Do Radnych Gminy Jabłonna

Do Radnych Gminy Jabłonna

Postprzez Marcin » 22 sty 2009, o 15:15

Szanowni Państwo,

my, mieszkańcy Gminy, domagamy się przyjęcia przez Radę Gminy Kodeksu Etyki Radnego.

Dotychczasowe naganne praktyki Rady, jawna prywata i bezczelne ignorowanie interesu publicznego zmuszają nas do patrzenia Państwu na ręce. Efekty waszej pracy dla nas, mieszkańców, są żenujące. Żądamy, by członkowie rady przyjęli na sobie ograniczenia, uniemożliwiające w przyszłości naganne mylenie interesów publicznych z prywatnymi. W tym celu domagamy się, by rada do końca pierwszego kwartału 2009, przyjęła Kodeks Etyki Radnego, wzorem innych, także ościennych Rad Gmin.

Z najważniejszych spraw, jakie powinien regulować Kodeks, żądamy:

a) Obligatoryjnego wykluczenia Radnych z udziału w posiedzeniach oraz głosowań odnoszących się do ich własnych interesów lub praw własności, (zarówno samych radnych jak i najbliższych członków ich rodzin).

b) Jawnego i aktualizowanego rejestru korzyści, jakie Radni lub członkowie ich rodzin odnoszą ze współpracy z Urzędem Gminy lub spółkami zarządzanymi / będącymi własnością Gminy, wraz z zakazem podpisywania umów pomiędzy Gminą a członkami rady lub najbliższymi członkami ich rodzin.

c) Jawnego i aktualizowanego rejestru gruntów należących do Radnych i ich członków rodziny, tak by mieszkańcy mieli jasność, jak rozkładają się na mapie własności radnych a jak wydatki na inwestycje infrastrukturalne, pokrywane z publicznych pieniędzy.

d) Jasno określonych sankcji wobec radnych złapanych na kłamstwie lub zatajeniu informacji, eliminujących ich z procesu podejmowania decyzji.

Drodzy Radni. Przyjęcie Kodeksu jest w naszym i waszym interesie. Jego zakres da obraz waszej woli działania dla dobra publicznego. Brak przyjęcia Kodeksu Etyki, oprócz negatywnej oceny waszej postawy, zmusi nas, mieszkańców do stworzenia publicznego pręgierza, gdzie sami będziemy opisywać wasze, moralnie naganne, praktyki.

w imieniu mieszkańców,

Marcin Mizgalski
Marcin

Postprzez szumski » 22 sty 2009, o 16:03

...... I jeszcze do UG:
- publikowanie informacji na stronie @ o zamówieniach z wolnej ręki
- zamieszczanie rozliczeń zamówień wraz z uzasadnieniem ew. zwiększenia kwoty zamówienia na @ stronie

Bo co z tego, że przy przetargu np. na "100" wygrywa ktoś kto dał "95" jak mu dobry wujek legalnie i zgodnie z prawem "dozleca" w trakcie realizacji umowy 19% wartości zamówienia (tak dla picu bo ustawa zezwala nie więcej niż 20%) i wychodzi "113"?
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 4 lut 2009, o 14:10

Marcin,

Super trafny pomysł, ale obawiam się, że zostanie bez odzewu :(
A warto by było!

Pozdrawiam.
Cielak
Cielak

Postprzez Marcin » 4 lut 2009, o 14:22

Cielak napisał(a):Marcin,
Super trafny pomysł, ale obawiam się, że zostanie bez odzewu :(
A warto by było!

witam,

Jestem spokojny, że jak radni poczują nasz wzrok na swoich łapkach, jak będziemy się pojawiać na Radach Gminy (mamy do tego prawo) i jak będziemy publicznie piętnować ich prywatę, to Kodeks Etyki Radnego zostanie szybko przyjęty. Obstawiamy kto pierwszy z radnych to zrobi?

