LOJALKA

LOJALKA

Postprzez szumski » 18 cze 2010, o 11:47

WIEŚCI str 9

Najbardziej podoba mi się "LOJALKA SOŁTYSÓW"

Jaką reprezentatywność ma taka lojalka bez uchwały zebrania wiejskiego???

Brawo Agata.

Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: LOJALKA

Postprzez Ałek » 18 cze 2010, o 12:32

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 20:50 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez stasiu » 18 cze 2010, o 12:51

Pełne poparcie w tej sprawie dla Pani Sołtys Jabłonny.
pozdrawiam
stasiu

Postprzez szumski » 18 cze 2010, o 13:11

Treść uchwały
§ 1 Rada Gminy Jabłonna nie akceptuje
działań związanych z kruszywowaniem
dróg asfaltem frezowanym (destruktem)
niezgodnych z prawem.

NIEZGODNYCH Z PRAWEM!!!

Jeżeli mędrcy twierdzą, że użycie destruktu jest zgodne z prawem, to w czym problem??? Walić dalej aż wszystkim gil z nosa wyskoczy!!! Rada zachowała się nader powściągliwie, przypomina tylko o przestrzeganiu prawa. A twierdzenie Wieści:
Podjęta na kwietniowej sesji uchwała
spowodowała, że działania zmierzające
do poprawy komunikacji w gminie zostały
zawieszone. Asfalt nie pojawi się na
drogach, pomimo tego że mieszkańcy o to
apelują, a wójt obiecała, że drogi będą
wyremontowane.

jest obrzydliwą manipulacją i przejawem tchórzostwa. Wydaje mi się, że Rada powinna na to zareagować.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 18 cze 2010, o 13:22

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 20:50 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Marcin » 18 cze 2010, o 16:37

słabo Pani Olgo, słabo, słabo, ale na szczęście to już łabędzi śpiew.
Autor tego tekstu zwyczajnie nie wie, o czym pisze, albo też tak mu kazali.
Obstawiam to drugie.

Pisałem już parokrotnie: taka to gospodarność Olgi Muniak - za gminne pieniądze wydać lakierowana laurkę z kłamstwami w środku. Gdyby tego lakieru nie było, to choć do wychodka by się nadawała albo do ryby zawinięcia :)

Wójtowie sąsiednich Gmin już dawno poszli po rozum do głowy i zaprzestali marnowania publicznych pieniędzy na taką pseudo-promocyjną makulaturę. Szata graficzna - lata 70-te, tekst - raczej epoka Gomułki, zasadność wydawania na to publicznych pieniędzy - raczej standard Ameryki Środkowej.

Brak kontrolowanego nakładu, czy planowej dystrybucji, rodzi pytanie: a ile egzemplarzy naprawdę się tego "czegoś" drukuje? Bo mogłoby się szybko okazać, że nawet połowa nie wychodzi z drukarni, a fakturę płacimy, z naszych podatków, wcale nie małą.

Obstawiamy?
Ja stawiam na to, że Olga Muniak nie ma pojęcia, ile egzemplarzy kupuje i wyrzucamy co kwartał 20.000 zł bez sensu.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 23 cze 2010, o 11:10

Podjęta na kwietniowej sesji uchwała
spowodowała, że działania zmierzające
do poprawy komunikacji w gminie zostały
zawieszone. Asfalt nie pojawi się na
drogach, pomimo tego że mieszkańcy o to
apelują,

Wydawało mi się, że posiadłam umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ale ostatnie zdanie artykułu w "Wieściach" nieco mnie zmąciło. Może ktoś mądry wyjaśni mi, co ma piernik do wiatraka, czyli asfalt na drogach do destruktu? Studia kończyłam ekonomiczne co prawda, a nie Polibudę, ale byłam do tej pory pewna, że do wybudowania drogi z asfaltu, uprzednie wysypanie jej destruktem nie jest warunkiem niezbędnym. Czyżbym się myliła?
Joanna Kajdanowicz

Postprzez szumski » 23 cze 2010, o 11:34

Kołtuńska manipulacja posunięta do granic polega jeszcze na tym, że do dzisiaj na stronie gminy nie umieszczono SPRAWOZDANIA Z TEJ SESJI!!!
Jest z XLIV i potem z XLVI a XLV wcięło. Ludzie muszą wierzyć w to co wyrzygają różnej maści szmatławce.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 23 cze 2010, o 12:51

Joanna Kajdanowicz napisał(a):(...) byłam do tej pory pewna, że do wybudowania drogi z asfaltu, uprzednie wysypanie jej destruktem nie jest warunkiem niezbędnym. Czyżbym się myliła?

Joanno,

Do podbudowy dróg używa się kruszywa. Tak robi się wszędzie na świecie. Dlaczego tak się robi? To już pytanie do inżynierów, ja im wierzę, że tak ma być. Nikt nie wysypuje podłoża pod asfalt śmieciami. Olga Muniak, wójt Jabłonny, uważa inaczej. A jak Rada Gminy i WIOŚ zabronił jej tego robić, to "uniemożliwia się jej naprawę dróg" :-) zwykłe, ordynarne kłamstwo Pani Muniak.

Według obowiązującego Prawa oraz podtrzymanej już dwukrotnie opinii Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, destrukt kruszywem nie jest. Jest zaś odpadem, ustawowo zabronionym do obrotu i przekazywania; jest też potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia i nie są to czyjeś wymysły, ale opinia organu administracji rządowej.

Marcin
Marcin

Postprzez Ałek » 23 cze 2010, o 12:56

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 20:51 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Następna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.