Jakie są kryteria uchwalania wynagrodzenia wójta?

Jakie są kryteria uchwalania wynagrodzenia wójta?

Postprzez szumski » 18 wrz 2008, o 20:52

Jak w tytule.

Na wczorajszej sesji radne się zabuldoczyły i wynagrodzenia wójt nie podnieśli. No to ja se tak rozbieram i rozebrać nie mogę jakie oni kryteria przyjęli podejmując taką decyzję? Przyjmując za kryterium inflację trza by było trochę kapnąć. Biorąc pod uwagę wzrost cen nośników energii to tak z 10%. No a jakby tak przyrównać np. do wzrostu inwestycji w gminie to i z 1000%.

Hipokryzja radnych po prostu przeraża. Wg. oświadczeń majątkowych za pierdzenie w stołek na sesji, takiemu radnemu wychodzi ok. 150 PLN/h (zwolnione z podatku) + to co z zakładu pracy, bo takie jest prawo. To wójtowi za takie samo pierdzenie powinni dać 30 000 PLN/miesiąc NETTO + nadgodziny i reprezentację w święta na różnych szwanc paradach! No chyba że pierdnięcie radnego jest ośmiokrotnie cenniejsze od wójtowskiego to zarobki wójta pozostawić na obecnym poziomie.

Taki stan rzeczy musi prowadzić do patologii a w następnych wyborach na wójta startować będą miernoty bez ambicji łase na gówniane pieniądze lub skorumpowany biznes z zadaniem załatwienia zleceń i innych profitów. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez eliza » 19 wrz 2008, o 08:23

chotomowski magiel coś szwankuje

na wczorajszej sesji pani wójt otrzymała podwyżkę ,choć nie 3000zł, jak wnioskowano ,ale 1500 zł.
w tej chwili jej pobory wynoszą 9 788 zł. brutto
eliza

Postprzez szumski » 19 wrz 2008, o 08:32

chotomowski magiel coś szwankuje

Pytam się Słoneczko o kryteria a nie wieści z magla. Pazdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez eliza » 19 wrz 2008, o 09:00

Na wczorajszej sesji radne się zabuldoczyły i wynagrodzenia wójt nie podnieśli.

a ja prostuje błędne informacje
eliza

Postprzez szumski » 19 wrz 2008, o 10:20

a ja prostuje błędne informacje

A ja nie jestem BIP i to żadna informacja nie jest. Mój pierwszy wpis jest szerszy niż to jedno zdanie i jak kto chce, tak se go zrozumie ;) Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Violetta » 19 wrz 2008, o 14:46

to Pani wójt tak marnie zarabia?
żadnych dodatków funkcyjnych?

to ja wycofuję swoją kandydaturę na wójta przyszłej kadencji, chyba że premie miesieczne duże są?
Violetta

Postprzez beataP » 27 gru 2008, o 16:51

Violetta napisał(a):to ja wycofuję swoją kandydaturę na wójta przyszłej kadencji, chyba że premie miesieczne duże są?

Violetta nie wycofuj się. Jak zostaniesz to premię sama sobie przyznasz.
beataP

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.