Cud spod Jerycha

Cud spod Jerycha

Postprzez szumski » 10 maja 2010, o 22:28

A oto dwaj ślepi, siedzący przy drodze... (Mat. 20.30)
I stał się cud i przejrzeli na koniec kadencji. Przez trzy lata klepali te krzywdzące dla ludu naszego "niezrównoważone" budżety, za marny ochłap rzucony na Pogodne jak kość burkowi do kojca. Już i za Dąbrowę gotowi kłaść się pod czołgi: zmiłuj się nad nami elektoracie, wszak czas ciężki i dietą gardzić nie przystoi.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Cud spod Jerycha

Postprzez Marcin » 11 maja 2010, o 01:47

żałosne.

Chłopaki połapali się, że zostali zrobieni w bambuko tylko w 2009 roku na 2,5 mln zł (swoją drogą: przepowiadałem na początku 2009, że tak właśnie się stanie, lecz żadna z tego radość).

Wyborcy Grzybka i Sawickiego powinni się zastanowić, jak to możliwe, że obaj Panowie tak nadzorowali pracę Gminy, że Gmina zmniejszyła o połowę zaplanowane wydatki na Chotomów i wyciągnąć wreszcie z tego wnioski.

Jak doszli do tego, że nie głosują przeciw absolutorum, mimo, że Pani Muniak zwyczajnie kolejny raz oszukała Chotomów? Tego nie wiem; czyżby zabrakło odwagi na przyjęcie jednoznaczengo stanowiska? I to mają być oficerowie wojska?

Słabe.

Marcin
Marcin

Re: Cud spod Jerycha

Postprzez dezorganizator » 11 maja 2010, o 15:49

Marcin napisał(a):
żałosne.

Słabe.

Marcin

Ano słabe.

Jest tylko jedno "ale".

Ja wiem, że na debila wyglądam, ale z matematyką w zakresie do 20 jakoś sobie radzę. Zawsze wydawało mi się, że z Chotomowa mamy 6 (słownie: sześciu) radnych. Tymczasem uchwała przeszła 10 głosami za, 4 wstrzymującymi się, 1 nieobecny.
Wychodzi więc na to, że inni radni z Chotomowa bądź również wstrzymali się, bądź też (o zgrozo....) poparli absolutorium. Rejtana, który by darł koszulę na piersiach i kładł w progu, jakoś nie było (może akurat był chory...).

W tym kontekście dziwi mnie więc nieco, dlaczego tylko wyborcy duetu G-S mają się przyglądać działalności swoich radnych. Czyżby pozostali radni głosując za, albo wstrzymując się od głosu, działali w interesie mieszkańców Chotomowa? Czy podniesienie łapki "przeciw" było aż tak straceńczą misją, że wymagało aż odwagi oficera? Nawet jeden taki kamikadze się nie znalazł?

Boże uchowaj, żebym posądzał o robienie wody z mózgu, ale sensu to ja się w tym jakoś doszukać nie mogę.

No chyba że mamy tu do czynienia z kompletnym brakiem obiektywizmu i nierównym traktowaniem.

Ale nie, to na tym forum przecież niemożliwe.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez GOUST » 11 maja 2010, o 16:31

<brawa>dezorganizator,
"nulla tenaci invia est via" - "Dla upartych nie ma nieprzejezdnych dróg"
GOUST

Postprzez alf » 11 maja 2010, o 16:45

Qrna, oświećcie mnie ciemnego... Czy wyszczególnione w artykule inwestycję,
Kod: Zaznacz cały
Z innych nie wykonanych  kluczowych inwestycji dla rozwoju Chotomowa, takich jak rozpoczecie budowy kanalizacji  i dokończenie ciągu komunikacyjnego, wymienić należy m.in.:

Budowę ul. Żeligowskiego do Osiedla Ekologicznego I etap;
Pełne wykonanie budowy ulicy Księżycowej (brak chodnika oraz zjazdów ze skrzyżowań);
Budowę chodnika wzdłuż ulicy Kolejowej;
Współrealizację budowy ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem wzdłuż ulicy Partyzantów;
Wykonanie oświetlenia ulic Promienna-Księżycowa.

Gmina nie zrealizowała, tym samym nie wypełniając uchwały Radnych? Czy też może nie doszło do ich realizacji bo Radni przeznaczyli kasę na coś innego a Gmina związaną z tym uchwałę wypełniła nie naganie? Bo jeśli z pierwszego powodu dwaj panowie nie udzielili absolutorium, to jeszcze jestem w stanie to zrozumieć a nie rozumiem postępowania pozostałych Radnych, szczególnie tych z Chotomowa, ale jeśli nie udzielili absolutorium z powodu drugiego, to o co chodzi? Toż przecie Urząd Gminy jest wykonawcą uchwał Samorządu, czyli Radnych. Czyż nie jest tak?
Błagam tylko nie wskazujcie mi linków do ton zapisanych bajtów na różnych serwerach, tylko jak chłopu na miedzy powiedzcie o co tu chodzi..... PLASE :D
pozdrawiam
alf
alf

Postprzez szumski » 11 maja 2010, o 17:31

jak chłopu na miedzy powiedzcie o co tu chodzi..... PLASE :D

Chodzi o to, że co miesiąc budżet jest zmieniany i to zmieniany, tak żeby pasował do wykonania, a już mistrzostwo świata jest na ostatniej sesji w roku, kiedy to się "czyści budżet".
Czyszczenie polega na tym żeby dopasować uchwałą, budżet do tego wykonanego!!! Jeżeli podnosiło się łapkę w czasie 12 nowelizacji budżetu i zatwierdziło się "czyszczenie" to wstrzymanie się przy udzieleniu absolutorium jest grą w palanta z elektoratem.

Brak konsekwencji i dziecinada, tym bardziej że gdyby nawet nie udzielono absolutorium (bohaterom starczyło odwagi na wstrzymanie się, czyli przy liczeniu ew. większości - głosy nieważne) to już nie ma najmniejszego znaczenia!!! Wotum nieufności i referendum w sprawie odwołania wójta musi być na 9 miesięcy przed ustawowo planowanymi wyborami!!!

"Mój radny" + 1 wstrzymywali się lub byli przeciw konsekwentnie i mogę zrozumieć ich zachowanie na sesji "absolutoryjnej" a ci z przypowieści Mateusza, to błazny zabiegający o dietę na następną kadencję.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.