Czy konflikt interesów???

Czy konflikt interesów???

Postprzez szumski » 24 kwi 2012, o 15:30

Czy konflikt interesów czy da się zamieść pod dywan jak zwykle?

Dzisiaj była Komisja Rozwoju, bardzo ciekawa z resztą. Było sporo mieszkańców.
Po ostudzeniu emocji z podtopieniami, Komisja przeszła do opiniowania następnych projektów uchwał. Jeden z nich to wynajęcie NIEODPŁATNIE pomieszczeń Bankowi Spółdzielczemu. Z opłat za wodę i zrzut ścieków też bank miałby być zwolniony. Tylko za prąd płaciłby sam!!!
Tłumaczenia Tadzinka, że bank ma koszty związane z ochroną i wożeniem pieniędzy i trza mu pomóc nie nadają się do powtarzania, że "pomaga" gminie bo wygrał przetarg na obsługę bankową to też majaki.
Ale.... przed rozpatrzeniem tego punktu zjawił się na sali P. Przewodniczący RG. Na moje biadolenie, że powinni liczyć się z opinią wyborców i jak biorą czynsz od apteki to i od banku powinni brać, rzekł był: "jak pan zauważył, trzeba się liczyć z głosami wyborców a bank to też wyborcy!" i dał wywód o słuszności decyzji zwolnienia banku z czynszu.

Kaziutkowi natychmiast włączył się alarm i wyostrzyła czujność!!!

Czy to tylko zbieżność imion i nazwisk, czy np. temu w radzie nadzorczej banku zapomnieli dopisać po nazwisku Dżiunior???

SKŁAD RADY GMINY - PRZEWODNICZĄCY WŁODZIMIERZ KOWALIK

SKŁAD RADY NADZORCZEJ BANKU - SEKRETARZ RADY NADZORCZEJ WŁODZIMIERZ KOWALIK

Jeżeli to nie zbieżność imion i nazwisk i na Sesji RG uchwała będzie głosowana, to ja się pytam:

Czy Pan Przewodniczący RG Włodzimierz K. powinien głosować nad uchwałą w której zwalnia Pana Sekretarza Rady Nadzorczej BS Włodzimierza K. z płacenia czynszu dla gminy???
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 24 kwi 2012, o 16:09

A co to Q...wa za zwalnianie KOMERCYJNYCH podmiotów z czynszu, to ja także chce lokal od gminy za friko. Malwersacja w sumie mała aż wstyd wspominać ale jaka władza w gminie, taka i korupcja. Żałośni do bólu. Chyba w nastepnych wyborach będę chodził na spotkania prezentujące "sukcesy " władz gminy i proponował by wygrał wybory KTOKOLWIEK tylko nie obecna ekipa. A brakuje mi ok 400m do Wieliszewa :21:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Chotomowianin » 24 kwi 2012, o 19:32

podobno na komisji budżetowej /przypomnę że przewodniczącym jes ........owy królik/ głosowanie poszło jak z płatka :) jak się ukaże protokól z głosowania to zobaczymy kto za kim stoi ;)

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Postprzez stasiu » 24 kwi 2012, o 19:46

A jaką powierzchnię bank wyhaczył za darmo ?
stasiu

Postprzez szumski » 24 kwi 2012, o 19:53

NA JUTRZEJSZEJ SESJI PKT. 4 UST. 4

Stasiu 100 m2. wyhacza od x lat a jutro przedłużenie na następne 10.
Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że gmina na archiwum wynajmuje pomieszczenia płacąc po ok. 46 PLN/m2/mc. (mogę się mylić o grosze ale na pewno >40)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez chotomowiak » 24 kwi 2012, o 23:33

To, co się dzieje w naszej gminie to po prostu granda. Należy się bliżej przyjrzeć również drugiej umowie najmu, która opiewa na śmieszną kwotę ok. 27zł/m2 (lokal 130m2). Gdzie tu interes gminy?
Albo raczej czyj prywatny interes tym razem wspiera gmina?

Jutro na sesji Rady będzie ciekawie, trzeba tam być!

Mam jeszcze pytanie z "innej beczki", bo ta przypadkowa zbieżność nazwisk jest odrobinę szersza - czy ktoś pamięta może firmę transportową, która brała udział w intratnym biznesie destruktowym?

