Pare smutnych obserwacji

Pare smutnych obserwacji

Postprzez Marcin » 5 sty 2009, o 16:58

witam,

po paru dniach na oddech i chwilę namysłu chcę się podzielić smutnymi refleksjami:

1. Rada Gminy jest skupiona na prywacie swoich członków. Grupa skupiona wokół rodziny Kubalskich, w tym przewodnicząca, dworuje sobie z nas, z urzędu gminy i naszych wspólnych, gminnych pieniędzy. W obecnym kształcie radni mogą przegłosować wszystko, choćby i kolonię na Madagaskarze. Jedno tylko zestawienie: wydamy z kasy gminnej 800 tyś zł na "park" - zapuszczony trawnik, niewidoczny dla nikogo poza pracownikami urzędu gminy. Równocześnie nie mamy pieniędzy na przepompownię ścieków i utrzymane dróg.

2. Z obrzydzeniem zbieram obserwacje, fakty i zachowania poszczególnych radnych. Chamstwem z cała odpowiedzialnością nazywam wychodzenie radnych z sali obrad, gdy głos zabierali mieszkańcy. Rada nie widzi potrzeby dialogu z nami, nielicznie przybyłymi. Wstyd dla radnego, który jednocześnie z taki karygodnym zachowaniem jest "dziennikarzem", powinno być mu wstyd podwójnie. Wie pan, ja pamiętam pana, jak przychodził Pan do mnie zbierać materiały jako dziennikarz. Dziś pan "dojrzał", wciąż nadal nie wyciągając głowy ponad własne kołtuństwo.

3. Radni Chotomowscy, w całości, jako grupa, dają się ogrywać jak małe dzieci przez Radnych z Jabłonnej. Szumski ma 100% racji, wskazując, że wam, nasi radni, chodzi wyłącznie o własną kostkę i za nią przehandlujecie interes paru tysięcy ludzi. Nawet mała, szybka próba pokazania wam, że możecie coś uzgodnić i zrobić coś razem, spaliła na panewce, bo zwyczajnie okłamujecie nawet siebie. Nie wiem, jak nazywa się ten niewysoki radny w okularach z Chotomowa, ale szanowny panie - honoru nie masz pan za grosz. Ustalając ze swoimi kolegami z rady jedno a głosując drugie, przy tak wątłym kręgosłupie stawia sie pan w jednym szeregu z kolegami spod budki z piwem, tam jest pańskie miejsce a nie w radzie gminy. I jakim cudem dostał się pan do rady?

4. Jedyni radni, którzy są w stanie zadać pytanie to Pani Katarzyna i Pan Witold Modzelewski. Chyle czoła, w mojej skromnej opinii Państwo macie pełne prawo nas reprezentować, choć grzeszki też macie :)

5. radny Sawicki z Chotomowa to z kolei przykład ordynarnego zblatowania z "większością" wokół Kubalskich. To wprost skandal, że komisja, której Pan przewodniczy, poświecą aż dwa spotkania nad wyborem kserokopiarki. Radny Grzybek... no cóż, widziałem ulicę, przy której Pan mieszka, Pański Sąsiad mi to pokazał, widziałem jak niewiele brakuje, by miał pan normalną drogę; za to sprzeda pan wszystko: szkołę, przepompownię etc. Potępiam pana za prywatę, robiąc to, co pan robi, nie jest pan żadną alternatywą, jest pan smutną konsekwencją żałosnej przeszłości gminy.

6. Pani Wójt jest, niestety, w komitywie z radnymi z Jabłonnej. Olga Muniak nie powinna ubiegać się o następną kadencję, i jest ku temu parę konkretnych powodów. Jednym z nich jest paniczny pośpiech przy podpisywaniu umowy na realizację "parku" w wykonawcą. Gdy poprosiłem o pokazanie tej umowy lub sprawdzenie jakie są warunki jej rozwiązania, okazało się najpierw, że nie została podpisana, potem że jednak została podpisana a zaraz potem usłyszałem, że po prostu jej nie zobaczę, "bo nie". Pani Olgo, straciła Pani za jednym drobnym krętactwem całą masę wyborców.

7. Pani Wójt, niestety, szafuje naszymi gminnymi pieniędzmi, by zaspokoić partykularne interesiki radnych. Inwestycje gminne w drogę bez wylotu oraz budowa parkingu dla wspólnoty zamkniętego, prywatnego osiedla tuż obok posesji radnego Kubalskiego są przestępstwem przeciwko dyscyplinie budżetowej i statutowi Gminy. I radni już czują, że smród jest większy, niżby chcieli - radny Kubalski poświęcił więcej czasu na rozmowy ze mną, niż na zadawanie jakichkolwiek pytań do budżetu na cały obecny rok.

