Budżet 2012

Budżet 2012

Postprzez szumski » 16 paź 2011, o 09:19

15 listopada wójt ma przedstawić projekt budżetu 2012 do RG i RIO.
Były konsultowane z elektoratem jakieś założenia czy potrzeby? Cóś, któś wie?
Czy radne same go wypieściły pod cyckiem, że i tak będzie to budżet tysiąclecia?
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 17 paź 2011, o 09:44

Twoje pytanie zawiera wyczerpującą odpowiedź, czyli NIHIL NOVI ale już za 3 lata może nastąpić zmiana, tylko mobilizację wyborców trzeba zacząć już dziś (zameldowanie elektoratu w Chotmie, spotkania, rozmowy uściski rąk a wtedy sojusz "starych miejscowych " odejdzie w niebyt :what:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 23 lis 2011, o 11:51

Szczątkowo się dorwałem.
W budżecie 2012 mamy ponad 6 000 000 PLN na spłatę długów!!!
O ja pierdziu! A co spłacać jak nic nie ma?

Jeżeli roczna spłata zobowiązań przekracza 6 mln. to i majątek trwały gminy powinien wcześniej wzrosnąć o N lat spłaty, mnożone przez 6 mln.

To ja się pytam: gdzie jest ten wart N x 6 000 000 PLN Pałac Kultury i Nauki zakopany??? Przecież nie wmówi mi nikt, że Wybrańcy Społeczności Lokalnej wpieprzają za 6 mln. rocznie zupy!!!
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Aneta » 23 lis 2011, o 20:35

Ja to chyba wole nie widzieć tego budżetu. Już nawet się nie oburzam... Totalna załamka.
Mieszkam w Chotomowie 10 lat i nie widzę żadnej konkretnej inwestycji. To co nam najbardziej potrzebne to kanalizacja, wodociąg i szkoła (nawet może w innej kolejności). Z tej listy nic nie zostało zrealizowane, a nawet nie drgnęło ( nie licząc planów i harmonogramów na papierze). Owszem jakieś szkolne boisko, kilka chodników, a poza tym bryndza.
Zadaję czasem pytania na stronie gminy, ale chyba tylko po to aby podnieść sobie ciśnienie krwi jak czytam odpowiedzi (lepsze niż kawa w dużych ilościach).
Trochę dziwię się radnym i pani wójt, bo to przecież nasi sąsiedzi - kadencje przeminą, ale wstyd pozostanie...
No cóż chciałabym zakończyć jakąś optymistyczną puentą, ale nic mi nie przychodzi do głowy.
No może, żę lasy mamy piękne w okolicy (oczywiście tylko w tych fragmentach, gdzie nie ma śmieci) :/

[ Dodano: Sro 23 Lis, 2011 20:39 ]
Do Szumskiego:
Można lubić Twoje posty, albo wręcz przeciwnie.
Jedno trzeba przyznać - dzięki Tobie trochę więcej wiemy "co w trawie piszczy".
I za to szacun.
Dzięki :papa:
Aneta

Postprzez szumski » 23 lis 2011, o 22:06

Można lubić Twoje posty, albo wręcz przeciwnie.

Ja tam Cię lubię bez żadnego można, czy przeciwnie - lubię Cię bezwarunkowo!!! :P

W nagrodę masz następnego newsa: komisja rewizyjna miała w zakresie prac sprawdzenie nagród pracowników UG za 2010r. Dzisiaj na sesji, przewodniczący oznajmił (poskarżył się) że nie udostępniono mu kwot wypłaconych w poszczególnych referatach ale w bólach uzyskał informację jaką kwotę wypłacono w sumie. Chodzi o SAME NAGRODY!!! nie mylić z premiami i innymi bździnami.
Na 68 zatrudnionych w UG, wypłacono 250 000 PLN nagród, i gitara.
Ile dostała gwardia nikt nie wie, ale jeżeli przyjąć że średnia to 3676 a szaraczki pewnie opędzono jakimś pośladem (plewami), no to biełogwardiejcom na miskę zupy w pięciu gwiazdkach wyszło.

Do udzielania odpowiedzi w procedurze przetargowej na CEKS, mają wynająć jakiegoś klona LB z zewnątrz, bo sklecenie jednego zdania na zapytanie potencjalnego wykonawcy wymaga IQ = szympans + 0,5.

To ja się pytam (nie tylko ja) czy tak wybitnym fachowcom a wręcz pasjonatom pracy administracji samorządowej, otrzymującym nagrody za swą pasję, zatrudnionym w UG brakuje tego 0,5 w IQ???

Będę śledził na stronie BIP ile tych pytań padnie. Na razie nie ma żadnego.

