Pare smutnych obserwacji

Postprzez szumski » 5 sty 2009, o 23:59

Żeby było śmieszniej - "Nowy" Grzybek, betonowy w poglądach jak przystało na wojaka

Hee, hee, hee, Grzybek zgwałcił cały 6 rozdział Ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Sawicki całe życie "nadgorliwy", puścił farbę na dwa dni przed tym, zanim TK pozwolił mu milczeć. Oni wiedzą, że P. Przewodnicząca wie, bo łebska babka. No to teraz całą kadencję ruki pa szwam. Że Jabłonowskie ludzkie są paniska, to im czasem paletę kostki pod bramę rzucą w ramach rekompensaty za rozrywane hemoroidy. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez agata122 » 6 sty 2009, o 12:22

Drogi Marcinie nerwy puściły ale Tobie,a na dodatek nieuważnie śledziłeś obrady sesji .Zachwycasz się wystąpieniami pani Kasi Dąbrowskiej i tu widać Twoje dyletanctwo:
1) wnioskowała o zabranie pieniędzy z oświaty- super można zabrać pieniądze oświacie zawsze ciemnym narodem łatwiej rządzić jak wykształconym
2) wnioskowała o zdjęcie pieniędzy ze sprzątania gminy,argumentując tym iż wystarczy zatrudnić jednego człowieka który będzie pilnował porządku i śledził tych co śmiecą -z całym szacunkiem musieli byśmy zatrudnić supermena z podwójnym turbo doładowaniem żeby był w stanie takie działania przeprowadzić na skalę całej gminy a śmieci w tym czasie by nas zasypały.
3)wnioskowała o zdjęcie pieniędzy ze strażnicy - niestety gmina w ramach porozumień w czasie zamiany gruntów z Józefowa na tereny dawnej świniarni zobowiązała się na przekazanie tych pieniędzy pod budowę strażnicy .
Rozumie że nie masz pojęcia o funkcjonowaniu samorządu więc niektóre rzeczy bardzo Cie oburzają a niektórymi się zachwycasz ale to Twój osobisty problem.
Nie uważnie śledziłeś obrady sesji bo gdybyś uważnie śledził to byś wiedział że głos w sesji zabierałam -wnioskowałam o zrobienie kanalizacji w całej Milenijnej i utwardzenie jej.
agata122

Postprzez Krzysztof J » 6 sty 2009, o 12:52

Chociaz @Agata pisze ze to jest grochem o sciane, to jednak odpowiem @Marcinowi, poniewaz mial uwagi ad personam

Tak zwana "polityka" na poziomie gminy odbywa sie na forum Rady Gminy, jako ze to jest jedyne wlasciwie cialo kolegialne mogace podejmowac decyzje istotne dla mieszkancow. W tej radzie nasze Kolo PO ma jednego przedstawiciela (sposrod 15, czyli okolo 6,7% glosow) - takie byly wyniki ostatnich wyborow.

Ustalilismy kilka najwazniejszych, priorytetowych spraw dla gminy - i "chodzimy" za nimi zarowno w radzie jak i poza nia. Te priorytety - to m.in. poprawienie sytuacji w szkolach, modernizacja ulicy Chotomowska/Partyzantow/Kordeckiego, poprawienie bezpieczenstwa w gminie. Co udalo sie naszemu kolu dokonac?

Szkoly - m.in. dzieki naszym wysilkom (na poziomie wojewody, powiatu, Legionowa) udalo sie zalatwic przekazanie dzialki Skarbu Panstwa po tzw. swiniarni. Staramy sie aby wladze gminy jak najszybciej rozpoczely tam budowe nowej szkoly podstawowej i nowego gimnazjum. Najwiecej pracy i wysilku na te rzecz sposrod wszystkich radnych wklada nasz radny Przemek Przewozniczek. Apelujemy jednoczesnie o rozbudowe istniejacej szkoly - niestety bezskutecznie, m.in dlatego ze tylko jeden radny sposrod chotomowskiej szostki popiera ten pomysl; sam ostatnio widziales - kiedy o tym mowilem dwoch radnych (a wlasciwie dwie radne) wyszlo a kolejny skrytykowal wniosek.

