Gimnazja w okolicy

Gimnazja w okolicy

Postprzez Katarzyna Dawidczyk » 1 lut 2007, o 13:09

Drodzy Forumowicze,

Moje dziecko kończy szkołę podstawową. Bardzo interesują mnie informacje na temat szkół gimnazjalnych w okolicy (wszystko jedno jakiego typu, publiczne, niepubliczne, społeczne). Okolica rozumiana dość szeroko tj Legionowo, Warszwa - Tarchomin ewentualnie Żoliborz. To co przeczytałam na tym forum o gimnazjum w Jabłonnie nie jest zbyt zachęcające. Może Wasze pociechy uczęszczają do jakiegoś dobrej szkoły i zechcecie podzielić się Waszymi opiniamii. Z góry bardzo dziękuję.

Katarzyna
Katarzyna Dawidczyk

Postprzez eliza » 16 lut 2007, o 12:07

Katarzyno
mogę się wypowiedzieć tylko o szkole do ,której chodzi moja córka
jest to gimnazjum nr 4 w Legionowie www.g4legionowo.prv.pl ,na stronie znajdziesz konkrety

moja córka chodzi do klasy autorskiej p.Doroty Kuchty,piszą dużo wypracowań ,scenariuszy i często grają krótkie etiudy,dzięki temu moja córka znacznie poprawiła się z tego przedmiotu
i najważniejsze ,że lubi nauczycieli ,którzy ją uczą

dyrekcja bardzo zwraca uwagę na bezpieczeństwo w szkole,obiekt jest ciągły monitoring i nic się nie ukryje :)

jest prężna Rada Rodziców

ogólnie moje wrażenie jest dobre
pozdr.
eliza

Postprzez Katarzyna Dawidczyk » 27 lut 2007, o 20:03

Dzięki za informację. Już myślałam, że w okolicy nie ma dobrych szkół, a o nienajlepszych nik nie chce mówić. Wcześniej nie brałam tego gimnazjum pod uwagę, teraz poszukałam i rzeczywiście to gimnazjum nr 4 ma najlepszą stronę internetową - najwięcej ciekawych wiadomości, prezentuje też osiągnięcia swoich uczniów. Nie wiem, czy inne mają słabych informatyków, czy też nie mają się czym chwalić.
Jeszcze raz dziękuję za informację.
Katarzyna Dawidczyk

Postprzez Kasia » 16 mar 2007, o 19:42

Kasiu ponieważ napisałaś , że typ szkoły nie ma znaczenia to polecam Ci gimnazjum europejskie im. Jana Pawła w Legionowie. Tam się dużo dzieje, dzieciaki biorą udział ( i zajmują dobre miejsca) w olimpiadach ( nie tylko tych sportowych ), konkursach i przede wszystkim języki są tam na bardzo dobrym poziomie. Poza tym kładzie się duży nacisk na zdolności dziecka, jego zainteresowania i w tym kierunku nauczyciele prowadzą ucznia. Jeśli dziecko ma zaległości z jakiegoś przedmiotu to nauczyciel zostaje z nim po lekcjach i ... po zaległościach. Super atmosfera, małe klasy i z dojazdem nie ma problemów. Dużo wyjazdów , część zajęć na róznych uczelniach, fakultety ...... dużo by pisać - moje dzieci są bardzo zadowolone i widać, że naprawdę SIĘ UCZĄ .

Nie twierdzę absolutnie, że inne szkoły są złe bo ich nie znam a jedynie słyszałam ; jednak moje dziecko postanowiło przenieść się w trakcie semestru z innego gimnazjum, które nie dawało mu tego co ma tutaj .

Pozdrawiam.Kasia
Kasia

Postprzez eliza » 24 mar 2007, o 06:50

A gdzie teraz mieści się ta szkoła?
eliza

Postprzez Kasia » 24 mar 2007, o 10:04

na przeciwko targu , przy kościele
Kasia

Postprzez Widz » 9 kwi 2008, o 16:25

Jana Pawła jest dobre, ale cena na mało którą kieszeń
"Czwórka" niestety dwuzmianowa, to ogromny minus, a i dojazd z Chotomowa kiepski
Widz

Powrót do Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".