Czołem
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Aneta » 23 lis 2011, o 22:15

To też pouczające.
Ja codziennie zasuwam w tę i z powrotem na Domaniewską, dzieci prawie nie widując, a tu taka kasa za rogiem! I bez żadnych ocen rocznych i półrocznych i gwarancja zatrudnienia na co najmniej cztery lata :shock:
Aneta

Postprzez Jendrula » 24 lis 2011, o 13:37

Aneta napisał(a):To też pouczające.
Ja codziennie zasuwam w tę i z powrotem na Domaniewską, dzieci prawie nie widując, a tu taka kasa za rogiem! I bez żadnych ocen rocznych i półrocznych i gwarancja zatrudnienia na co najmniej cztery lata :shock:

To co robią w UG to nie podkradanie tylko ścibolenie jakiś resztek i ochłapów, trochę lodzik ukręcił LB ale i tak to wszawi geszefciarze, nawet kraść nie potrafią. Nie masz czego im zazdrościć 9co to za luksusy ? Mercedes puknięty na lawecie z Reichu przyciągnięty?).
Lipiej już zap w te i wewte na Domaniewską lub gdzie indziej.
Milionik za pomoc w prywatyzacji STOEN dla Gromosława CZ, to był "złoty strzał"
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez niepokorny342 » 25 lis 2011, o 14:38

HEJKA

szumski napisał(a):To ja się pytam (nie tylko ja) czy tak wybitnym fachowcom a wręcz pasjonatom pracy administracji samorządowej, otrzymującym nagrody za swą pasję, zatrudnionym w UG brakuje tego 0,5 w IQ???

To teraz ja sie pytam :23: was, pytających wysyłając. S.M.S -a czy łapiecie sie w zakresie skali IQ ,jaki zaznaczył autor postu, i jeśli tak to bliżej którego końca?

W
niepokorny342

Postprzez MagdaM » 25 lis 2011, o 15:32

Ja wiem, że niektórzy to mnie za ten wpis zaraz zagryzą, ale trudno - takie jest moje zdanie. Poniewaz mamy pewne nieruchomości w Warszawie to niejednokrotnie załatwiamy sprawy w różnych urzedach warszawskich oraz wiadomo - w urzedzie w Jabłonnie.
Jeżeli chodzi o bałagan i brak elementernej wiedzy wśród urzedników ( np. sztab ludzi z Wydziału nie ma pojęcia czy dana działka jest własnościa ich gminy czy też nie i odsyła zainteresowanego do jakiejś centralnej jednostki na Marszałkowskiej gdzie aby otrzymać taką informację musi odstać w kolejce oraz za to zapłacić) to Urząd w Jabłonnie wypada na tym tle naprawdę dobrze. Jeżeli chodzi o pracę samych urzędników to ja nigdy nie spotkałam się tam jeszcze z żadną niechęcią czy brakiem chęci pomocy z ich strony. Nigdy też żadna z pracujących tam osób nie była w stosunku do mnie niemiła. Więc może jakieś nagrody dla tych pracowników się jednak czasami należą.
MagdaM

Postprzez szumski » 25 lis 2011, o 20:09

Magda, należą się. Przyznane w sposób jawny i przejrzysty.
1) To UG przygotowuje projekty uchwał i to UG przygotował uchwałę, w której nałożono na komisję rewizyjną obowiązek przeprowadzenia kontroli nagród. To po jaką cholerę ten sam UG chowa potem przed komisją kwity??? jak już RG taki a nie inny zakres prac komisji uchwaliła???
Byłoby mi bardzo miło gdyby Panie z ewidencji ludności czy z podatków dostały nagrody, ale obawiam się że dostały ochłapy a nagrody dostały łajzy z destruktowego eLBorado i stawiam ojro przeciwko kasztanom, że paniusia co za nim mnie rozpoznała pieprzyła przez telefon o sprowadzaniu meroli, każąc mnie czekać pół godziny na jedno zdanie też!!! albo przede wszystkim. Mogła mnie przynajmniej wypieprzyć z gabinetu na ten czas a nie walić na beszczela.
2) PRZECZYTAJ TO. - 145 000 zł nagrody z funduszu socjalnego.
ZFŚS przeznacza się na finansowanie:
różnych form wypoczynku,
działalności kulturalno-oświatowej,
działalności sportowo-rekreacyjnej, jak również
udzielanie pomocy materialnej-rzeczowej,
udzielanie pomocy finansowej,
udzielanie zwrotnej lub bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe
Czy rozdrapanie funduszu na nagrody, tuż przed wyborami, nie nasuwa nieprzyjemnych skojarzeń, że w razie przegranej, następcy zostaną bez grosiczka na koncie, nie będą mieli dofinansowanych: wczasów, kolonii a gdyby nie daj Bóg ktoś się spalił to pójdzie spać do kanału, bo nie będzie z czego pomóc???

Przeczytaj
USTAWĘ , zwróć uwagę jak się tworzy fundusz. On się w sekundę nie odradza. Pal już sześć na co się go wydaje.

Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Następna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.