INFORMACJA Z POSIEDZENIA RADY GMINY W DNIU 25.06.2008

INFORMACJA Z POSIEDZENIA RADY GMINY W DNIU 25.06.2008

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 25 cze 2008, o 18:50

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy, już jako zaprzysiężona Radna
brałam udział w posiedzeniu Rady Gminy i pragnę podzielić się z Państwem dobrymi wiadomościami. Po pierwsze Rada Miasta Legionowo w drodze uchwały postanowiła dokonać zamiany działek, mówiąc w skrócie niebawem pozyskamy teren byłej świniarni
pod budowę gimnazjum wraz z zespołem obiektów kulturalno-sportowych w Chotomowie.
Jest to wielki sukces Wójta Gminy i całej Rady.
Po drugie jednogłośnie wszyscy Radni dokonali zwiększenia środków finansowych na budowę ulic: Radosnej, Pogodnej, Jasnej,Promiennej.
Reasumując dzisiejsze obrady przyniosły pozytywny rezultat.
Będę Państwa informowała na bieżąco o postępach prac w Radzie.
Z poważaniem
Katarzyna Dąbrowska
KATARZYNA DĄBROWSKA

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 25 cze 2008, o 18:57

Pragnę Panstwa poinformować, iż w wyniku rozmów z Panią Wójt ustaliłam, że
w połowie miesiąca lipiec zostanie wykonana studzienka odwadniająca w ulicy Słonecznej oraz w ulicy Bagiennej, na wysokości sklepu Tokaj.
Z poważaniem
Katarzyna Dąbrowska
KATARZYNA DĄBROWSKA

Re: INFORMACJA Z POSIEDZENIA RADY GMINY W DNIU 25.06.2008

Postprzez PiVi » 25 cze 2008, o 20:28

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):Po pierwsze Rada Miasta Legionowo w drodze uchwały postanowiła dokonać zamiany działek, mówiąc w skrócie niebawem pozyskamy teren byłej świniarni
pod budowę gimnazjum wraz z zespołem obiektów kulturalno-sportowych w Chotomowie.
Jest to wielki sukces Wójta Gminy i całej Rady.

Ehhh.. jak to jest, że każdy sukces ma wielu Ojców - teraz nawet Matkę :)
Realnie - działka to zasługa kolegi Przemka Przewoźniczka i p. Katarzyny Fularz
przy wsparciu Rady i Wójta.
Z naciskiem na słowa "wsparcie".
Większość nie wierzyła, że się to uda.

Prawda jest taka, że sprawa oparła się o Wojewodę (2 spotkania w tym pierwsze z członkami Koła PO i kolejne już z Wójtem oraz Radnymi) - co zawdzięczamy koalicji PO-PS w Powiecie + temu że Gosi Mączyńskiej udało się dotrzeć na "samą górę" województwa i zorganizować te spotkania (umówić).
Nie bez znaczenia była też dobra wola Panów Grabca (Starosty Powiatu Legionowskiego) i Smogorzewskiego (Prezydenta Legionowa) bez której by się po prostu nie udało.

Dla przypomnienia - Panowie Grabiec i Smogorzewski złożyli deklarację członkowską Platformy Obywatelskiej do Legionowskiego Koła PO.
W Powiecie jest koalicja Platforma Obywatelska-Platforma Samorządowa,
wojewoda jest członkiem PO, a kol. Przewoźniczek członkiem Koła PO Jabłonna.
Oczywistym jest, że miało to ogromne znaczenie w rozmowach -
tych formalnych i nieformalnych.

Teraz chętnie poczytam o tym, jak to Partie są niepotrzebne w Samorządzie
i jak to do niczego się nie przydają.
A działkę na szkołę to nam przyniósł Św. Mikołaj.

Oczywiście najważniejsze, że jest - tylko jakby to powiedzieć,
sama to ona się nie znalazła....

Pozdrawiam,

Piotr 'PiVi' Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 25 cze 2008, o 21:23

Dla przypomnienia - Panowie Grabiec i Smogorzewski złożyli deklarację członkowską Platformy Obywatelskiej do Legionowskiego Koła PO. W Powiecie jest koalicja Platforma Obywatelska-Platforma Samorządowa,

Dla przypomnienia to ja jeszcze przypomnę, że i premiera mamy z PO, no ale jakby Wam się udało jeszcze zwerbować do PO Papę Ratzingera to nie tylko problemy doczesne mielibyśmy z łebca ale i żywot wieczny. Amen.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 25 cze 2008, o 21:33

szumski napisał(a):
Dla przypomnienia - Panowie Grabiec i Smogorzewski złożyli deklarację członkowską Platformy Obywatelskiej do Legionowskiego Koła PO. W Powiecie jest koalicja Platforma Obywatelska-Platforma Samorządowa,

Dla przypomnienia to ja jeszcze przypomnę, że i premiera mamy z PO, no ale jakby Wam się udało jeszcze zwerbować do PO Papę Ratzingera to nie tylko problemy doczesne mielibyśmy z łebca ale i żywot wieczny. Amen.

Dla przypomnienia - jak Ty potrafisz czasem ludzi irytować.
Pani Kasia została Radną tydzień temu- a już pierwszy sukces... melduje nam tu o działce.

Co do Papy Ratzingera - nie jesteś naiwny- stąd dziwią mnie podobne texty
rodem z "Ludzi Bezdomnych" Żeromskiego.
Sam wiem ile kosztowało to pracy, jak grzały się telefony i ile było spotkań tych formalnych
i nieformalnych by wszystko zakończyło się sukcesem.
Zresztą przyznam się- że sam wątpiłem w powodzenie tematu.
Wystarczyłoby gdyby ktoś z tych 3 - Wojewoda, Starosta czy Prezydent Legionowa
powiedzieli, że nie zgadzają się na przekazanie działki Gminie
(przypominam, że była obiecana Straży Pożarnej) to.. wiesz co byśmy mieli zamiast działki.
Dlatego zostaw Papieża w spokoju i dziękuj Bogu, że jest parę osób którym nie jest wszystko jedno.

Piotr 'PiVi' Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez Przemek » 25 cze 2008, o 21:56

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):Jest to wielki sukces Wójta Gminy i całej Rady.

Gwoli ścisłości - w sprawę pozyskania działki już od kilku miesięcy zaangażowani byli poza wymienioną przez Piotra Katarzyną Fularz, pan Krzysztof Jasiński, który był skarbnicą wiedzy i dostawcą różnego rodzaju opracowań między innymi operatów wartościowych, radny powiatowy Janusz Wanat członek PO, który uczestniczył wraz ze mną w rozmowach ze Starostą dotyczacych pozyskania tego terenu, ogromne zaangażowanie było ze strony radnych; Haliny Zwierzchlewskiej i Darka Kubalskiego. Szczególnie Darek, który przygotował całą masę dokumentów wykorzystywanych w późniejszych rozmowach tak w Starostwie, jak i Urzędzie Marszałkowskim i dzieki temu wyposażył nas w przekunujące argumenty.
Podziękowania należą się również p. Jarkowi Jóźwiakowi, członkowi PO, pełniącemu obowiazki dyr. gabinetu pani Prezydent Gronkiewicz-Waltz, przy którego wsparciu udało zorganizować się spotkanie z Panem Wojewodą. W spotkaniu tym uczestniczyli Katarzyna Fularz, oraz członkowie PO: M. Mączyńska, K. Jakubiak i ja.
To tyle, jeżeli chodzi o zaangażowanie
KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):całej Rady
.

Pozdrawiam
Przemysław Przewoźniczek
Przemek

Re: INFORMACJA Z POSIEDZENIA RADY GMINY W DNIU 25.06.2008

Postprzez zorro1 » 25 cze 2008, o 23:00

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):...pragnę podzielić się z Państwem dobrymi wiadomościami...

Klasyka - konia kują, żaba nogę nadstawia.
No cóż, pani Katarzynie "Mądrali" Dąbrowskiej gratulujemy tupetu! I czekamy na kolejne sukcesy. Tym razem może własne.
zorro1

Postprzez MISIO » 26 cze 2008, o 05:06

Po wyborach dwa lata temu powiedziałem sobie, że nie będę się mieszał w lokalną politykę...

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):Będę Państwa informowała na bieżąco o postępach prac w Radzie.
Z poważaniem
Katarzyna Dąbrowska

Czy któryś z radnych raczy nam cokolwiek na bieżąco napisać na tym forum ostatnio?
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez szumski » 26 cze 2008, o 06:13

Piter nie podniecaj się, żeby trafić wielką kumulację trzeba skreślić kupon. Zgodnie z Ustawą o gospodarce nieruchomościami, nieruchomość należała się jak psu miska zupy i powinno być to uregulowane dużo wcześniej ale widocznie nie było gospodarza w tej gminie. Można było "załatwiać na wyższym szczeblu" można było konsekwentnie trzymać się litery prawa, wierz mi efekt końcowy byłby ten sam. Ja nie chcę pomniejszać tu niczyich zasług a szczególnie jest mi miło, że Przemek wymienił Jasińskiego, miałem przyjemność i uważam go za bardzo rozsądnego faceta - jest rzeczoznawcą majątkowym.

Na pewno, do sukcesu przyczynił się zarząd, rada, niech Ci będzie że PO a i pośrednią rolę w formie nacisków odegrało też forum. Gratuluję wszystkim zasłużonym i oczekuję konsekwencji w dalszych działaniach.

Wybacz jednak, że nie będę piał z zachwytu nad tym, iż ktoś dorosły zaczął siadać na kibel, tylko dlatego, że wcześniej walił w majty. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez F.K.Niepłacz » 26 cze 2008, o 11:00

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):Pragnę Panstwa poinformować, iż w wyniku rozmów z Panią Wójt ustaliłam, że
w połowie miesiąca lipiec zostanie wykonana studzienka odwadniająca w ulicy Słonecznej oraz w ulicy Bagiennej, na wysokości sklepu Tokaj.
Z poważaniem
Katarzyna Dąbrowska

Informuję, że w wyniku rozmów z moim sąsiadem ustaliłem, że jutro jest piątek.

Rozumiem, że wykonanie studzienki było zaplanowane, nowa radna się o tym dowiedziała od pani wójt i nam tę radosną wiadomość przekazuje. A jeśli było inaczej, tzn. nowa radna poprzez swoje aktywne działanie sprawiła, że studzienka się pojawi, to jestem pod wrażeniem. Czyli wystarczyło "zagadać" z panią wójt? To czemuż, do diabła, nikt wcześniej nie zagadał?
F.K.Niepłacz

Następna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.