dojazdów, braków chodników poważnie dyskwalifikuje to rozwiązanie.
Musi być łatwy dojazd dla tych którzy będą "podrzucać" swoje pociechy
jadąc do pracy oraz chodniki dla tych którzy będą chodzić na piechotę z dziećmi.
Nie bójmy się lokalizacji gdzieś na uboczu- pod warunkiem, że będzie dobry dojazd,
parking i miejsce do zawrócenia.
Po drugie nie będzie wtedy protestów mieszkańców - albo przynajmniej będą mniejsze.
Z kolei Ci którzy później zakupią tam działki- wiedzą na co się decydują.

Piotr Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez Krzysztof J » 8 gru 2006, o 18:02

Wiem że to mało realne, ale gdyby pobudowali nowa podstawowke gdzies w mojej okolicy, czyli na Dabrowie, to bym sie raczej ucieszyl
Tak jak pisal Tomek - przy okazji mamy w pakiecie co najmniej wodociag, kanalizacje, a moze jeszcze gazociag i droge. A poza tym zamiast bladym switem zawozic samochodem moja mlodziez - daje im trzy rowery i niech zasuwaja sami. Ruch to zdrowie. :mrgreen:

Z drugiej strony halas faktycznie bylby troche wiekszy, wiec wokol szkoly proponuje ekrany dzwiekoszczelne, takie jak to stawiaja teraz przy kazdej wiekszej drodze. Albo zamiast ekranow kilka rzedow drzew gesto ulistnionych, coby decybele wylapywaly. :shock:

Widzial juz ktos projekt budzetu gminy na 2007? Bo tam powinni zapisac pieniadze na wykup ziemi pod nowa szkole (zgodnie z obowiazujacym wieloletnim planem inwestycyjnym zreszta)
Krzysztof J

Postprzez ElkaButelka » 9 gru 2006, o 12:25

PiVi: Jest jednak trudność, która wydaje mi się obiektywna i nie mam pojęcia jak ją przezwyciężyć. Myślę mianowicie o tym jak do tej szkoły dzieciaki mają dotrzeć. Bagienna pozbawiona jest chodnika. Co gorsza nie widzę możliwości, żeby to w jakiś sposób poprawić, a to ze względu na przylegające do krawężników ogrodzenia. Przyglądam się jak wygląda otoczenie szkoły około godz. ósmej i wiem ile samochodów musiałoby po Bagiennej przejechać. Plus dzieci, z rodzicami docierające do szkoły pieszo. Chyba nie było by to bezpieczne.

Sprawa pierwsza:
Bagienna , bez względu na to, czy powstanie przy niej nowa szkola czy nie i tak potrzebuje alternatywy (czy Alternatywy).
To, co się dzieje na skrzyżowaniu Bagienna/Partyzantów o 8.00 rano wzbudza we mnie fobie.
Jest rzeczą oczywistą, że poszerzyć się jej nie da tak, żeby dzieci mogly chodzić po chodniku, rowerzyści jeździć ścieżką rowerową itd.

Ratunkiem w tej sytuacji, moim zdaniem (którego tez i tak nikt nie będzie bral pod uwagę) mogloby być dociągnięcie ul. Jasnej do Bagiennej. Jestem przekonana, że Ci mieszkańcy, którzy teraz korzystają z Bagiennej, bo innej utwardzonej drogi nie mają, omijaliby to cudne skrzyżowanie szerokim lukiem.

No a gdyby nowa podstawówka mogla przy Bagiennej powstać, to ewentualne przedlużenie Jasnej do Bagiennej mialoby większe szanse na realizacje.

Co do halasu: PiVi, jaki halas ????? :shock:
W środku tygodnia między 8.00 a 17.00 kiedy i tak większości z nas tu nie ma??? Bardziej mi przeszkadza warkot kosiarek w niedzielne poludnia, kiedy chcę wyjść na taras i się odprężyć przy aromacie kawy, śpiewie ptaków, z dala od szos i odglosu silników samochodowych... :???: W weekendy szkoly nie pracują i masz ciszę.

W sprawie nowej szkoly w pobliżu wlasnego miejsca zamieszkania mam identyczne zdanie co Krzysztof J. Niestety fakt że pan Krzysztof jest z Dąbrowy a ja z okolic Bagiennej znowu stawia nas po przeciwnej stronie barykady... :???: :wink:

Pozdrawiam
ElkaButelka

Następna strona

Powrót do Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".