Czy konflikt interesów???

Postprzez szumski » 25 kwi 2012, o 21:30

Trochę się nie rozumiemy.
Mechanizm jest taki: RG w głosowaniu odrzuciła wniosek komisji rozwoju o przeniesieniu uchwały. Pozostało więc głosowanie nad uchwałą. Pan Przewodniczący (KWW OM) oświadczył że ze względu na powiązania z BS głosował nie będzie, więc logiczne, że inni członkowie tegoż banku wstrzymali się (głosy nieważne) aby nie było jakichś haków.
Czy Ty myślisz że w KWW OM nie umieją liczyć? Mają większość więc warto było poświęcić laufra żeby utrącić dwie wieże a królowa i tak nietknięta.

A Mareczek (KWW OM) dał drapaka, bo młody i przyszłość w polityce przed nim więc gdzie tu brak profesjonalizmu? Majstersztyk!!!
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 25 kwi 2012, o 21:42

nie ma co się dziwić B.M.W. to solidna i niewzruszalna konstrukcja.

Też warto odnotować że po głosowaniu na maleńki znak ruszyła gonitwa na telefony zapewne o zameldowaniu o wykonaniu zadania

Czołem :04:
Ostatnio edytowano 25 kwi 2012, o 21:44 przez Chotomowianin, łącznie edytowano 1 raz
Chotomowianin

Postprzez marek1 » 25 kwi 2012, o 21:44

Szanowny Panie Rada Gminy to 15 osób , w tym 8 osób z komisji Rozwoju + Pan Grzybek to 9, jeżeli Radni z Komisji dzień wcześniej przenieśli temat uchwał na kolejną komisję, to jakim cudem mniejszość mogła przegłosować przyjęcie Uchwał.Jedynym wytłumaczeniem jest zanik szarych komórek u członków Komisji Rozwoju/ z wyłączeniem Pana Garbaczyńskiego/. Pan Przewodniczący sam strzelił sobie w kolano zabierając głos w sprawie wynajmu powierzchni dla banku.

[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2012 23:06 ]
Kazek powiem ci tak, zachowanie Pana Marka Zielińskiego to nie majstersztyk, to zwykłe tchórzostwo, zresztą tak jak zachowanie Pani Agaty jak również przewodniczącego komisji.Jeżeli tak zachowuje się dzisiaj to oby nigdy już mieszkańcy nie zagłosowali na niego.osobiście wydrukuję protokoły z komisji i sesji /wyniki głosowań/ i umieszczę w miejscach publicznych ,żeby wszyscy wiedzieli jak Radni łatwo rozdają nasze pieniądze.
marek1

Postprzez szumski » 25 kwi 2012, o 22:14

Większość w komisji rozwoju to 4 (kogoś tam nie było) i tą większością komisja projekt uchwały zaopiniowała.
Nawet 4 + Mariusz to żadna większość w RG. Tu nawet tabliczki mnożenia nie ma i nie ma co liczyć. Z tych 4 obowiązkowo trzeba odjąć Marka Zielińskiego bo to KWW OM a na komisji było sporo młodej publiki to chciał błysnąć nowoczesnym myśleniem. Dzisiaj pod czujnym okiem szefowej "podał tyły"

Jest prosta zasada, żeby przepchnąć najdurniejszą nawet uchwałę trzeba mieć większość. Większość nie wypływa ze skały mojrzeszowej tylko z urny.
Trzeba umieć wygospodarować kwadrans raz na cztery lata i pójść do urny, żeby potem przez te cztery lata nie jęceć w internecie, że głosowanie do dupy.
Ja na tą większość nie głosowałem i zupełnie nie mam pretensji, że oni głosują inaczej niżbym sobie życzył.

nie ma co się dziwić B.M.W. to solidna i niewzruszalna konstrukcja.

..... tylko dla zmyły na co dzień używają mercedesów ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez marek1 » 25 kwi 2012, o 22:30

Szanowny Kolego , jeżeli podoba ci się jak jest i uważasz że nie można nic zmienić to po co siejesz ferment.po co opisujesz zachowania Radnych ?Poczytaj gazetę ,obejrzyj program w telewizji i poczekaj do następnych wyborów.Dobrej nocy
marek1

Postprzez szumski » 25 kwi 2012, o 22:41

marek1 napisał(a):Szanowny Kolego , jeżeli podoba ci się jak jest i uważasz że nie można nic zmienić to po co siejesz ferment.po co opisujesz zachowania Radnych ?Poczytaj gazetę ,obejrzyj program w telewizji i poczekaj do następnych wyborów.Dobrej nocy

Co ja uważam to Ty wiesz lepiej, ferment sieję z przyzwyczajenia a za dobre rady dziękuję.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez marek1 » 25 kwi 2012, o 22:42

Jeszcze jedno Kazek,większość w komisji Rozwoju to nie cztery ,tylko cztery + 1.
marek1

Postprzez szumski » 25 kwi 2012, o 22:44

Na papierze.
Całego składu nie było a więc 4.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez dezorganizator » 26 kwi 2012, o 07:46

szumski napisał(a):Większość w komisji rozwoju to 4 (kogoś tam nie było) i tą większością komisja projekt uchwały zaopiniowała.
Nawet 4 + Mariusz to żadna większość w RG. Tu nawet tabliczki mnożenia nie ma i nie ma co liczyć. Z tych 4 obowiązkowo trzeba odjąć Marka Zielińskiego bo to KWW OM a na komisji było sporo młodej publiki to chciał błysnąć nowoczesnym myśleniem. Dzisiaj pod czujnym okiem szefowej "podał tyły"

Jest prosta zasada, żeby przepchnąć najdurniejszą nawet uchwałę trzeba mieć większość. Większość nie wypływa ze skały mojrzeszowej tylko z urny.
Trzeba umieć wygospodarować kwadrans raz na cztery lata i pójść do urny, żeby potem przez te cztery lata nie jęceć w internecie, że głosowanie do dupy.
Ja na tą większość nie głosowałem i zupełnie nie mam pretensji, że oni głosują inaczej niżbym sobie życzył.

Jakich gmina wybrała radnych - takich ma.
Jakie radni skonstruowali komisje - takie je mamy.
A jak znam życie, przy następnych wyborach Placformiane znów się nic nie nauczą i będą lutowali Alternatywę, a wójtowe po cichu zgarną swoje i będzie jak było.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Cielak » 26 kwi 2012, o 08:03

dezo, Platformiane nie mają tak łatwo. W polityce gminnej liczy się przede wszystkim to ilu masz "swoich" głosujących a nie to z jakiej partii jesteś. To nie wybory do sejmu :)

Co do wyborów samorządowych i zmian w obecnej ekipie, to pamiętam jak przed ostatnimi wyborami, też było wielkie narzekanie na obecną Panią Wójt i skład Rady. A w efekcie okazało się, że nie tylko nie dostała żółtej kartki ale sędzia (wyborcy) wręcz uznali, że była faulowana!
Życie pokazało, że chyba jednak większości pasuje to co jest a Ci narzekający na forum (czyli my) to jakaś banda oszołomów ;)

Dolicz do tego rozpoczęcie budowy nowej szkoły. Jak się ją uda ukończyć, to "dotrzymałam słowa" i sukces murowany!
A że to będzie nie całkiem udany budynek i tylko cząstka tego co miało być... to już nie będzie miało znaczenia.

Pozdrawiam.
Oszołom.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.