8. Platforma Obywatelska w Gminie Jabłonna nie istnieje. Z dużym zdziwieniem obserwowałem wypieki na polikach Krzysztofa, który sądzi, że z drugiego rzędu jest w stanie uprawiać politykę. Krzysztofie, Twoje emocje są wirtualne, nie podjąłeś nawet minimalnego wysiłku przy próbie współpracy przy jedynym głosowaniu, w którym mogliśmy coś osiągnąć. Twoja jedyna wypowiedź na radzie gminy została skwitowana milczeniem. Nie znam Twojej gry, ale suma Twoich zabiegów wyniosła zero. Radny kojarzony z PO był tylko dyktafonem, wtórującym przewodniczącej rady.

9. Sołtyska Agata. Szkoda gadać, kubalszczyzna pełną gębą. Sąsiad miał jednak rację droga Agato i myślę, że na tym możemy zakończyć. I nie przekonuj mnie, ze podział na kubalskich i resztę nie a sensu. Ma sens głęboki i praktyczny, bo sama w nim funkcjonujesz.

10. "Dookoła nas" stoi w rozkroku. Elizo, pieniądze jakie dostajesz od Gminy, nie są nawet skromne, z tym zgodzimy się wszyscy. Ale przyjmując te pieniądze, stawiasz znak zapytania przy zdolności Twoje poczytnej gazety do zadawania krytycznych pytań radnym i gminie.

11. I na koniec kwiatek: Gmina wydaje rocznie blisko 0,5 mln zł na usuwanie śmieci z wyznaczonych miejsc. Beneficjentem zlecenia jest prywatna firma śmieciowa a Gmina nie widzi problemu w tym, że wydaje pieniądze niezgodnie ze statutem Gminy. Rocznie kosztuje to nas 0,5 mln zł i nikomu to nie przeszkadza a Specjalista z Urzędu nie pamięta nazwy ustawy, która mówi o gospodarowaniu odpadami. Paranoja, czyli wydawanie publicznych pieniędzy na coś, na co nie musimy. Mimo oporu części radnych kolejny rok radni przepuszczą te pieniądze a patrząc na dalszy wzrost opłaty marszałkowskiej i ceny za przyjmowanie odpadów, wzrost jest kwoty jest pewny.

W obecnym składzie rady i rozgrywaniu wiecznego konfliktu między radnymi z Chotomowa i totalnym ignorowaniem wsi "za lasem" (!) możemy tylko biernie patrzeć, jak martnotrawione są kolejne budżety, z pominięciem spraw ważnych jak szkoła. Apel Sołtysa ze Skier radni zostawili bez słowa komentarza. I my, zwyczajni mieszkańcy, niewiele możemy z tym zrobić. Słowa Pani Muniak o porządku w w Urzędzie są bez pokrycia, dała słowo, że wyrzuci z pracy Buniewicza i co?

Marcin

PS. I moja własna prywata: szanowni radni: to jak traktujecie Benedykta Zajączkowskiego, powinno być dla Was powodem do wstydu. Że macie w dupie potrzeby nas, mieszkańców - trudno, kiedyś za to zapłacicie. Ale minimum szacunku mogliście mu okazać, korona z głowy by wam nie spadła. Niestety, prawda kole w aureole a uderzenie wody sodowej do głowy może się zdarzyć już na poziomie rady gminy. Wstyd.
Marcin

Postprzez MagdaM » 5 sty 2009, o 18:50

Marcin ja nie chcę się powtarzać - ale czy nie uważasz, że utworzenie własnej gminy - gminy Chotomów i dyponowanie własnymi pieniędzmi nie rozwiązało by tych wszystkich a przynajmniej większości problemów, o których wspominasz powyżej.

Co do Pana Benedykta to go niez znam ale czy to przypadkiem nie on niedawno wypisywał na forum bardzo zabawne historie o Harry Poterze? ;)
MagdaM

Postprzez szumski » 5 sty 2009, o 19:12

Tiiia, tylko że rozporządzenie o podziale gminy wydaje Rada Ministrów na wniosek rady gminy. To jak sobie wyobrażasz przegłosowanie takiego wniosku w sytuacji jak wyżej? Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 5 sty 2009, o 20:45