Bezpieczenstwo - od dwoch lat (byla to jedna z wazniejszych kwestii podnoszonych w trakcie kampanii wyborczej 2006) apelujemy o powolanie strazy gminnej. Podjelismy uchwale kola w tej sprawie, spotykalismy sie z pania wojt zeby ja do tego przekonac. Byly tez na ten temat rozmowy z innymi radnymi - na razie bezskutecznie.
W tym samym temacie podjelismy uchwale o postawieniu fotoradarow na ul. Chotomowskiej oraz na drodze do Skierd. Rowniez przekazalismy ja do pani wojt, namawialismy ja do tego, wydawala sie przekonana do tego projektu. Ale efektow na razie tez nie ma.

Modernizacja wspomnianej drogi - dzieki dzialaniom radnego powiatowego Janusza Wanata - czlonka naszego kola - ta inwestycja zostala zrealizowana. W biezacym roku powstanie jeszcze na jej kolejnym odcinku chodnik.

Jako gminne Kolo Platformy mozemy domagac sie nawet najsluszniejszych rzeczy, ale biezacy uklad sil w radzie gminy sprawia, ze nie jestesmy w stanie zapewnic ich realizacji. Pozostaje tylko przekonywanie decydentow i namawianie ich, zeby poparli jakis projekt.
Gwoli informacji dodam jeszcze ze Kolo Platformy w Gminie Jablonna liczy aktualnie 17 czlonkow, nasza liczebnosc stopniowo rosnie, wszystkich zainteresowanych wlaczeniem sie w dzialania na rzecz rozwoju naszej gminy serdecznie zapraszam do wspolpracy. :)
Krzysztof J

Postprzez Marcin » 6 sty 2009, o 13:00

agata122 napisał(a):Drogi Marcinie nerwy puściły ale Tobie,a na dodatek nieuważnie śledziłeś obrady sesji .Zachwycasz się wystąpieniami pani Kasi Dąbrowskiej i tu widać Twoje dyletanctwo: // ciach, bo bzdury//.

Droga Agato,

a) Ominę Twoje wywody dot. mojej osoby, skoda czasu a to forum nie jest od tego.

1) Nie zrozumiałaś wniosku i powodu, dla których pieniądze z budżetu oświaty miały być zdjęte, wybacz, szkoda mi tu czasu, by Tobie to tłumaczyć.

2) Mylisz się. Wniosek dotyczył ograniczenia budżetu na selektywną zbiórkę odpadów + odpady wielkogabarytowe. jedno i drugie NIE JEST ustawowym obowiązkiem gminy. Ustawa samorządowa mówi wyraźnie o "obowiązku utrzymania porządku na terenie Gminy", a więc o usuwaniu nielegalnych wysypisk A NIE organizacji odbioru śmieci. Co więcej, w tej sprawie, obok Pana z Urzędu Gminy, otrzymałem od Rady głos, wypowiadałem się o bezsensowności wydawania tak dużych pieniędzy gminnych i zaapelowałem o zdjęcie tych środków z budżetu 2009. Będziesz zaskoczona - nie było Cię wtedy na sali, jak i w paru innych momentach.

Przy okazji - Gmina monitoruje kto ma umowy na wywóz śmieci a kto nie, tak powinno być. Jak zacząłem zadawać trudne pytania, Pani Wójt zaczęła od "...wiem, że płaci Pan za odpady, sprawdziliśmy...". To w takim razie ile kar wlepiła w 2008 roku tym, którzy śmieci "nie muszą" wywozić? Zero :)

3) Tylko ci się zdaje, że zabierałaś głos. W sprawie kanalizacji w ul. Milenijnej jesteś wyłącznie klakierem: mimo protestów części radnych i obecnych mieszkańców, rada, bez twojego zbędnego głosu, przegłosowała tam zrobienie kanalizacji w szczerym polu. Jest to inwestycja związana z przewodniczącą rady gminy, która tam po prostu mieszka :) a jakby tego było mało, Pani przewodnicząca jest prywatnie członkiem rodzinki kubalskich. Jak sie nazywa przewodniczący komisji rozwoju? Kubalski. Rety, co za przypadek....

Agata, sama piszesz, że jesteś dumna, że dla nich pracujesz. OK, Twoja sprawa, może nie masz innego wyboru. Ale nie podnoś ul. Milenijnej jako swojej zasługi, bo się ośmieszasz, wystarczy jedna sesja, by zrozumieć kto z kim gra. Popierasz układ w Gminie? Trudno, ale my, mieszkańcy Cię rozliczymy, a moi Sąsiedzi z Twojej miejscowości mówią, że już raz to zrobili...

