wybory uzupelniajace

Dabrowa dziekuje Wiktorowi Wekselbergowi

Postprzez Krzysztof J » 13 cze 2008, o 12:55

Od kilku dni trwaja w naszej wsi goraczkowe roboty drogowe.
Lipowa jeszcze nie skonczona a juz ekipa zostala przerzucona w rejon Kolejowej, gdzie z asfaltowego destruktu buduje nawierzchnie kolejnych fragmentow ulic.

Pamietam jak przed ostatnimi wyborami wojt GK ekspresowo utwardzal drogi w Chotomowie.
Nie pomoglo, mimo to dzis znowu mamy asfaltowa kielbase wyborcza.
Bo oczywiscie odpowiednia ekipa wszystkim tlumaczy ze to dzieki pani wojt oraz jej przyjaciolce-koalicjantce (przypadkowo kandydujacej), przypadkowo akurat tuz przed wyborami uzupelniajacymi, udalo sie zbudowac na Dabrowie wiecej asfaltu niz przez ostatnie dziesiec lat. :hah:

Wiec za to wszystko my, mieszkancy Dabrowy, powinnismy goraco podziekowac panu Wekselbergowi - to jego decyzja spowodowala kampanie wyborcza, a wiec pchnela wladze do dzialania. :pada:

To tez powinno dac do myslenia innym radnym - jesli chcecie zeby w waszym okregu pojawily sie nowe drogi, zrezygnujcie!
Wkrotce w czasie kampanii wyborczej drogi zaleje asfalt i kostka. Albo moze umowmy sie, ze co roku ktos rezygnuje, w innym okregu, wtedy drogi szybko powstana w calej gminie. :)
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Krzysztof J, łącznie edytowano 1 raz
Krzysztof J

Postprzez szumski » 13 cze 2008, o 13:38

Pamietam jak przed ostatnimi wyborami wojt GK ekspresowo utwardzal drogi w Chotomowie.
Nie w Chotomowie tylko w części Chotomowa na Oś. Pogodne. Widocznie zgodnie z hasłem Mandarynkowych Panów: "równe szanse" przyszedł czas na Dąbrowę. Tak, że powinieneś podziękować nie tylko Wiktorowi ale też pozostałym radnym Alternatywy. Też miałem zagwozdkę trzy tygodnie temu, bo ni z gruszki ni z pietruszki kazali mi podpisać umowę o przyłącze i dostawę gazu z terminem wykonania do końca 2008!!! Teraz już wiem, to przecież Mandarynkowy Kandydat ma w programie zagazowanie wsi. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 13 cze 2008, o 19:14

Panie Krzysztofie!
jeżeli robią się drogi, to kandydat na radnego powininien się tylko cieszyć.
ulicę Lipowa buduje firma Partner, aKolejową, Radosną, Małą firma Budobax, proszę nie wprowadzać zbędnej paniki i dezinformacji
drogi robione są nie tylko na Dąbrowie, proszę zobaczyć ulicę Radosną i Małą
w Chotomowie.
Proponuję zastosować trochę lodu, wybory już za dwa dni!
Emocje opadną a my bedziemy żyć w tej samej wiosce.
Pozdrawiam
Kasia Dąbrowska
KATARZYNA DĄBROWSKA

Postprzez Adamus » 13 cze 2008, o 20:18

a na Podlesnej tuż przy wyjeździe na Bagienną -od 2 tygodni leżą ściete gałęzie i nikt ani z radnych (obecnych) nic nie widzi ( chociaż obok sklep -w ktorym wielu radnych robi zakupy ) ale na Podlesnej żaden radny nie mieszka ??? i tak jest a jak będzie ??? mam tylko nadzieje że jakas procesja będzie - to gmina sprzątnie i gałęzie i inne śmieci - nawet z dzialki , o ktorą powinien chyba dbać własciciel.A co z ochroną srodowiska ??? palenie plastikow , styropianu i innych rzeczy z okolicznych budów - jest ciągłe - czy nie mozna nakazać inwestorom ustawienia na budowach duzych pojemnikow na smieci ?czy istnieją mozliwości kontrolowanie tego procederu i karania mandatami ??- ale chyba w gminie jest tylko jedna osoba od ochrony srodowiska ?przepraszam ale kilka dni temu wrócilam z niemieckiej prowincji -segregacja śmieci , kaucje za opakowania tez plastikowe i wiele innych nawyków ( dawniej wymuszonych surowymi karami -obecnie już świadomych) - nie daje mi spokoju jak patrzę na śmieci w naszej gminie w naszym kraju .Może jednak nalezałoby wrócic do pomysłu gminnego odbioru segregowanych lub nie smieci - może wystarczą kontrole umów z firmami wywozącymi smieci .W ciagu kilku najbliższych lat koszty odbioru smieci wzrosną wielokrotnie - problem będzie narastał ! Do wszystkich radynych - obecnych i przyszłych - zmuscie mieszkanców gminy do podpisywania umów - z warunkami segregacji !! I dalej - kanalizacja i wodociągi ! Umowy z firmami wywożącymi szambo - też potrzebne !! Bardzo proszę o zwrócenie wiekszej uwagi na środowisko .
Adamus

