Listy do Bravo

Listy do Bravo

Postprzez szumski » 22 mar 2011, o 12:47

Listy do Bravo

"Drogie Bravo mam straszny problem. Siusiałam wczoraj na dworze pod wiatr, a wiatr wiał od koszar. Czy mogłam zajść w ciążę?"

Bravo:
"Droga czytelniczko. Jednostkę rozformowano 15 lat temu, ale niczego nie należy z góry wykluczać, bo akurat teraz MNISZEK POSPOLITY jest w okresie pylenia."

Pani Monika sesję budżetową raczyła obdarzyć absencją ZESTAWIENIE PRZEBIEGU GŁOSOWANIA str. 39
Mało tego, P. Monika jest liderem absencji. Nawet jak jest na początku sesji to za chwilę ma pilny telefon i niestety obowiązki służbowe wzywają.
To ja się pytam: po jaką cholerę było pchać się do samorządu jak z góry wiadomym było, że lęk przed utratą pozycji zawodowej spowoduje olanie obowiązków ustawowych, ba nawet konstytucyjnych???

Zbójnickie prawo demokracji jest takie, że niezależnie od różnicy zdań (chyba nawet niewielkich - zawsze stawiam na młodych ludzi), po zaprzysiężeniu P. Monika reprezentuje również mnie. A mnie niestety gówno obchodzi czy w trakcie sesji budżetowej P. Monika była na Czarnym ew. Białym Lądzie. Ze mną się apanażami z podróży nie dzieli a ja podatkiem z nią tak!!! I mnie się wydaje, że w trakcie najważniejszej sesji w roku - sesji budżetowej ma siedzieć na dupie w Domu Ogrodnika i tam wyrażać opinie co do budżetu. Tworzyć klimat do przyjęcia poprawnego budżetu, lub odrzucenia szkodliwego a nie listy pisać po niewczasie.
Pozdrawiam

PS.
autorzy opinii odnieśli się do benchmarku

A ten cały "benchmark" to co za cholera??? Panieńskie Beatki czy może od bierzmowania?
UG nie potrafi przygotować i uchwalić Statutu dla sołectwa a z bekhendu benchmarkiem po oczach wali.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szer-szeń » 23 mar 2011, o 10:44

Był taki radny, który jak już obowiązki zawodowe nie pozwalały mu dostatecznie dobrze wypełniać obowiązki radnego, to się jakoś zachował i złożył mandat radnego. Może jest to jakiś pomysł?
szer-szeń

Postprzez szumski » 23 mar 2011, o 11:20

szer-szeń napisał(a):Był taki radny, który jak już obowiązki zawodowe nie pozwalały mu dostatecznie dobrze wypełniać obowiązki radnego, to się jakoś zachował i złożył mandat radnego. Może jest to jakiś pomysł?

Tiaaa, ale do tego trzeba mieć klasę (chociaż jedną a nie 8 lat studiów).
Na razie jedyną reakcją P. Moniki była interwencja u Admina. Żądała skasowania mojego postu. Skąd u młodych ludzi pęd do komunistycznej cenzury?
Podpisałem adminowi oświadczenie, że za swoje posty odpowiadam ja. Jakoś nie wykręcam się, jak w liście powyżej, że "nie ma redaktora naczelnego"
P. Monice mniej więcej chodziło o to że użyłem sformułowania:
ma siedzieć na dupie
ale w moim wieku powszechną jest wiedza, że przed siedemdziesiątką na cyckach, bez specjalnej akrobatyki, usiąść się nie da.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 23 mar 2011, o 19:49

szumski napisał(a):ale w moim wieku powszechną jest wiedza, że przed siedemdziesiątką na cyckach, bez specjalnej akrobatyki, usiąść się nie da.
Pozdrawiam

A tu to zależy, chociaż tak dobrze Pani Monice się nie przyglądałem...

Radną jest jak widać wspaniałą. A może ktoś ją oszukał? Może przed wyborami ktoś ją źle poinformował co do obowiązków (wobec wyborców) radnego?

Pani Moniko!
Nie ma się za co obrażać!
Skoro ma Pani tak dobre wykształcenie jak słyszałem i zna tak trudne słowa jak benchmark to na pewno się Pani w porę zreflektuje i naprawi swoje błędy!
Trzymam za Panią kciuki!

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 24 mar 2011, o 08:14

Z sąsiedniego portalu:
Do Janusz K. – skąd wiesz, ze brak jest przygotowania, sprawdzałeś ich wiedzę. Moze własnie są to pierwsze osoby, które pochyliły się nad budżetem, sposobem jego konstrukcji.
Janusz K Marzec 24th, 2011 8:45 am
„złożonym projekcie ustawy budżetowej Gminy Jabłonna na rok 2011″
No byk na byku. Radni gminy mają zadęcia do ustaw? To do czego jest Sejm? Żenada, nie wiedzą nad czym dyskutują, nad uchwałą czy ustawą?