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Marcin » 6 sty 2009, o 13:19

Krzysztof J napisał(a):Jako gminne Kolo Platformy mozemy domagac sie nawet najsluszniejszych rzeczy, ale biezacy uklad sil w radzie gminy sprawia, ze nie jestesmy w stanie zapewnic ich realizacji.

Krzysztofie,

Nie widzę między nami wielkich różnic. Obaj wiemy, że jedyną drogą do odsunięcia kubalszczyzny od gminnej kasy jest szukanie większości w Radzie. Zaproponowałem Tobie to w trakcie Rady, nie zrobiłeś nic, a jako PO "masz" jednego radnego. Jedyną drogą do uporządkowania bezhołowia rady gminy jest osiągnięcie trwałej większości. To oznacza konieczność konsensusu.

Skracając: wpadniesz z Radnym z PO w tę sobotę do mnie? na 12:00?

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 6 sty 2009, o 14:05

Chciałem sprostować. Wizyty u wojewody to niczyja zasługa tylko efekt zaniedbań!!! Gdyby gmina na czas zgłosiła się do starosty (przed m. Legionowo - ustawa o gospodarce nieruchomościami) to nic nie trzeba by było "załatwiać", odkręcać ani dopłacać. Na mocy ustawy dostałaby tą działkę - forma prawa do dysponowania to też kwestia operatywności.

Czyli rzekomy sukces to porażka samorządu i kupa publicznych pieniędzy psu w dupę. No i jeszcze diety za udział w speckomisji do spraw inwentaryzacji gruntów SP. Ament.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 6 sty 2009, o 15:01

Agata 122 napisała
Zachwycasz się wystąpieniami pani Kasi Dąbrowskiej i tu widać Twoje dyletanctwo:
1) wnioskowała o zabranie pieniędzy z oświaty- super można zabrać pieniądze oświacie zawsze ciemnym narodem łatwiej rządzić jak wykształconym
2) wnioskowała o zdjęcie pieniędzy ze sprzątania gminy,argumentując tym iż wystarczy zatrudnić jednego człowieka który będzie pilnował porządku i śledził tych co śmiecą -z całym szacunkiem musieli byśmy zatrudnić supermena z podwójnym turbo doładowaniem żeby był w stanie takie działania przeprowadzić na skalę całej gminy a śmieci w tym czasie by nas zasypały.
3)wnioskowała o zdjęcie pieniędzy ze strażnicy - niestety gmina w ramach porozumień w czasie zamiany gruntów z Józefowa na tereny dawnej świniarni zobowiązała się na przekazanie tych pieniędzy pod budowę strażnicy .
Rozumie że nie masz pojęcia o funkcjonowaniu samorządu więc niektóre rzeczy bardzo Cie oburzają a niektórymi się zachwycasz ale to Twój osobisty problem.

Pani Agato!
gdyby miała Pani wykształcenie ekonomiczne i administracyjne tak jak ja
rozumiałaby Pani sens moich wypowiedzi.
Szkoda czasu na polemikę
zamiast wietrzyć biust przed męską częścią publiczności
proszę wziąść się za naukę.
Będę wdzięczna jak odpowie Pani na dwa moje pytania
Kto wypromował Panią na sołtysa
Jakie są Pani pobory z tytułu inkasa i diet( poproszę w skali 2008 roku)
Pozdrawiam
KATARZYNA DĄBROWSKA

Postprzez Marcin » 6 sty 2009, o 15:16

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):zamiast wietrzyć biust przed męską częścią publiczności
proszę wziąść się za naukę.

Kasia,

pliz... nie spadajmy tak nisko. Trzymajmy poziom wysoko, dogadajmy się między naszymi radnymi i wtedy cywilizowanie poradzimy sobie z kubalszczyzną :)

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Krzysztof J » 6 sty 2009, o 15:54

Tak a propos budzetu i smieci:

Ustawowym obowiazkiem gminy m.in. nie jest:
- prowadzenie gminnego przedszkola
- organizowanie eventow promocyjnych i spotkan oplatkowych
- dofinansowywanie drog powiatowych i wojewodzkich
- zakladanie parkow
- finansowanie zakupu wozu strazackiego dla strazy pozarnej
- zalatwianie "na lewo" rakotworczego (prawdopodobnie) destruktu do utwardzania polnych drog
- wydawanie autopromocyjnych gazetek

.... i wiele innych rzeczy ktore byly lub beda finansowane z budzetu gminy

jest wiele do zrobienia ;)
Krzysztof J

Postprzez szumski » 6 sty 2009, o 15:59

......... i finansowanie prywatnej gazety. Ament
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.