Cy cóś ma pierdyknąć?

Postprzez alf » 31 paź 2009, o 17:36

szumski napisał(a):...z całą odpowiedzialnością twierdzę: żeby idea samorządu miała sens, to pokolenie, z takimi schematami myślenia musi zniknąć z życia publicznego!!! Im szybciej tym lepiej, żeby nie zdążyło wyinkubować i wylansować klonów o identycznych cechach :hah:

Kazek, żebyś nie myślał, że ja neguję ideę samorządu, ja tylko, tu posłużę się wyświechtanym cytatem wypowiedzianym przez Winstona Churchilla
Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego

Niech sobie ten samorząd istnieje, powiem więcej on musi być, tylko nie łudźmy się nadzieją, że wyginie jakieś tam pokolenie i już wszystko będzie dobrze. To nie w pokoleniu leży problem. Problem leży w naszej naturze o ile w ogóle można to nazwać problemem. Każdy ma inne priorytety, i musimy się z tym liczyć. :hah:
pozdrawiam
alf
alf

Postprzez Ałek » 31 paź 2009, o 19:45

Ostatnio edytowano 20 lis 2010, o 15:15 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 2 lis 2009, o 09:39

Jak wymiana nie pomoże?
Pierwszy z brzegu przykład: skarbnik z poprzedniej kadencji doprowadził do upadku Kubalskiego, bo bał się inwestycji. W nagrodę został v-ce czyli mózgiem inwestycji i kasa popłynęła strumieniami w............... błoto.
Proszę mi wskazać personalnie, kto jest odpowiedzialny za wydanie kasy na kolejną niemożliwą do zrealizowania koncepcję kanalizacji Chotomowa??? Kto jak ostatni bezmózg wydaje kasę na kolejne projekty odkładane na półkę??? Dlaczego nie podpisuje się kontraktu od studium do uzyskania pozwolenia na budowę? lub jeszcze dalej z wykorzystaniem instytucji inżyniera projektu aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie???

SENTENCJA: 1MIN. 30SEK FILMU
he, he, he i pułkownik w tle :razz:
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 2 lis 2009, o 10:14

Ałek

Postprzez Marcin » 2 lis 2009, o 10:58

Ałek napisał(a):Na zasadzie, że gorzej już być nie może...

Gorzej może być, wszak cały czas dążymy w tę stronę. Naciskanie hamulca tu, na forum, nawet trochę rozgrzewa kółka tego taboru, ale cały ten bałagan nadal jedzie. Może lekko wolniej, ale wciąż uparcie, głupio i bezmyślnie. Uparcie, bo w dupie mają realne potrzeby mieszkańców, głupio, bo robią to ze szkodą dla pieniędzy Gminy, czyli nas wszystkich, bezmyślnie bo niestarannie i bez zdrowego rozsądku. Trzeba by coś większego w kółka wstawić, bo inaczej dojedziemy tam, gdzie widać - w maliny, z szeroką uśmiechniętymi ludźmi jak pani Wołosiewicz (że też jej jawna prywata nie przeszkadza jej w działalności zawodowej, ciekawe....) Grzybki, Sawickie et consortes będą udowadniać potem, że niewinni.

Tymczasem kończy się rok 2009 i zaczynają się prace nad budżetem 2010. Jak myślicie, czy tym razem Gmina podda budżet publicznej dyskusji, czy też w cichości rozdzielą kasę między swoich, z pominięciem Chotomowa, Skierd, Janówka czy Bożej Woli?

Czy Urząd Gminy i Radni zaczną z mieszkańcami ustalać, na no wydają publiczne pieniądze?
Bo nawet Smogrzewski z Legionowa potrafi to robić.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 2 lis 2009, o 12:53

Na zasadzie, że gorzej już być nie może...

No jak może być gorzej? Jak nie ma pozwolenia na budowę kolektora i PIII a na bazie tych projektów idą PIV i PV ?
W marcu miało być, nie było bo nie ma scalenia, potem chciały rozkopać powiatówkę Chotomowską - Partyzantów, szczęściem starostwo wyrozumiałe, ambulansa do UG z wesołym sanitariuszem nie wysłało. Teraz myślą co wymyśleć żeby przetrwać. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 2 lis 2009, o 17:10

szumski napisał(a):Jak nie ma pozwolenia na budowę kolektora i PIII a na bazie tych projektów idą PIV i PV ?