No to się pochyliły. Aż łeb w beton trzasnął. Radny Grzybek w drugiej kadencji jeszcze nie zauważył, że jest w RG a nie w Sejmie i ma uchwalać uchwały a nie debatować nad Ustawami.
I tak władza (byle jaka) rozwadnia mózg!
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 24 mar 2011, o 08:41

Co wy tak zawzięliście się na Panią Monikę, "a dyć ona Śworno dziołcha jest" jak mawiał Gustlik i dyploma ma to już nie wystarcza? Ona jedna sympatycznie spoglądała na wyborców z ulotki pewnego ugrupowania.
A wymówić słowo Benchmark nie taka prosta sprawa, zwłaszcza jak są w Polsce dwie szkoły wymowy angielskiej "Falenicka i Otwocka" a i prof Miodek który spolszczyłby zapewne to słowo.
Prosze nie zrażać do pracy Radnej na początku kadencji, na początku pracy należy się taryfa ulgowa inaczej nowy pracownik może w deprechę popaść, nóżkami potupać przed Adminem co by nieprzychylne posty usuwał. Ach kiedyś z korporacji to twarde rekiny pochodziły a teraz uczuciowe strasznie towarzystwo :hah:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Chotomowianin » 24 mar 2011, o 10:57

WITAM

Coś mi sie wydaje że "dobry pan" puścił psy ze smyczy,

POZDRAWIAM szczególnie tych co tego potrzebują
:04:
Chotomowianin

Postprzez Ryszard » 25 mar 2011, o 17:57

nie zaglądam tutaj często, ale wypowiedzi i komentarze Pana Szumskiego to mieszanka szowinizmu, indolencji i tchorzostwa. Pan szkutnik-kłusownik (z zawodu) jest na tym forum głownym recenzentem poglądów, opinii i wypowiedzi skądinąd mądrych, mlodych i wykształconych ludzi (rozumiem, ze brakuje mu tych przymiotów). Mam nadzieję, że nie mieszka Pan w chotomowie, bo zaczynam się wstydzić poziomu mieszkańców i może rozważę wyprowadzkę (choć ze szkodą dla chotmowa bo płacę tutaj dość duże kwoty podatków...Kolego zastanow się - każdy ma prawo do urlopu, bo to gwarantuje kodeks pracy (co więcej wymusza wykorzystanie urlopów zaległych). Jeżeli ktoś jest zajęty/ aktywny zawodowo w młodym wieku w Topowej firmie światowej, to znaczy ze jest dobry, co więcej ktoś mu za to płaci dużo więcej niż radnemu. Moze zatem są osoby które chcą coś zrobić dla Chotomowa, a nie pobierać wynagrodzenie za "siedzenie na przysłowiowej jak to mowisz "dupie", bo nie liczą na diety. Zauważyłeś kto się wypowiada na posiedzeniach Rady? Nie rzecz w obecności, ale aktywności i sensowności wypowiedzi. A ilu mamy radnych z wykształceniem wyższym? Czy Skarbnik który zarządza budzetem wie jaka jest różnica między kosztem obligacji i kredytu? Ja wiem bo pracuję w banku i mogę dokładnie powiedzieć..za obligacje zapłacimy (my wszyscy Ty i ja ze swoich podatków) 3-4 kwotnie wyższą marzę od obligacji niż kredytu...Czytaj człowieku rzeczy ze zrozumieniem, zastanów się zanim coś napiszesz, a w szczególności a propos oceny osób ktorych nie znasz. Osobiście mam wiele wątpliwości czy stery naszej Gminy są w dobrych rękach, ale dobrze przygotowane osoby są w mniejszości. No i jeszcze jedno - Pani Monika głosowała przeciw podwyżkom diet i uposażeń, bo nie liczy na pieniądze z bycia radną.....więszkość chciała podwyżek na początku kadencji (za co?). No i pokaż mi projekt zrefundowany przez Unię Europejską - bo chyba jesteśmy ostatnią gminą która ma dofinansowania na Festyn ryby (czy coś takiego), a nie na drogi, kanalizacje, wodociąg, chodniki etc. Kolego - osoby siedzące w domu i mające zawsze dużo czasu, zwykle mają niewiele do powiedzenia....zastanow się nad tym

PS benchmark - porecam Google tłumacza. Najprościej - punkt odniesienia. I popracuj nad angielskim i przestań czytać w tym wieku Bravo Girl.
Ryszard

Postprzez szumski » 25 mar 2011, o 23:10

Ryszardzie.
O obligacjach wywoływałem dyskusję jeszcze przed ustawowym terminem przedłożenia budżetu Radzie Gminy.
Pominięcie P. Moniki podczas "konstytuowania się" komisji, też mi się nie podobało - CZYTAJ

