Studium uwarunkowań i zagospodarowania gminy Jabłonna

Studium uwarunkowań i zagospodarowania gminy Jabłonna

Postprzez Smoczajama » 16 mar 2012, o 10:19

Wczoraj odbyło się zebranie w sprawie pytań i wątpliwosci do projektu studium. Sala była pełna i pytań dużo. Pani projektant tłumaczyła swoje założenia jak umiała, ale wielu opuszczając salę nie kryło rozczarowania dyskusją i krótkim terminem na "konsultacje społeczne". Czy nie możemy mieć choć w części wspólnych celów. Jaki jest wasze odczucie po spotkaniu co do trybu uczestniczenia w powstawaniu projektu studium.
Smoczajama
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 mar 2012, o 10:18
Lokalizacja: Jabłonna

Postprzez Jendrula » 16 mar 2012, o 11:57

W przypadku studium i /lub planów zagospodarowania nikomu nie dogodzisz, a to za małe działki a to drogi za szerokie9strata cennych metrów kwadrartowych ojcowizny) a potem utyskiwanie że nikt nie chce kupić nieruchomosci z wąską ślepą drogą dojazdową. Kilka ogólnych wytycznych w naszych planach zagospodarowania podoba mi się ale kilka jak np nakaz określonego spadku dachu to już relikt komuny... wtedy trzeba było budować pudełka z płaskim dachem a teraz tylko dwu i wielospadowe i tak cała Polska jak szlachecki zaścianek z tymi dworkami wygląda a tymczasem jest wiele ciekawych projektów, które nie można wznosić w gminie Jabłonna.
Plus że już jest zakaz wznoszenia bliźniaków i szeregowców na malutkich działeczkach (trochę bliźniaków kończą "na starych pozwoleniach")
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez dezorganizator » 16 mar 2012, o 13:26

Jendrula napisał(a):Plus że już jest zakaz wznoszenia bliźniaków i szeregowców na malutkich działeczkach (trochę bliźniaków kończą "na starych pozwoleniach")


I dzięki temu powstanie tak lubiana monokultura spod stempla: dworek, dworek, dworek.....
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
Avatar użytkownika
dezorganizator
 
Posty: 489
Dołączył(a): 27 paź 2006, o 14:30
Lokalizacja: z Nienacka

Postprzez stasiu » 16 mar 2012, o 18:45

Ktoś tu się martwił o kanalizację i wodociągi w Gminie Jabłonna.
Projekt studium zakłada, że w pierwszej kolejności budową tej infrastruktury zostaną objęte tereny, które jeszcze nie są nawet przeznaczone na tereny budowlane. w obowiązującym planie zagospodarowania są przeznaczone na las. Wymagają zgody na przeznaczenie lasu na działki budowlane. Wymagają scalenia i podziału. Wymagają uchwalenia nowego planu.
Ale studium gwarantuje tym terenom kanalizację i wodociągi, gaz i prąd w pierwszej kolejności.
Gmina dba o ... co to może być ?
stasiu
 
Posty: 112
Dołączył(a): 7 mar 2009, o 21:14
Lokalizacja: legionowskie

Postprzez marek1 » 16 mar 2012, o 21:28

Witaj Smoczajamo

nasz wspólny cel to gmina która dba o mieszkańców i działa w ich interesie a jak jest wszyscy wiemy. Gorący tema to podtopienia. Wszystkie obiecanki najjaśniejszej Pani wójt po wczorajszym przedstawieniu studium poszły "do piachu". Kupiliśmy działki budowlane , zgodnie z prawem wybudowaliśmy domy ( większość z piwnicami jako pomieszczenia gospodarcze ) a dzisiaj mamy baseny z wątpliwej czystości wodą. Jak nam przedstawiono zapisy w planowanym studium odwodnieniem wsi , a za tym i naszych działek mamy zająć się sami. Powinniśmy wybudować za własne pieniądze na własnych działkach studnie chłonne które będą zbierały wodę z naszych terenów jak i z terenów którymi włada gmina ( np. ulice).
NIE MA SŁOWA O ROWACH MELIORACYJNYCH jak i o kanalizacji deszczowej. w studium wpisano tylko lokalne systemy odwodnienia czyli te które sami zrobimy. Większość terenów gdzie przebiegają (zgodnie z informacjami hydrologów) podziemne i powierzchniowe cieki wodne idą pod zabudowę jednorodzinną . Będziemy mieli następnych właścicieli działek którym się sprzeda BAGNISKA. Nasza władza gminna nie widzi jednak problemu pozwalając zasypywać wszystkie doły i parowy.
marek1
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 20:53
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez skierd » 18 mar 2012, o 15:55

stasiu napisał(a):Ktoś tu się martwił o kanalizację i wodociągi w Gminie Jabłonna.
Projekt studium zakłada, że w pierwszej kolejności budową tej infrastruktury zostaną objęte tereny, które jeszcze nie są nawet przeznaczone na tereny budowlane. w obowiązującym planie zagospodarowania są przeznaczone na las. Wymagają zgody na przeznaczenie lasu na działki budowlane. Wymagają scalenia i podziału. Wymagają uchwalenia nowego planu.
Ale studium gwarantuje tym terenom kanalizację i wodociągi, gaz i prąd w pierwszej kolejności.
Gmina dba o ... co to może być ?Takiego lekceważenia mieszkańców to chyba nigdzie nie ma
skierd
 
Posty: 122
Dołączył(a): 25 sie 2011, o 12:51
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez WiTEK » 19 mar 2012, o 13:19

stasiu napisał(a): w obowiązującym planie zagospodarowania są przeznaczone na las. Wymagają zgody na przeznaczenie lasu na działki budowlane.