Radnym podpowiem: pierwszy Radny, który zgłosi tę inicjatywę pod głosowanie, będzie mógł na tym oprzeć CAŁĄ swoją kampanię wyborczą za 1,5 roku i będzie to, w naszej gminnej mizeriii, naprawdę silny argument. Przy okazji jest także silny argument medialny na teraz i na przyszłe wybory. Gotowy tekst Kodeksu możecie nawet ściągnąć z sąsiednich Gmin, dodajcie nasze punkty i macie gotowy wniosek, 20 minut pracy.

Moi sąsiedzi namawiają mnie na walkę z kaszelkiem (bo dokucza) i zaraz po tym na złożenie pierwszego wniosku do Prokuratury w Legionowie. Kto zgadnie przeciwko komu to złożę? Będzie nagroda dla pierwszej osoby, która odgadnie :)

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez nowy mieszkaniec » 10 lut 2009, o 14:55

No widzisz , Marcin, a oni i tak sobie nic z tego wszystkiego nie robią.

Teraz widac dlaczego tak starzy wyjadacze pchają się na radnych. Łatwe fuchy, swoje interesy i tylko patrzą gdzie by tu kaskę wyrwać, najlepiej bezprzetargowo.
Ten kto był już blisko u władzy wie , gdzie mozna zarobić, gdzie są kruczki prawne do ominięcia, jakie kwoty idą bez przetargu itd.I pani radna to wie, a oczy zamydli balem charytatywnym.
nowy mieszkaniec

Postprzez Marcin » 10 lut 2009, o 15:18

nowy mieszkaniec napisał(a):No widzisz , Marcin, a oni i tak sobie nic z tego wszystkiego nie robią.

Spokojnie,

To tylko przygrywka, bo ja chwilowo byłem wyłączony. Ale wracam.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 11 lut 2009, o 21:13

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ

CHOTOMOWA

P R Z E K A Z

Z AUKCJI CHARYTATYWNEJ

Dar Serca

2 5 0 0 0 zł

Dla

Domu Dziecka im. Piusa XI w Chotomowie

Zorganizowanej przez

Towarzystwo Przyjaciół Chotomowa, nad którym patronat objęli:

Poseł Zenon Durka, Starosta Legionowski, Wójt Gminy Jabłonna,

Parafia Rzymsko-Katolicka pw.WNMP w Chotomowie

Chotomów, dnia 07.02.2009 r.
MĄDRALA
KATARZYNA DĄBROWSKA

Postprzez Marcin » 12 lut 2009, o 00:07

KATARZYNA DĄBROWSKA napisał(a):Towarzystwo Przyjaciół Chotomowa, nad którym patronat objęli:
(...) Wójt Gminy Jabłonna,

Troszkę się czepiam, ale jeśli Pani wójt zalicza siebie do "Przyjaciół Chotomowa", to ja albo nie rozumiem słowa "przyjaciel", albo mam problemy z nawigacją gdzie ten Chotomów może być. BO NA 100% NIE JEST TO WIEŚ, W KTÓREJ MIESZKAM.

Marcin

PS. Na Kisielewskiego nie da rady rozwinąć szybkości >40 km/h. Doły mają po 15 cm głębokości, jeśli ktoś chce mocnych wrażeń off-road - zapraszamy :)
Marcin

Postprzez szumski » 12 lut 2009, o 06:47

Ul. Św. Tomasza - dwa dni temu przejechałem ładowarką z aktywną funkcją "pływającej łyżki" - jest pięknie jak na wiejską drogę.

Musi być spełniony jeden warunek: "0" destruktu, bo destrukt jest nie do ruszenia. Taką straszną krzywdę zrobiły mnie te barany, że za niepokorność pominęły w "destrukcji" drogi i teraz muszę się męczyć na równej nawierzchni - takiej jaką se sam zrobię. Ament.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 12 lut 2009, o 09:49

Janusz a może Wierzbową też bys odwiedził jak śnieg zginie, bo u nas również nawierzchnia na rajdy "off-road" idealna. Destruktu nie ma ani kawałka...Mąż sobie jakoś radzi bo ma napęd na 4 koła a ja swoim nisko zawieszonym Peugotem...lepiej nie mówić... :)
MagdaM

Następna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.