Czy konflikt interesów???

Postprzez Jendrula » 27 kwi 2012, o 09:34

Kazek!
Moja chata z kraja- niestety, żal mi czasu na przepychanki z władzą gminną, nie znam też tylu szczegółów by walczyć prawnie , zreszta może być problem bowiem demokratycznie władza dala prezencik BS na pół bani. A w NZS byłem nie od podstawówki tylko od studiów (1986) i naewt wiedząc wtedy że będą takie przekręty w gminach nie zmieniłbym swojego postępowania. Ja przynajmniej wiedziałem na kogo głosuję , szkoda tylko iż mój głos nie zaowocował mandatem Radnego i przepadł w powodzi głosów na OM. Nie będę konformistą jak ludziska zaczna chodzić na wybory, jak nie to niech ich dalej wladza gminna DOI.Mam skrajne poglądy, dlatego w politykę się nie angażuję (poza wrzuceniem karteczki raz na 4 lata)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 28 kwi 2012, o 06:51

Wpadł był w moje brudne łapska tekst Uchwały:
Rada Gminy Jabłonna
uchwala co następuje:

§1

1. Wyraża zgodę na zawarcie z Bankiem Spółdzielczym w Legionowie umowy najmu lokalu użytkowego o powierzchni 92,68 m² położonego w budynku administracyjnym Urzędu Gminy Jabłonna, przy ul. Modlińskiej 152, stanowiącego własność Gminy, na okres 5 lat w trybie bez przetargowym z przeznaczeniem na obsługę kasową i rozliczeniową Urzędu Gminy i jednostek podległych oraz obsługę własnych klientów z zewnątrz.
2. Szczegółowe warunki najmu zostaną określone w umowie.

§ 2

Wykonanie uchwały Rada Gminy Jabłonna powierza Wójtowi Gminy.

§3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu poprzez wywieszenie jej na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy.

Uzasadnienie

W wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą a dnia 29
stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych ( tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 1I3. poz. 759 z późn. zm.) na prowadzenie obsługi kasowej i rozliczeniowej Urzędu Gminy i jednostek podległych oraz obsługę własnych klientów z zewnątrz został wyłoniony wykonawca Bank Spółdzielczy w Legionowie z siedzibą przy ul. Rynek 4.
Potencjalna wartość u usługi (prowadzenie obsługi kasowej i .rozliczeniowej) tut. Urzędu
Szacuje się na klwotę10.000,00zł .w skali miesięcznej. Kwota przypadająca z tyt. ewentualnego wynajmu przedmiotowego lokalu, przy zastosowaniu stawki analogicznie do stawki dostosowanej do wynajmu innego lokalu w budynku urzędu (apteka) wynosi 27,47 zł x 96,68 m² = 2545,92zł; przy zastosowaniu stawki 43,70 x 96,68 = 4050,12 zł.

Mnie się wydaje, że tu RG żadnej darowizny w postaci zerowego czynszu nie uchwaliła.
Szczegółowe warunki zostaną określone w umowie a umowę będzie podpisywała Wójt.
To ja mam (durną, płonną i nieuzasadnioną) nadzieję, że P. Wójt przy sporządzaniu i podpisywaniu umowy, interes gminy uzna za dobro najwyższe. Będzie się rzetelnie kierowała zapisami Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami i nie zgwałci artykułu 231 K.K.
Chyba, że obuje w tą umowę Tadzinka :x
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 1 maja 2012, o 16:06

szumski napisał(a):To ja mam (durną, płonną i nieuzasadnioną) nadzieję, że P. Wójt przy sporządzaniu i podpisywaniu umowy, interes gminy uzna za dobro najwyższe. Będzie się rzetelnie kierowała zapisami Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami i nie zgwałci artykułu 231 K.K.
Chyba, że obuje w tą umowę Tadzinka

Pani Wójt wie co robi rękoma Rady i swoich pracowników zmajstrowała .......... cos za co nawet włos z głowy nie spadnie, ale splendor za załatwienie sprawy to już tak ;)

ustawa o gospodarce nieruchomosciami mówi wyraznie że tylko Rada może odstąpić od obligatoryjnego przetargu na wynajem lokalu powyżej 3 lat

A jak to zrobiono?