:-)

My to nawet językowo odstajemy. Kolektory PV (od "photovoltaic") to stawiają gminy, żeby mieć prąd do oświetlenia przejść dla pieszych (Płońsk i okolice w stronę Bydgoszczy), albo prąd dla mieszkańców (Badenia Wirtenbergia).

My wciąż gadamy o tym, jak zrobić kanalizację, a w istocie, za nasze wspólne pieniądze, robimy ją tylko do przewodniczącej rady gminy. Powtórzę - my nawet językowo odstajemy od rozwoju sąsiednich gmin, zostając konsekwentnie za peletonem.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Ałek » 2 lis 2009, o 19:08

Ałek

Postprzez sosek2 » 2 lis 2009, o 19:12

Jestem tutaj codziennie i z zainteresowaniem czytam posty wszystkich forumowiczów. Zawsze jak wjezdzam do Chotomowa od strony Jabłonny to wydaje mi się że zabłądziłem gdzieś na jakieś zadupie, brak latarnii, ścieżek dla pieszych , złe oznakowanie dróg to tylko to co widać na 1 rzut oka. Najgorzej jest z kanalizacją, czyli jej brakiem...mam kolegów którzy mieszkają w miejscowościach których nazwy nic Wam nie mówią , a każdy ma lub wie kiedy będzie miał kanalizę. Najgorszy jest brak perspektyw w najblizszej przyszłości, nic nie wiadomo a wszystkie inwestycje idą jak po grudzie .
p.s. Jak ja zazdroszczę Legionowianom tych inwestycji i sprawnego gospodarza......swoją drogą ciekawe jak by sobie dał radę u nas ?
Pozdrawiam Sosek2
sosek2

Postprzez Tommy » 3 lis 2009, o 13:46

Zawsze jak wjezdzam do Chotomowa od strony Jabłonny

Sosek to niepotrzebnie się zatrzymujesz! Jedź dalej dopiero cuda można zobaczyć. Jak się wjeżdża do Wieliszewa to dopiero może człowieka trafić. Drogi jakieś równiejsze, latarnie w polu jakby lepiej świecą i gęściej (u nas na Partyzantów nie świecą - bo nie ma, wczoraj jakiegoś czarnego kota puknąłem), a obok tych latarni w szczerym polu droga rowerowa.

To jakby się do innego kraju wjechało za PRL'u. Jakoś niedawno obiło mi się o uszy, że szkołę tam budują. Nie dość, że tanio to jeszcze szybciej niż u nas.

PrzemekP napisał(a):Gmina Wieliszew podobnie jak my buduje szkołę. Wedle założeń szkoła jest na 600 uczniów, czyli podobnie jak nasza podstwówka, która ma pomieścić ok. 650 uczniów. Koszt projektu u nich zamknął się kwotą 150 tys. PLN, natomiast wartość robót w/g przetargu to kwota ok. 12,5 mln. U nas, tak jak napisał Kazek projekt ma kosztować 6%, natomiast część tego kompleksu jakim jest podstawówka to wedle przygotowanych dla gminy opracowań kwota ok. 30 mln.
Wilszew to gmina, która ma już zbudowaną w bardzo dużej części infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, drogową. Mimo to oni nie rzucają się z "motyką na księżyc" tylko budują obiekt funkcjonalny za rozsądną cenę. Zrobili koncepcję zagospodarowania działki, pojeździli po okolicznych szkołach, wyrobili sobie opinię co chcą i ogłosili przetarg na projekt. U nich się dało, my musimy wszystko skomplikować [...]

Nie wiem jak to możliwe? Kasy mają więcej, lepszą organizację, czy szczęście do ludzi, którzy potrafią?! Byłbym wdzięczyny gdyby mi to ktoś umiał wytłumaczyć, ale pewnie się nie da.
Tommy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.