To musiało chyba coś się zmienić bo z tego co wiem w tej mojej miejscowości (o której wczesniej pisałam) ówczesna Rada Gminy była przeciwna odłączeniu się części wiosek i to nawet BARDZO ale mimo tego mieszkańcy to wywalczyli...jesteś pewien że teraz nie ma żadnej furtki...bo zawsze stara Gmina i Rada są przeciwne odłączaniu się miejscowości - to jest naturalne...ale dla mieszkańców tego rodzaju odłączających się gmin jest to zawsze bardzo korzystne. U nas byłoby tak na pewno ponieważ w Chotomowie i Dąbrowie jest sporo osób prowadzacych działalność gospodarczą lub pracujących na stanowiskach generujących spore dochody i przez to odprowadzających spore podatki. Jest też sporo osób niegłupich, które mogłyby pomóc pozyskać jakieś środki, szczególnie gdyby wierzyły w słuszność sprawy - a mianowicie że środki te pójdą na budowę naszej szkoły, naszych ulic, wodociągów czy też naszej kanalizacji.
MagdaM

Postprzez Marcin » 5 sty 2009, o 21:02

MagdaM napisał(a):Marcin ja nie chcę się powtarzać - ale czy nie uważasz, że utworzenie własnej gminy - gminy Chotomów i dyponowanie własnymi pieniędzmi nie rozwiązało by tych wszystkich a przynajmniej większości problemów, o których wspominasz powyżej.

Co do Pana Benedykta to go niez znam ale czy to przypadkiem nie on niedawno wypisywał na forum bardzo zabawne historie o Harry Poterze? ;)

:) wątku z Harrym Poterem nie pamiętam dokładnie. Generalnie to każdy myślący człowiek wie, że Rowling to straszny śmietnik jest a nie literatura. Z tego, co Bendykta słuchałem na radzie, to on sporo dla gminy już zrobił w swoim życiu. Więc jeśli krew go zalewa, że taki shit jest promowany w budynku, który podobno sam budował, to ma prawo do takiego głosu. My możemy się zgadzać lub nie, ale tak na koniec dnia to on tu coś robił, jak ja jeszcze w pieluchy robiłem.

Oderwanie się Chotomowa od gminy jest mało prawdopodobne. Przede wszystkim musiałaby być wola i czynownicy. Wolę mamy zbyt słabą. Zamiast czynowników mamy 5-ciu radnych, którzy nawzajem się oszukują i podsycają w sobie sztuczny podział starzy/nowi + tajemnicze, nieme, dwuosobowe koło Platformy. Donald by się nie podpisał pod tymi panami na 100% :)

Żeby było śmieszniej - "Nowy" Grzybek, betonowy w poglądach jak przystało na wojaka korzysta na codzień z usług "Starego" Modzelewskiego (mechanika), który kombinuje i z całego towarzystwa to jeden z bardziej przytomnych ludzi. Ale na radach się omijają, mimo, że na oko mieszkają 1 km od siebie. PO-Krzysztof, mimo postępowego myślenia, inicjatywy nie przejawia i omija zarówno nowych jak i starych, czyli to chyba jest trzecia frakcja. Forum wiesza psy na Kasi, a to Ona jedyna upomina się o szkołę czy kanalizację. No, jaja jakieś, cała Gmina ostro na głowie stoi a wykorzystują to cwaniaczki kubalskie :) ciągnąc do siebie kanalizację przez 800 metrów szczerego pola za gminne pieniądze.

na tym tle Stary Szumski i Nowy Marcin to inna bajka jest :) radni podejrzewają Szumskiego o różne psychiczne przypadłości, mnie, że się awanturuję, Pana Zajączkowskiego radni gremialnie olewają (tak samo jak radnych i sołtysów z Bożej Woli, Skierd etc) a kolega Lipowicz mnie, starego praktyka, na wycieczki zabiera, żeby pokazać, że Pogodne to takie biedne jest i że o co ta afera? :D

Wszyscy udają, że coś robią inaczej, niż naprawdę, radny Sawicki przehandlował naszą wspólną szkołę za swoje 120 metrów drogi, najmniejszy radny w Chotomowie ma amnezje już po dwóch minutach od rozmowy, Wójtowa udaje, że ze wszystkimi jest w kontakcie a Pan od odpadów mówi, że Gmina odpowiada za śmieci. To ja chyba swoje do Urzędu będę przywoził, bo dotąd płaciłem bez sensu. Pan od inwestycji mówi, że odpowiedział na stronie Gminy głupoty trzy po trzy, ale to jakby nie on to podpisał.... i wszyscy zwalają coś na jakiegoś Michała, którego akurat nie ma w pobliżu. Bareja wymięka., ja bym cale to towarzystwo popędził na cztery strony świata, żeby się troszkę z rzeczywistością zderzyli.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez nowy mieszkaniec » 5 sty 2009, o 22:17

