KIEDY NOWE GIMNAZJUM W CHOTOMOWIE?!

oswiata

Postprzez Krzysztof J » 10 gru 2008, o 22:10

w temacie OSWIATA znajdujemy w budzecie ciekawe wydatki:
np. milion zlotych na przedszkole w Chotomowie -
kiedy przedszkole bylo prywatne - to gmine kosztowalo okolo 400 tysiecy (dotacja na dziecko okolo 390 zlotych razy setka dzieciakow)

ja sie pytam - po co gmina bez sensu wydaje ponad dwa razy wiecej na gminne przedszkole???
wiem ze radni teraz zaluja ze glosowali za utworzeniem gminnej placowki, bo widza ze to jest studnia bez dna... ale mleko sie rozlalo i bedziemy teraz placic rachunki za megalomanskie pomysly naszej wladzy gminnej
Krzysztof J

Postprzez MagdaM » 10 gru 2008, o 22:26

Ja również mam dziecko w wieku szkolnym i wolałabym aby te pieniądze zostały przeznaczone na podstawówke ale pomimo tego zamierzam twardo bronić decyzji, która przerwała ten chory i wynikający z jakiś bardzo podejrzanych relacji układ, w którym Pani Sawczuk - właścicielka prywatnego przedszkola bezpłatnie użytkowała gminny budynek. Nie szanowała ona ani rodziców ani swoich pracowników. Dlatego duży szacunek dla Pani Wójt, która pomimo róznych nacisków i pretensji miała ODWAGĘ ten układ przerwać. Dlatego Krzysztofie stanowczo nie zgadzam się z opinią, że lepiej było gdy przedszkole było w rękach Pani Sawczuk. NIE BYŁO LEPIEJ.
MagdaM

Postprzez Krzysztof J » 10 gru 2008, o 22:49

alez @MagdaM alez ja absolutnie nie napisalem ze pani Sawczuk powinna dalej prowadzic przedszkole!
gmina zrobila dobrze ze rozwiazala umowe,
ale nastepnego dnia po rozwiazaniu pani wojt powinna oglosic konkurs na nowego dzierzawce - i przedszkole byloby prowadzone przez kogos innego, i nie obciazaloby gminnej kasy

po co gminie przedszkole gminne? chyba tylko dla celow propagandowych tudziez leczenia kompleksow; przedszkolem powinni sie zajmowac prywatni ludzie, gmina winna przekazywac im dotacje - i juz
a tak nasze pieniadze sa marnotrawione bez sensu
Krzysztof J

Postprzez szumski » 10 gru 2008, o 22:49

Krzysztof. No ja bym dołożył jeszcze te 20 kawałków na gazetę za poparcie pacyfikacji Sawczukowej.

A tak w ogóle to mieszasz, wydatki na przedszkola w gminie to: 4 265 771 zł i pochodzą w ponad połowie z subwencji. A więc twierdzenie, że gmina dokłada jest lekkim nadużyciem, bo gmina jest pośrednikiem w przekazywaniu kasiory.

Magda M. Ja wiem, że prywatna własność jest najgorsza ale wszystkie inne formy własności są po stokroć gorsze. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 10 gru 2008, o 22:51

nie mieszam, to ty nie doczytales sczegolow

koszt prowadzenia gminnego przeszkola w Chotomowie wynosi ponad milion

a kiedy bylo prywatne gmina przekazywala dotacji na sume okolo 400 tysiecy
Krzysztof J

Postprzez szumski » 10 gru 2008, o 23:10

he,he,he szczegóły to ja nie tylko doczytałem ale i wkleiłem wyżej o godz. 20.11
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 11 gru 2008, o 09:06

"Magda M. Ja wiem, że prywatna własność jest najgorsza ale wszystkie inne formy własności są po stokroć gorsze. Pozdrawiam"

Chłopaki ja mam tylko nadzieję, że Wy jednak nie chcecie prywatyzować naszej chotomowskiej podstawówki tylko dlatego, że dla gminy to byłoby tańsze i wtedy nie miała by z tym problemu tak jak w przypadku przedszkola...

Dobrze wiecie, że u nas w gminie jest duże zapotrzebowanie zarówno na dobre przedszkole publiczne jak i na przedszkola prywatne...mieszkańcy powinni mieć mozliwość wyboru...takie jest moje zdanie.
MagdaM

Postprzez Krzysztof J » 11 gru 2008, o 09:47

gmina dostaje subwencje oswiatowa na szkole, wiec samo prowadzenie szkoly nic jej nie kosztuje,
doklada tylko jesli chce dolozyc (np. na kupno xerokopiarki)
prowadzeniem przedszkola powinna sie zajac wyloniona w przetargu prywatna osoba lub firma

coz to dla ciebie @MagdaM znaczy przedszkole "publiczne"? - dla mnie oznacza to tylko tyle ze rodzice nie placa za nie, tylko gmina placi
wierzysz ze jakis urzednik lepiej poprowadzi przedszkole niz prywatny przedsiebiorca funkcjonujacy na zdrowych rynkowych zasadach (w odroznieniu oczywiscie od dotychczasowej cioci dyrektor, ktora miala patologiczny uklad z wladzami gminy)
wiadomo ze to co prywatne - jest lepiej zarzadzana i oferuje wyzszy poziom
Krzysztof J

Postprzez szumski » 11 gru 2008, o 10:48

Wystarczy porównać oferty - Bajkowy Dom: basen, angielski, balet, karate, pianino, tańce ludowe, rytmika (nie jestem pewien czy wszystko zapamiętałem) i to faktycznie funkcjonuje, gminne: catering za stawkę 5,50 PLN, bo pytelnia po Sawczukowej pizdanuła i trza konsumować dowożone. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 11 gru 2008, o 13:21

ale skasujmy offtopic przedszkolny i powrocmy do tematu tego tematu - czyli nowej szkoly w Chotomowie:

otoz na komisji budzetowej padla data 2012 rok jako czas kiedy nowa szkola zbudowana na terenie swiniarni bedzie gotowa

minely dwa lata od ostatnich wyborow i pojawienia sie w gminie nowej wladzy - w szkole nic sie nie poprawilo; na podstwie WPI oraz budzetu na rok 2009 widzimy ze nie ma szans na podjecie jakichs dzialan w tym temacie

i to jest dramat

dodajmy jeszcze, ze gmina zbliza sie do granicy maksymalnego dopuszczalnego przez prawo zadluzenia - gmina nie bedzie mogla zaciagac kredytow, obsluga juz zaciagnietych bedzie pozerac ogromne pieniadze w kazdym budzecie

i dlatego trzeba ustalic, ze priorytetem dla naszej wsi i naszej gminy jest natychmiastowe poprawienie sytuacji w szkolach, czyli rozbudowa istniejacych i stworzenie nowych

niech sie skoncza klotnie o te czy tamta ulice albo kawal rury, wszystkie wolne srodki powinny byc skierowane na szkoly!
Krzysztof J

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".