Postprzez Krzysztof J » 13 cze 2008, o 21:52

@Katarzyna Dąbrowska
jasne, nie tylko kandydat ale i kazdy czlowiek powinien sie cieszyc kiedy widzi ze "robia sie drogi"
tylko dlaczego w naszej gminie "robia sie drogi" glownie raz na kilka lat, przez pare tygodni, tuz przed wyborami? i
tylko te ulice, ktore naleza do okregu wyborczego nr 4 w ktorym przypadkowo sa wybory? bo Radosna i Mala to to przeciez ten sam okreg co Dabrowa
rozumiem, ze pania to nie dziwi, bo pewnie kiedys pani sama tak robila rzadzac w gminie; ale dla wielu innych zwyklych ludzi to ewenement i typowa kielbasa wyborcza
wiec moze lepiej niech pani nie obraza naszej inteligencji i nam nie wmawia ze to nie ma zwiazku z tym, ze pani wojt popiera pani kandydature i wspiera jak moze z wykorzystaniem mozliwosci jakie jej daje sprawowany urzad wlacznie
Krzysztof J

Postprzez szmitek » 13 cze 2008, o 22:56

Dziękuje panu Jakubiakowi za odpowiedź.

uwazam ze gmina powinna doprowadzic do zbudowania chodnika wzdluz Chotomowskiej i Partyzantow po obu stronach drogi

Według mnie chodnik powinien być po stronie południowo-zachodniej. Po dwóch strona mógłby być w okolicach przyszłych przystanków. Według mnie chodnik przy ulicy Jasnej powinien być wydłużony, najlepiej do ulicy Bagiennej.

kolejnosc budowania (czy najpierw z tej czy z tamtej) zalezec powinna od analizy natezenia ruchu pieszego z obu stron - tam gdzie aktualnie chodzi ludzi wiecej, tam chodnik powinien powstac wczesniej

To dobry pomysł. A co sądzi o tym pani Katarzyna Dąbrowska.

Nie jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej, ale chyba drugi raz zagłosuje na jej kandydata (głosowałem na Łukasza Abgarowicza w wyborach do senatu).
Kamil Szmit
szmitek

Postprzez szumski » 14 cze 2008, o 00:48

Może jednak nalezałoby wrócic do pomysłu gminnego odbioru segregowanych lub nie smieci
Kopnij się do gminy podpisz deklarację i będą Ci zabierać segregowane za darmo, zabierają już od dwóch miesięcy. Niestety po nicku, zapracowanej kobiety nie mogli znaleźć w prowincji niemieckiej i nie wiedzą gdzie Ci mają zawieźć opakowania na segregowany szajs. A może Ciebie na wzór niemiecki trzeba ukarać, żebyś pozwoliła se łaskawie zabrać segregowane odpady. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szer-szeń » 14 cze 2008, o 08:09

katarzyna dąbrowska napisała
ulicę Lipowa buduje firma Partner, aKolejową, Radosną, Małą firma Budobax, proszę nie wprowadzać zbędnej paniki i dezinformacji

Teraz dopiero ogarnął mnie niepokój.W Chotomowie nic się nie ukryje.Obie firmy są mocne zaprzyjaźnione z panią wójt.A Budobax prowadzi były radny Syguła.( wiem bo znam tą branżę zawodowo)
Więc jak to możliwe ,że właśnie te firmy wygrywają przetargi?
To jest bardzo interesujące.Dziękujemy pani KD za informacje.
szer-szeń

Postprzez szumski » 14 cze 2008, o 08:35

Więc jak to możliwe ,że właśnie te firmy wygrywają przetargi?

Dają niskie stawki - sprawdzałem. Poza tym mają zdrowie, ja robię przeważnie po 200 km. od gminy i mam ten komfort, że nikt na forum się do mnie nie dopieprzy a ja mogę do wszystkich. :)))) Spotkałem u siebie na budowie ziomala (pochodzi z Chotomowa), zakładał systemy p.poż. i sterowanie oddymianiem - pełny luzik, żadnych podchodów i walki o wpływy, bo budowa 150 km od Chotomowa, powiem więcej zakuplowaliśmy się. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 14 cze 2008, o 14:37

jestem bardzo ciekaw kiedy i kto oglosil przetarg na robienie tych ulic destruktem asfaltowym przez firme Budobax

czy to czasem nie sa zamowienia z wolnej lapki, z funduszu na prace interwencyjne, ktorych nie musi rada gminy zatwierdzac, a decyduje wojt bez pytania o zgode kogokolwiek?

czekamy na informacje z urzedu
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Krzysztof J, łącznie edytowano 1 raz
Krzysztof J

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.