Masz na myśli te działki w Jabłonnie w okolicy ul. Leśnej? Pamiętam, że podczas uchwalania planu dla tamtej części wsi kategorycznie powiedziano, że będzie to las i już. Teraz to się odmieniło. Ciekawe dlaczego, kto ma taką siłę przebicia.
Avatar użytkownika
WiTEK
 
Posty: 150
Dołączył(a): 11 lut 2007, o 12:46
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez stasiu » 19 mar 2012, o 19:47

Tak dokładnie o ten las za kortami i za osiedlem Leśna. Teraz to już nawet z psem nie będzie gdzie wyjść. Do zabudowy domami cały szeroki pas idzie łukiem po lesie. No cóż nie dopatrzono się w projekcie zmiany studium w tym lesie żadnych ciągów przyrodniczych. Za to przez Modlińską ciągi przyrodnicze lokalne i ponadlokalne przecinają w dwóch miejscach. Widocznie pomysłodawcy oceniają jako przeprawę przyjazną zwierzętom ... Bo przecież o ch przyszłość tu chodzi i zbudowanie im mostów.


Czytamy w prognozie środowiskowej:

System przyrodniczy gminy Jabłonna, wzmocniony ustaleniami studium (zabawne), opiera się o główne bazy zasilające i ciągi ekologiczne, jakimi są: dolina Wisły, tereny otwarte pradoliny Wisły oraz kompleksy leśne w centralnej i północno – wschodniej części gminy Szkoda, że wschodnia pominięto !. Przewiduje się kształtowanie ciągłego przestrzennie, sieciowego układu terenów biologicznie czynnych wzdłuż dolin rzecznych, powiązanego z terenami zieleni publicznej, kompleksami leśnymi i innymi terenami otwartymi. Najbardziej wrażliwe miejsca związane z przyrodą ożywioną to zwarty ciąg ekologiczny wzdłuż Wisły i wszystkie kompleksy leśne.

Reasumując, stwierdza się, że projektowane studium nie będzie miało negatywnego
wpływu
na przedmiot i cele ochrony Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu..

Brawo :D

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2012 20:31 ]
... to wyższego niż gminny szczebla.
Z przykrością zauważam zerową aktywność naszych Radnych:
1. Kowalik Włodzimierz - przewodniczący Rady Gminy
2. Saks Danuta - wiceprzewodnicząca Rady Gminy
3. Zwierzchlewska Halina - wiceprzewodnicząca Rady Gminy
4. Czyżewska Edyta
5. Gałecka Teresa
6. Garbaczewski Zbigniew
7. Gontarska Iwona
8. Grzybek Mariusz
9. Jezierska Monika
10. Kubalski Dariusz
11. Lindner Agata - tu mamy jakiś kontakt - dziękujemy
12. Majewska Bogumiła
13. Świątko Dorota
14. Tomasz Wodzyński
15. Zieliński Marek

Czyżby pokochali nas znowu przed wyborami ? Jak już załatwi się zaoranie lasu ?
stasiu
 
Posty: 112
Dołączył(a): 7 mar 2009, o 21:14
Lokalizacja: legionowskie

Postprzez Chotomowianin » 26 mar 2012, o 11:48

stasiu napisał(a):Reasumując, stwierdza się, że projektowane studium nie będzie miało negatywnego
wpływu na przedmiot i cele ochrony Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu..


Ba co więcej zapewni rozwój intratnego interesu, dla tych co umieją zamienić "bagienne błoto" na "złoto". i jak z piosenki wespół ,zespól może wiele, nawet abra- kadabra lasu nima :16:

Tylko Ci co zamienili ,niekiedy rodowe złoto na błoto jakoś mają poczucie że nie zrobili dobrego interesu.

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin
 
Posty: 399
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 12:47
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez Jendrula » 30 mar 2012, o 09:32

I studium i MPZPzawsze komuś przyniesie złoto a innym błoto, jest przewidziany mechanizm rekompensaty powiązany z rentą planistyczną. Ten kto się wzbogacił zapłaci a ten co stracił dostanie rekompensatę. tyle że w Jabłonnej opłat sie nie nalicza to i odszkodowań nie ma. Ale władze gminy przecież same sobie by nie robiły kuku i nie naliczają opłat. Wieliszew to robi i ma kasę na inwestycje a u nas Ziuta Mercedes i konflikt tych co frezowany asfalcik sypali między tymi co by mi mój utwardzony dojazd nocą najchętniej zwinęli bo wolą jeździć po błocie (widać mają wypasione terenówki) :razz:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Następna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość