INFORMACJA Z POSIEDZENIA RADY GMINY W DNIU 25.06.2008

Re: INFORMACJA Z POSIEDZENIA RADY GMINY W DNIU 25.06.2008

Postprzez F.K.Niepłacz » 26 cze 2008, o 11:10

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):(...)niebawem pozyskamy teren byłej świniarni
pod budowę gimnazjum wraz z zespołem obiektów kulturalno-sportowych w Chotomowie.

Nie wnikam czyj to sukces, ale do znudzenia będę pytał: a co z podstawówką? Wkrótce będą po cztery klasy na każdym poziomie - czy nasza stara SP jest w stanie pociągnąć?
F.K.Niepłacz

Postprzez Przemek » 26 cze 2008, o 11:51

F.K.Niepłacz napisał(a):To czemuż, do diabła, nikt wcześniej nie zagadał?

Kilka miesięcy temu na sesji RG zgłaszałem problem "jeziora" przed sklepem "Tokaj" (informację o tej "kałuży" otrzymałem od M.Mączyńskiej). Niestety, zainteresowania tematem nie było, ale nie ma się czemu dziwić skoro jeden z radnych w trakcie dyskusji stwierdził, że jest to problem właścicielki sklepu, ponieważ parking przed tym obiektem jest powyżej ulicy i powstajace po opadach jeziorko jest konsekwencją tego faktu.

F.K.Niepłacz napisał(a):ale do znudzenia będę pytał: a co z podstawówką?

W tegorocznym budżecie przeznaczone są pierwsze środki na przygotowanie opracowań zwiazanych z rozbudową SP w Chotomowie.

Pozdrawiam
Przemysław Przewoźniczek
Przemek

Postprzez F.K.Niepłacz » 26 cze 2008, o 14:17

PrzemekP napisał(a):Kilka miesięcy temu na sesji RG zgłaszałem problem "jeziora" przed sklepem "Tokaj" (informację o tej "kałuży" otrzymałem od M.Mączyńskiej). Niestety, zainteresowania tematem nie było, ale nie ma się czemu dziwić skoro jeden z radnych w trakcie dyskusji stwierdził, że jest to problem właścicielki sklepu, ponieważ parking przed tym obiektem jest powyżej ulicy i powstajace po opadach jeziorko jest konsekwencją tego faktu.

Przemek, dzięki za odpowiedź. Tajemnica studzienki jest jeszcze bardziej tajemnicza, niż myślałem.

Czyli mam rozumieć, że sytuacja wygląda następująco. Problem był zgłaszany, ale z pewnych względów zgłoszenie było ignorowane. Teraz problem został zgłoszony ponownie (domyślam się, że przez nową radną) i z pewnych względów zgłoszenie zostało rozpatrzone pozytywnie. Jeśli źle dedukuję, to niech ktoś mnie poprawi.

A jeśli jest tak, jak napisałem powyżej, to jakież względy decydują o tym, że zgłoszenie tego samego faktu w odstępie kilku miesięcy raz jest ignorowane, a innym razem nie?
F.K.Niepłacz

Postprzez szumski » 26 cze 2008, o 14:42

Kilka miesięcy temu na sesji RG zgłaszałem problem "jeziora" przed sklepem "Tokaj" (informację o tej "kałuży" otrzymałem od M.Mączyńskiej).
No i po co było aż gminę fatygować? Małgosia rzekła by słówko i po każdej ulewie na plecach bym przeniósł ( i pewnie nie ja jeden) ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 26 cze 2008, o 17:21

szumski napisał(a):nieruchomość należała się jak psu miska zupy i powinno być to uregulowane dużo wcześniej ale widocznie nie było gospodarza w tej gminie. Można było "załatwiać na wyższym szczeblu" można było konsekwentnie trzymać się litery prawa, wierz mi efekt końcowy byłby ten sam.

Cała rzecz w tym, że efekt nie byłby ten sam.
Gmina przegapiła swoją szansę parę lat temu- bo nie zainteresowała się gruntem.
(Żeby oddać sprawiedliwość niejaki JK zwany Szumskim trąbił wtedy dookoła,
że trwają prace nad ustawą dotyczącą komunalizacji działek i jest szansa uzyskania takich gruntów - mówił coś o szybkiej inwentaryzacji itd zanim "inni" nam to rozdrapią).
Ale do rzeczy.
Działka znajdowała się w zarządzie MSWiA.
Ten zarząd na wniosek Generała Państwowej Straży Pożarnej został zdjęty - ponieważ podpisano trójstronne porozumienie PSP-Powiat Legionowski-Miasto Legionowo
w którym działka ta miała przejść w posiadanie Miasta Legionowa,
a PSP miało w zamian za to otrzymać od Miasta trzy inne działki.
Państwowa Straż Pożarna zajmuje jedną działkę należącą do gminy Legionowo a konieczna i planowana rozbudowa Strażnicy zajmie drugą działkę leżącą obok również miejską.
Podpowiadam, że zasięg działania PSP obejmuje cały Powiat Legionowski,
więc ta rozbudowa to także dla naszego bezpieczeństwa.

A teraz skoro już sytuacja jest jasna i emocje nieco opadły parę słów wyjaśnienia.
Moja reakcja wczoraj była dość ostra- sam przyznam ponieważ uważam
(chyba słusznie), że o takim sukcesie mają prawo poinformować Ci którzy
naprawdę są jego Ojcami i Matkami, a nie (z całym szacunkiem)
"jednotygodniowa Radna".
Ludzie którzy naprawdę nie odpuścili gdy większość twierdziła, że się nie
uda,że nie ma sensu.
Ludzie którzy mówiąc wprost - "wychodzili" tę działkę dla Gminy.
I żeby sprawa była jasna - przez termin "wychodzili" rozumiem tych którzy
realnie pracowali nad tym sukcesem - a nie tych którzy zebrali parę podpisów
po sąsiadach i wysłali pismo do Wójta w sensie "Obligujemy Panią wójt do..." blablabla.
W myśl schematu:
Zebranie podpisów po sąsiadach (15 min) -> wysłanie Pisma do Gminy
(list polecony 3,55 pln) -> Odtrąbiony sukces (bezcenne).
Bo gdyby to było takie proste każdy z nas miałby tę przysłowiową kostkę pod bramą,wodociąg, kanalizację i pewnie jeszcze basen w okolicach 100m (bo obligujemy Panią wójt... mieszkańcy:) ).

Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to że ta działka ma realną szansę trafić do Gminy.
Bo dla jasności- decyzja nie jest jeszcze podpisana.
Że udało się przekonać Wojewodę (p. Kozłowskiego) Starostę Powiatowego (p.Grabca)
i Prezydenta Legionowa (p. Smogorzewskiego), że ta działka naprawdę Gminie jest potrzebna.
Że dzieciaki nie mogą uczyć się po nocy, że potrzebujemy nowe gimnazjum,
a na zakup działki na wolnym rynku po prostu nie mamy środków.
Udało się zawrzeć kompromis zarówno na szczeblu samorządowym jak i wojewódzkim
i Panowie po prostu zrozumieli nasze potrzeby i nam pomogli.

Żebyśmy sobie uświadomili wagę tego sukcesu parę cyfr.
Budżet Gminy Jabłonna (środki własne) to ~ 30.000.000 pln
W tym środki inwestycyjne (bez oświaty, zdrowia i innych) to ~ 15.000.000 pln
Działka jest warta 6.000.000 pln
Zatem udało się uzyskać coś co jest warte 20% całego rocznego budżetu gminy
i 40% budżetu inwestycyjnego.
To więcej niż przez kilkanaście lat Gmina uzyskała tych tak bardzo popularnych "środków unijnych" o których każdy mówi.