Smutna lektura na wieczór...
Kilka dni temu zadzwoniłam do Gminy, by spytac o bilet ( karta miejska, PKP,autobusy itd,czy umowa podpisana czy też nie)-nie znalam szczegółów.Odebrała pani , nie przerywając przerzuwania stwierdziła, ze ona nie wie nic na ten temat a nikogo innego nie ma. Generalnie zawróciłam jej czas i głowę. Naciskałam jednak i w końcu połączyła mnie z panem, który oznajmił ..." ja nie wiem w zasadzie, tu leży jakas umowa na biurku, jeszcze nie podpisana i w sumie nie wiem jak to jest.Niech pani zadzwoni za 2 godziny."
Urzędnik gminny opłacany z moich(naszych) pieniędzy. :shoot: Informację znalazłam w internecie.
nowy mieszkaniec

Postprzez nowy mieszkaniec » 5 sty 2009, o 22:18

Wiem wiem, przeŻuwania.
nowy mieszkaniec

Postprzez agata122 » 5 sty 2009, o 22:18

Marcin gratulacje jesteś cholernie inteligentnym facetem byłeś raptem na jednej sesji a już wszystkich rozgryzłeś .To naprawdę sprinterskie tępo.Tym tokiem rozumowania myśląc mogę śmiało stwierdzić że też należysz do tej parszywej kubalszczyzny bo ciągle Cię widziałam na rozmowach z Jabłonną pewnie potajemnie przeszedłeś na ich stronę .
No cóż to forum nabiera rumieńców same tuzy miejscowej polityki się na nim wypowiadają .
Marcin jesteś naprawdę bystrym gościem prawie tak bystrym jak cytowany przez Ciebie pan Zajączkowski.
Pozdrawiam obydwu.
PS Piszemy Jabłonny a nie Jabłonnej a wsi za lasem Skier nie ma są Skierdy mam nadzieję że wspólnie Razem z panem Wojciechem Zajączkowskim i Januszem Karmelem razem przystąpicie do kandydowania w przyszłych wyborach i będziecie filarem polityki gminy Jabłonna.
Zgadzam się z jednym rozmowa z tobą to rzucanie grochem o ścianę więc nie zamierzam więcej dyskutować.
agata122

Postprzez szumski » 5 sty 2009, o 22:54

A Ty czego do mnie znowu??? Usnąć bez marzeń nie możesz? Już Ci raz pisałem, że absolutnie nie mój typ.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 5 sty 2009, o 22:58

agata122 napisał(a):Marcin gratulacje jesteś //ciach, ciach, ciach, bo jakieś straszne bzdury// Zgadzam się z jednym rozmowa z tobą to rzucanie grochem o ścianę więc nie zamierzam więcej dyskutować.

Agata,

Niesłusznie się denerwujesz, nikogo nie rozgryzłem. "Tępo" to się wam wydaje, że tak będzie zawsze. A nie będzie, bo także Tobie wytłumaczymy czym jest "tempo" ;)

Układ panujący w Jabłonnie jest czytelny dla każdego kto pozna dramatis personae i zobaczy was w radosnej "współpracy" (ergo: jak za 800 tys. zł zrobić park, 50 metrów od wejścia do Parku w Jabłonnie, z rozstrzygniętym przetargiem PRZED decyzją Rady Gminy o przeznaczeniu na to środków). To jest patologia i sygnał, że w Gminie mamy do czynienia z korupcją.

Tobie układ z rodziną kubalskich po prostu służy, a nam, zwykłym mieszkańcom - zupełnie nie. Ty akceptujesz to, co się dzieje w najbliższym otoczeniu, a my tego nie akceptujemy. Jesteś uzależniona od współpracy z niektórymi z radnych a my - nie. Różnimy się, to się zdarza. Oszczędzę Ci dalszych uszczypliwości, wierzaj, że ludzie dużo widzą, znacznie więcej niż ja :)

Z mojej pojedynczej obserwacji jednego posiedzenia rady mam jeszcze jeden wniosek: przyszłaś na posiedzenie rady gminy tylko dla diety; nie zabrałaś głosu nawet raz. Rozumiem, to było takie miłe, noworoczne spotkanie w gronie znajomych, uśmiechy, klepanie po pleckach, PRL wiecznie żywy. A tu jeszcze zapłacili!
No i tak, tak właśnie wygląda nasz samorząd, a Ty jesteś jedną z jej twarzy. Właśnie dlatego jesteśmy tak słabo rozwijającym się miejscem na mapie gmin wokółwarszawskich. A Ty potem piszesz, że jesteś dumna z pracy dla Grzegorza K. :))) ale jaja, powiedz, dla kogo to piszesz? :) I nie opowiadaj mi o starcie w wyborach, proszę, nie Ty :)

pozdrawiam,

Marcin

PS. myli cię jeszcze jedna, poważna rzecz. Jeśli Ty do funkcji samorządowych podchodzisz jako do cyt.: "polityki", to sprawa staje się dramatycznie oczywista.
Marcin

Następna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.