Ostatnia sesja 22.09.2010

Ostatnia sesja 22.09.2010

Postprzez Cielak » 23 wrz 2010, o 15:06

Witam,

Byłem na ostatniej sesji. Poszedłem z ciekawości i szczerze mówiąc nawet nie zapoznawałem się wcześniej z programem, ale wiedząc że zbliża się końcówka roku, no i wybory, czułem że będzie coś ciekawego. Nie pomyliłem się.

Z tego co zapamiętałem (byłem tylko 3 godziny):

1. Rada Gminy udzieliła Pani Wójt zgody na zaciągnięcie kredytu na kwotę 1 200 000zł. Szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie, ale jest to kwota która ma pokrywać uwaga: bieżące wydatki gminy. Kredyt na 24 miesiące. Raty w wysokości ok 3 500zł miesięcznie.

2. Udzielono zgody na sprzedaż działki o pow. 4,5tyś m2 bez przetargu dla Samopomocy Chłopskiej za cenę 403 000zł - jest to działka na której znajduje się nasz Dom Kultury, który notabene Gmina wynajmuje od tejże Samopomocy Chłopskiej która to wynajmuje od Gminy działkę na której stoi ten budynek.... skomplikowane nie?

3. Nie wyrażono zgody na sprzedaż w drodze przetargu działki w Jabłonnie przy ul. Chotomowskiej, na której aktualnie znajduje się skład budowlany (obok stacji paliw przy cmentarzu). Radni z uwagi na zmianę planów liczą na to, że na wiosnę uda się tą działkę sprzedać za więcej niż obecna wycena: 1,5mln. Pieniądze ze sprzedaży tej działki miały zostać przeznaczone na dokończenie planowanych inwestycji, m.in. remont ulicy Pięknej w Chotomowie i inne. Chociaż szczerze mówiąc gdzieś w kuluarach słyszałem, że jak nie znajdą jakoś tych pieniędzy (planowany kolejny kredyt) to może dojść do sytuacji że zabraknie pieniędzy na pensje dla naszych urzędników (sic!)

4. Teraz najlepsze, uwaga bo będzie bolało...
Podjęto uchwałę (prawie wszystkie głosy ZA, jeden wstrzymujący się) o zamianie działek. Zamiana polega na tym, że Kościół (Kuria chyba) otrzyma od Gminy Jabłonna działkę położoną w Rajszewie, o numerze 3-508 a Jabłonna otrzyma w zamian działkę o podobnej powierzchni zlokalizowaną przy ul. Pięknej w Chotomowie o numerze 8-3 (nie wiem czy nie pokręciłem numerów działek, w sensie że na odwrót :) ) Działka w Rajszewie ma być przeznaczona na budowę kościoła (i słusznie bo mieszkańcy jeździli np. do Nowego Dworu). Jednak małe kontrowersje moim zdaniem, zupełnie przemilczane przez naszych radnych, budzi fakt iż działka jaką dostaliśmy w Chotomowie jest totalnym kiblem inwestycyjnym. Ma całe 18m szerokości i jakieś 250 długości :) Jak spytałem jednego z radnych co planują tam zrobić to powiedział że parking dla korzystających z PKP. I fajnie by było, gdyby nie to że oddalona jest ona o jakiś kilometr od stacji a dojście do stacji po błocie :) Poza tym, podczas głosowania obecnych było 4 księży, z minami co najmniej "nie liturgicznymi" (tak to nazwijmy) Ja w ich oczach wyczytałem: spróbujcie nie uchwalić to zobaczycie co to są przegrane wybory...
Generalnie przeszło bez mrugnięcia okiem. Osobiście uważam, że można było z kościołem powalczyć o trochę lepszy teren niż otrzymany, np o teren przy kościele w Chotomowie, gdzie odkąd tu mieszkam każdy mówi o boisku. Można było przycisnąć i to uzyskać, albo jakąś inną działkę, która była by chociaż w kwadracie. Działka w Rajszewie to naprawdę piękny prostokącik.

Potem niestety musiałem lecieć, ale wiem jeszcze (i tu ciekawostka) że P.A.N. przekazał jakąś działeczkę dla gminy pod jakąś przepompownię (PII w Jabłonnie?), ktra notabene już tam została zbudowana... :)

Tak czy owak warto czasem tam pójść i przyjrzeć się z bliska pracy naszych wybrańców.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Krzysztof J » 24 wrz 2010, o 20:26

Ja myślę że ta pozyskana działka jest idealna do urządzenia dla kwiatu naszej młodzieży skateparku - do jazdy na rolkach, deskach, i rowerkach akrobatycznych. Teraz muszą ćwiczyć na rondzie albo pociągiem jeździć do Legionowa czy Warszawy. Mieliby bliżej i ciekawiej u nas. Rozejrzyjmy się ile by to kosztowało.
Krzysztof J

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.