[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2012 00:49 ]
W przypadku najmu za 0zł lokalu na rzecz banku, gmina tłumaczyła, iż ów bank wygrał (jako jedyny złożył ofertę) przetarg na obsługę kasową gminy.
W przetargu była mowa o podpisaniu umowy najmu lokalu na terenie UG bez podawania wysokości czynszu. Ciekawe, czy inne banki zainteresowane przetargiem wiedziały o takim bonusie - 100m2 za free? Zupełnie jakby przetarg był... hmm... ustawiony?
Pytanie, przez kogo?...
Chotomowiak
chotomowiak

Postprzez Jendrula » 25 kwi 2012, o 07:43

Oj następcy obecnej władzy będą mieli co sprzątać :koszyk:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez marek1 » 25 kwi 2012, o 20:23

Witam, wczoraj na posiedzeniu Komisji Rozwoju ,Radni mieli mnóstwo wątpliwości odnośnie przygotowanych projektów uchwał dotyczących wynajmu powierzchni użytkowych będących własnością gminy -czyli naszą-, większością głosów wszystkie projekty zostały przeniesione na następne posiedzenie komisji.ku mojemu zdziwieniu i nie tylko mojemu, na dzisiejszej sesji Uchwały zostały poddane głosowaniu i przyjete większością głosów.Mam pytanie ,czy na wszystkich komisjach odbywa się taka burzliwa dyskusja dla zamydlenia oczu uczestnikom spotkania , a następnie na sesji głosuje się tak jak ustalono w kuluarach wg wytycznych Pani Wójt / w obawie przed utratą pracy/. Pozdrawiam wszystkich Radnych z Komisji Rozwoju ,którzy na komisji tak dzielnie walczyli o dochody dla naszej Gminy, szkoda tylko ,że dzień później zapomnieli o co walczyli.
marek1

Postprzez szumski » 25 kwi 2012, o 20:55

Radni którzy mieli wątpliwości, przy wątpliwościach pozostali.

SKŁAD KOMISJI ROZWOJU

Darek Kubalski wstrzymał się bo jest członkiem BS (BS to rodzaj spółdzielni)
Agata jak wyżej też jest członkiem
Mógł być interes prawny więc chyba dobrze zrobili.
Zbyszek Garbaczewski był "przeciw"
Marek Zieliński "dał drapaka" na czas głosowania.
Więcej wątpiących na komisji nie było.

Przeciw był też Mariusz Grzybek - nie należy do komisji rozwoju.

Warto też wspomnieć, że P. Przewodniczący przekazał przewodniczenie sesji i opuścił salę na czas rozpatrywania tej uchwały.

Pani Saks też się wstrzymała, chociaż wcześniej mnie zrugała, że chciałem se popatrzeć w oczy radnym jakby chcieli zagłosować przeciwko udzielenia mi głosu ;) Nikt nie protestował więc reprymenda nieuzasadniona.

Uchwała przeszła głosami lobby przemysłu gastronomicznego + pomoc społeczna i GCKiS.
Ostatni przypadek to kuriozum!!! bo gmina płaci słony czynsz za wynajęcie pomieszczeń dla GCKiS żeby Pani Radna mogła w ciepełku dupę grzać i pobierać uposażenie z kasy gminny. Jak widać w zamian, w sposób szczególny zadbała o przychody do tejże kasy.

Głosujące "za" to kobiety o szerokich horyzontach i możliwościach. Żeby rozdawać wcale nie trzeba zarabiać. Perpetum mobile made in KWW OM
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez marek1 » 25 kwi 2012, o 21:19

Komisja liczy 8 osób i wczoraj była w pełnym składzie, większość głosowała za przeniesieniem uchwał na następną komisję.Wymieniłeś tylko cztery osoby , z których zachowanie 3 osób potwierdza nieprofesjonalne podejście do tematu , tak jak ci wszyscy którzy głosowali za przyjęciem Uchwał.Mam propozycję ,niech ci którzy głosowali za przyjęciem Uchwał wydzierżawią nieodpłatnie swoje prywatne lokale i niech opłacają wynajmującemu :wywóz nieczystości,koszty ogrzewania .... Najlepiej bezdomnym ,zrobią chociaż dobry uczynek.
marek1

Następna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.