Procedura prac nad przygotowaniem budżetu jest długa i jawna. Dyskusję można było rozpocząć już od 15 listopada, po ustawowym, oficjalnym terminie przedłożenia projektu przez wójta do RG i RIO. Wnioski składać można było jeszcze wcześniej.
Pozwolisz, że pozostanę przy swojej ocenie działań marketingowych P. Radnej.
Pozdrawiam

PS.
Znam przypadki, że ci bez "wyższego wykształcenia" przerywali urlopy, żeby zagłosować w ważnych a niespodziewanych (nadzwyczajnych) sesjach. Widocznie wykształcenie nie do końca wpływa na pojmowanie "służby publicznej"
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 26 mar 2011, o 10:53

Ryszard napisał(a):nie zaglądam tutaj często, ale wypowiedzi i komentarze Pana Szumskiego to mieszanka szowinizmu, indolencji i tchorzostwa. Pan szkutnik-kłusownik (z zawodu) jest na tym forum głownym recenzentem poglądów, opinii i wypowiedzi skądinąd mądrych, mlodych i wykształconych ludzi (rozumiem, ze brakuje mu tych przymiotów). Mam nadzieję, że nie mieszka Pan w chotomowie, bo zaczynam się wstydzić poziomu mieszkańców i może rozważę wyprowadzkę (choć ze szkodą dla chotmowa bo płacę tutaj dość duże kwoty podatków...Kolego zastanow się - każdy ma prawo do urlopu, bo to gwarantuje kodeks pracy (co więcej wymusza wykorzystanie urlopów zaległych). Jeżeli ktoś jest zajęty/ aktywny zawodowo w młodym wieku w Topowej firmie światowej, to znaczy ze jest dobry, co więcej ktoś mu za to płaci dużo więcej niż radnemu. Moze zatem są osoby które chcą coś zrobić dla Chotomowa, a nie pobierać wynagrodzenie za "siedzenie na przysłowiowej jak to mowisz "dupie", bo nie liczą na diety. Zauważyłeś kto się wypowiada na posiedzeniach Rady? Nie rzecz w obecności, ale aktywności i sensowności wypowiedzi. A ilu mamy radnych z wykształceniem wyższym? Czy Skarbnik który zarządza budzetem wie jaka jest różnica między kosztem obligacji i kredytu? Ja wiem bo pracuję w banku i mogę dokładnie powiedzieć..za obligacje zapłacimy (my wszyscy Ty i ja ze swoich podatków) 3-4 kwotnie wyższą marzę od obligacji niż kredytu...Czytaj człowieku rzeczy ze zrozumieniem, zastanów się zanim coś napiszesz, a w szczególności a propos oceny osób ktorych nie znasz. Osobiście mam wiele wątpliwości czy stery naszej Gminy są w dobrych rękach, ale dobrze przygotowane osoby są w mniejszości. No i jeszcze jedno - Pani Monika głosowała przeciw podwyżkom diet i uposażeń, bo nie liczy na pieniądze z bycia radną.....więszkość chciała podwyżek na początku kadencji (za co?). No i pokaż mi projekt zrefundowany przez Unię Europejską - bo chyba jesteśmy ostatnią gminą która ma dofinansowania na Festyn ryby (czy coś takiego), a nie na drogi, kanalizacje, wodociąg, chodniki etc. Kolego - osoby siedzące w domu i mające zawsze dużo czasu, zwykle mają niewiele do powiedzenia....zastanow się nad tym

PS benchmark - porecam Google tłumacza. Najprościej - punkt odniesienia. I popracuj nad angielskim i przestań czytać w tym wieku Bravo Girl.

A mówili że "Ryśki to fajne chłopaki" a tu
1.Lobbing na rzecz banków jakie to dobre, a ostani kryzys finansowy to co "starszy młotkowy" w fabryce spowodował czy banki rozdając pieniądze komu podanie (np za 380 zł dochodu do 20.000 zł kredytu?)
2.Obrona urlopu Radnej/Radnego- otóż kolego Radny wiedział iż idzie na służbę i uchwalania budżetu z powodu "urlopu pod palmami" nie będzie się przekładać.
W korporacjach pracowałem i wiesz co nie było czasu podrapać się po d... więc nie uszczęśliwiałem wtedy nikogo "pracą społeczną" i na radnego nie pchalem się.
A festyn ryby- to wiesz że jest czy przypuszczasz? gdzieś dzwonili tylko nie wiesz w której parafii. Jak coś przywołujesz to konkretnie "czarno na białym".
Co do siarczystego języka- wolisz żebyśmy sobie kadzili i jak fałszywce uśmiechali się zamiast mówić prawdy o niekompetencji niektórych osób? Poza tym krytyka dopinguje
Pozdrawiam Ryśka! :papa:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Następna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.