1. pracownicy przedstawiając Radzie projekty uchwał narobili tyle dymu że skutecznie odwrócili uwagę radnych od istoty sprawy przetargu.

W czasie dymu wrzucali nieprawdziwe fakty i informacje co jest czynem zabronionym. Tutaj starań dołożyli tacy pracownicy jak v-ce wójt,sekretarz, skarbnik,kierownik geodezji, robili to na wyścigi przed obliczem władzy wykonawczej.
Smaku dodaje info zawodowego radcy prawnego że wójt i tak może pdpisać taką umowe do 5 lat co jest jawnym wprowadzeniem radnych w błąd/oczywiście kłania sie tutaj KK /

Przejrzyste przygotowane warunki umowy najmu powinny zawierać: pow lokalu wynajowanego,dane osoby wynajmującej, oraz wielkość czynszu i tylko tyle.

2.Radni niestety po raz kolejny udowodnili brak kompetencji ale za to dużą dyspozycyjność wobec władzy wykonawczej, dlatego tez na zebraniu wiejskim powinnismy wyegzekwować uzasadnienie jakim kierowali sie podnosząc reke za czymś co w istocie rzeczy wypacza sens jawnosci działań JST ,a mgliste uzasadnienie uchwały świadczy o niegospodarności na rzecz gminy.

Tak więc w białych rękawiczkach dokonano gwałtu na moralności którą coraz częściej się przywołuje bo argumentów merytorycznych brak

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 1 maja 2012, o 19:37

Z okazji Święta Pracy chciałem kilka słów odnośnie stachanowskich norm pacy jakie wyrabia Sekretarz RN BS - Przewodniczący RG Jabłonna.

1. Ze Statutu:

Do zakresu działania Rady Nadzorczej należy: ....
podejmowanie uchwał w sprawach: .....
wydzierżawiania i najmu własnych i dzierżawienia obcych nieruchomości,

Powiecie: czepia się kanalia!!! Jakie znowu obce?!! Przewodniczący RG i Komisji Budżetowej na komisji opiniował pozytywnie dzierżawę WŁASNEJ nieruchomości, obca to ona była na posiedzeniu RN.

2.
Prezydium Rady Nadzorczej (....) z:
1) Przewodniczącego,
2) Zastępcy Przewodniczącego,
3) Sekretarza,
4) Członków.

Ja jeszcze się nie spotkałem, żeby Rada Nadzorcza tyrała za darmo a już posiedzenia Prezydium za free to ewenement w skali kraju.

Z OŚWIADCZENIA WYNIKA, ŻE ZA DARMOCHĘ!!!

Tytan pracy i mróweczka, Pstrowski i Matka Teresa.

3. Pukt. VI u. 2 oświadczenia: Zarządzam działalnością gospodarczą lub jestem przedstawicielem lub pełnomocnikiem takiej działalności, napisano: NIE DOTYCZY

Członkowie reprezentacji:

Reprezentant to nie przedstawiciel? Wkleiłem KRS z 2010 12 15 żeby pasowało do oświadczenia. W aktualnym KRS jest tak samo.

O GŁOSOWANIU NA SAMEGO SIEBIE NIE WSPOMNĘ

Ciąg dalszy nastąpi.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 7 maja 2012, o 13:26

Witam

W oświadczeniach powinno sie wpisać dywidende uzyskaną od osób prawnych, a talkim jest BS, oraz diety z pełnionych funkcji we wszystkich organizacjach, no chyba że ktoś działa w szarej strefie ,albo jako partyzant :P

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Poprzednia strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.