Zatem Panie i Panowie- czapki z głów przed ludźmi którym udało się to uzyskać.
I miejmy nadzieje, że to nie ostatni taki sukces.
Jak pisałem- sam nie wierzyłem, że się to uda... i od dzisiaj wymienionym gdzieś powyżej
kłaniam się w pas... (do dziś mówiłem jedynie Dzień Dobry :) ).

Pozdrawiam,

Piotr Engelbrecht
Ostatnio edytowano 26 cze 2008, o 18:11 przez PiVi, łącznie edytowano 1 raz
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 26 cze 2008, o 18:04

Udało się zawrzeć kompromis zarówno na szczeblu samorządowym jak i wojewódzkim
i Panowie po prostu zrozumieli nasze potrzeby i nam pomogli.

Piter, tego nikt o zdrowych zmysłach nie neguje. Powiem więcej, starostowie i prezydent decydują się na spore ryzyko, polityczne czy wyborcze (nie wiem jak to nazwać), oraz ataki opozycji, oddając nieruchomość bez procesów, postępowań i całej szwanc parady urzędniczo - administracyjnej. Nie ma się co oszukiwać, 60cio tysięczne Legionowo ma o wiele większą skuteczność wyborczą niż Jabłonna z Chotomowem razem wzięte.
Może chłopaki fundują nam "przyjazny powiat" jak z przyjaznym państwem cóś nie wychodzi. No to chapeau bas. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 26 cze 2008, o 18:56

Panie Piotrze czas przestać płakać nad rozlanym mlekiem.
Sukcesy PO ocenili wyborcy 15.06.08
Przypomnę
Krzysztof J 112 głosów
Katarzyna D 368 głosów i nie jest to wynik przypadkowy.
Od wielu lat jestem zaangażowana w sprawy społeczne, widać ludzie to docenili.
Uważam za swój obowiązek informowanie wyborców o działaniach Rady, co będę czynić czy się to Panu podoba czy nie.
Ledwo minęły wybory, a Pan już zaczyna kampanię na 2010 rok.,
Trochę pokory by się przydało.
Należy wyciągnąć wnioski z przegranej, i pozytywnymi działaniami dla naszej wsi szukać elektoratu wyborców za 2 lata
życzę powodzenia
KATARZYNA DĄBROWSKA

Postprzez PiVi » 26 cze 2008, o 19:11

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):Panie Piotrze czas przestać płakać nad rozlanym mlekiem.

Pani Katarzyno- ja właśnie próbuję pozbierać to mleko,
bo jak pisałem- za ten sukces odpowiedzialne są konkretne osoby
a nie Wójt i Cała Rada Gminy jak napisała to Pani.

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):Uważam za swój obowiązek informowanie wyborców o działaniach Rady, co będę czynić czy się to Panu podoba czy nie.

I tu Panią zadziwię- BARDZO podoba mi się, że ktoś w końcu informuje ludzi co się dzieje
na Sesjach- i to nie tylko na 2 tyg przed wyborami.
Naprawdę to doceniam.
Uwagę miałem (i mam) jedynie do tematu działki tzw "Świniarni" i jasno to wyraziłem.
Temat nie został jeszcze zamknięty (brak podpisu na decyzji) a Pani już odtrąbiła
to jako sukces ( na zasadzie Pierwsza !) wskazując też "MY" czyli Rada Gminy,
a to nie zupełnie było tak.

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):czekam na listę Pana zasług dla naszej miejscowości.

Pani Katarzyno - nie mam tak barwnego życiorysu jak Pani
- niestety w tej kwestii nawet nie odważę się konkurować.
Zresztą myślę, że wracanie do tych kwestii to nie jest najlepszy pomysł.
Wiele się nasłuchałem co działo się w Gminie "kiedyś" i jak to ktoś powiedział
"niesmak pozostał" i lepiej nie wywoływać wilka z lasu bo znów wyleje nam tu ktoś
wiadro pomyj - podobnie jak przy wyborach dwa lata temu i to nie mi się dostanie...

Mimo wszystko z sympatią,

Piotr Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez Adamus » 27 cze 2008, o 07:21

Do Pani Katarzyny Dąbrowskiej
Zwracam się z prosbą o uwzględnienie w planach studzienek na Bagiennej i Słonecznej jeszcze poprawienia istniejącej "studzienki " na ul.Podlesnej .Pani Katarzyno - istniejąca na Podlesnej studzienka (jesli tak to nazwiemy) została wykonana przez gminę na prosbę mieszkańców tej ulicy - tyle,ze bez żadnej fachowej konsultacji - w rozmowie z jakimś człowiekiem z gminy podczas wizjii lokalnej - rzuciłam niesmiało że w tym i tym miejscu powinna zostac zbudowana " studzienka" ściagająca nadmiar wody - wystarczą dwa kregi i zabezpieczenie - jakiez było moje i sąsiadów zdziwienie jak pewnego dnia jedna z firm poprawiających drogi przywiozła : dwa kregi i nakladkę na studzienkę a robotnicy wykopali ( we wskazanym miejscu) dziure na te kręgi i je tam wstwili .Od tamtego czasu ( a minęło juz lat kilka- sąsiedzi czasem mówią do mnie " inzynier meliorant"( z wykształcenia jestem humanistą i ekeonomistą )z budowaniem i melioracją mam tyle wspólnego - co w dzieciństwie - widziałam jak się melioruje pola,łąki i gospodarstwa u jakies rodziny na wsi.Mam tylko nadzieję ,że te studzienki na Bagiennej i Słonecznej - nie powstaną w ten sposób jak ta na Podlesnej( przy Bagiennej) - bo chyba powinnam dostac jakieś tantiemy za pomysł ???
Adamus

Re: INFORMACJA Z POSIEDZENIA RADY GMINY W DNIU 25.06.2008

Postprzez infamis » 2 lip 2008, o 12:43

PiVi napisał(a):
KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):
Dla przypomnienia - Panowie Grabiec i Smogorzewski złożyli deklarację członkowską Platformy Obywatelskiej do Legionowskiego Koła PO.
W Powiecie jest koalicja Platforma Obywatelska-Platforma Samorządowa,
wojewoda jest członkiem PO, a kol. Przewoźniczek członkiem Koła PO Jabłonna.
Oczywistym jest, że miało to ogromne znaczenie w rozmowach -
tych formalnych i nieformalnych.

Teraz chętnie poczytam o tym, jak to Partie są niepotrzebne w Samorządzie
i jak to do niczego się nie przydają.
A działkę na szkołę to nam przyniósł Św. Mikołaj.

Oczywiście najważniejsze, że jest - tylko jakby to powiedzieć,
sama to ona się nie znalazła....

Pozdrawiam,

Piotr 'PiVi' Engelbrecht

No i znów kamyk do mego ogródka. A czy wy ludzie myślicie, że Prezydent Smogorzewski to tak na ładne oczy p. Wójt oddał gminie działkę. Oni dostaną od nas kilka tys. metrów kw.w Józefowie II warte prawdopodobnie o wiele więcej niż ta świniarnia.

Skoro istnieje głód informacji z sesji to moim zdaniem nie radni są od tego by go zaspokajać. Ciekawe co robi Eliza po każdej sesji? I gdzie jest w tej gminie promocja???
Można by tak wrzucić kilka informacji ciekawych dla mieszkańców - niestety na mnie nie liczcie, ja nie aspiruje do fotela Wójta :)
A propos: dziś przyjmujemy WPI czyli Wieloletni Plan Inwestycyjny - są tam niemałe środki - 22 mln. na Gimnazjum w Chotomowie, a podstawówki obie, bo obie pękają w szwach będą rozbudowywane. Szczegóły w WPI, bedzie pewnie opublikowany po uchwaleniu na str. urzędowej.
I na tym koniec informacji z mojej strony.
infamis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.