Czy konflikt interesów???

Postprzez dezorganizator » 26 kwi 2012, o 08:43

Cielak napisał(a):dezo, Platformiane nie mają tak łatwo. W polityce gminnej liczy się przede wszystkim to ilu masz "swoich" głosujących a nie to z jakiej partii jesteś. To nie wybory do sejmu :)

Co do wyborów samorządowych i zmian w obecnej ekipie, to pamiętam jak przed ostatnimi wyborami, też było wielkie narzekanie na obecną Panią Wójt i skład Rady. A w efekcie okazało się, że nie tylko nie dostała żółtej kartki ale sędzia (wyborcy) wręcz uznali, że była faulowana!

Placformiane łatwo nie mają, bo same sobie piwa (z uporem godnym lepszej sprawy) nawarzyli.
Tak się składa, że pamiętam dobrze ostatnie wybory, pamiętam też przedostatnie. W obu chotomowska Placforma chciała zgarnąć wszystko, więc nie uważała za stosowne dogadać się z innymi, mało tego, jako głównego wroga upatrzyła sobie Alternatywę - (kto chętny, może cobie odświeżyć wiedzę czytając wpisy archiwalne), bo z OM to już uważali, że wygrali w przedbiegach (kupa śmiechu była), ulegając złudzeniu, że forum reprezentuje mieszkańców. Niestety okazało się, że może jakieś 5% .
Efekt był za każdym razem taki, że przegrywali sromotnie, oddając pośrednio władzę ekipie OM, i teraz muszą za przystawki służyć.
Bardzo jestem ciekaw, jak będzie w następnych, ale niestety obawiam się, że tak samo...
A chciałbym się mylić.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez szumski » 26 kwi 2012, o 09:19

Dżon, a weź w końcu ich zreformuj tych placformianych, a co???

PO powiększyła stan posiadania w RG z 1 do 3. a Alternatywa zmniejszyła z 3 do 2. Nieczasowi w dodatku, w komisjach nie uczestniczą a to w komisjach jest "obróbka" - opiniowanie uchwał. Na sesji już można być tylko "przeciw" i ja się nie dziwię, bo jak można popierać coś nad czym się nie pracowało.
Z informacji zawartej w porządku obrad wynikało, że uchwała będzie dotyczyć wynajmu a nie podarunku lokalu. O szczegóły dopytano się na komisji.

Nie jest to RG moich marzeń ale prawda jest taka, że kto się zgłosił do komisji to w nich jest a kto nieczasowy i się nie zgłosił to go nie ma.
Z góry przepraszam za "nieuzasadnioną napaść"
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 26 kwi 2012, o 09:54

szumski napisał(a): a to w komisjach jest "obróbka" - opiniowanie uchwał

wczoraj mieliśy przykład że obróbka dokonuje sie poza gmina ot co

Dla rozjaśnienia schowali zabawki /statut/jak dzieci coby inni nie mogli sie pobawić/bo tam są ciekawe zapisy odnośnie procedowania uchwały, ale co komu po komórce jak z przeczytaniem ,napisanego zapytania ma kłopoty juz nie mówiąc o zrozumieniu .

Do wczoraj myslałem że tylko dogmaty przyjmuje się na wiare, a tu panie niespodzianka uzasadnienia tez tak trza traktować, bo inaczej spotka cie riposta że wywierasz wpływ na radnych Rady Gminy/koń i ten trojański by sie usmiał/. To ja się pytam czy takiego nacisku nie było wczesniej aby zamknąć oczy jak Temida na z gruntu rzeczy fałszywe uzasadnienia do uchwał ?

:04:
Chotomowianin

Postprzez Jendrula » 26 kwi 2012, o 10:19

Może teraz konkurenci OM lepiej przygotują się do wyborów niż w 2010tym, zmobilizują elektorat do zameldowania się w Jabłonnej i do ruszenia D z grillowania na wybory, może pochodzą po domach i pogadają z mieszkańcami bo na forum wyborów sie nie wygrywa. Przygotowania już czas zacząć.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 26 kwi 2012, o 10:21

Statut rzeczywiście z BIP zniknął.
Otwiera się jeszcze z mojego linku: STATUT GMINY JABŁONNA
STATUT GMINY JABŁONNA wersja PDF
Zapisz se na dysk.

bo inaczej spotka cie riposta że wywierasz wpływ na radnych Rady Gminy

Łeee tam czepiasz się, jak ktoś zawodowo całe życie musi reagować na: "plosę Pani a on na mnie patsy" to i z rozpędu zdarzyło się na sesji.
Choć jam chłop w sile wieku i nie uważam żeby "patsenie" na radne z KWW OM sprawiało im tortury ;)
Ostatnio edytowano 26 kwi 2012, o 13:15 przez szumski, łącznie edytowano 2 razy
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 26 kwi 2012, o 10:22

Jendrula napisał(a): Przygotowania już czas zacząć.

To powiem tak juz jesteś spózniony :P

[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2012 11:25 ]
szumski napisał(a):Choć jam chłop w sile wieku i nie uważam żeby "patsenie" na radne z KWW OM sprawiało im tortury

mysle że na samą myśl o zadaniu pytania przez Ciebie ,co poniektórych przechodzą dreszce :P
Chotomowianin

Postprzez Jendrula » 26 kwi 2012, o 11:41

Chotomowianin! Ja nie jestem zainteresowany kandydowaniem, więc nie jestem spóźniony. Mam skrajne poglądy, więc trudno by mi było przyciągnąć tzw. elektorat. proponuję wprowadzenie wysokich jak sie da podatków od nieruchomości coby infrastrukturę budować (woda. ścieki, gaz, latarenki i asfalcik a nie destrukcik). Skasowałbym dotacje do ZTM chyba żeby spełnił prośby mieszkańców odnośnie kursowania i trasy, zabudowałbym teren Trasy Mostowej by mieszkańców więcej nie straszyć, jakby PKP wind nie naprawiło to mała blokada szlaku kolejowego a i wyciągnąłbym kasę za budynki PKP których nie używa(wspolna akcja z Legionowem i NDM, wprowadziłbym lokalny bon oświatowy zamiast dotacji które są świadczeniem bezwarunkowym a UG decyzje byłyby wydawane od ręki (te gdzie to możliwe) zamiast czekania 2 tygodnie. Który z urzędników by nie dał rady, zostałby zastąpiony nowym, młodym bezrobotnym z wykształceniem . I co chcialby ktoś głosować na takiego oszołoma? sam sie zastanawiam :23:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez marek1 » 26 kwi 2012, o 12:45

Witam Kazek, statut nadal jest w BIP i można go otworzyć i przeczytać.Odnośnie Komisji to masz rację kto się zgłosił to jest ,a że zgłosili się kandydaci ,którzy nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu majątkiem Gminy to mamy to co mamy.jeżeli znasz np. członków Komisji Rewizyjnej to uświadom mnie ,który z nich zna proces inwestycyjny tj.Przygotowanie , nadzór i rozliczenie inwestycji włącznie z przyjęciem jej na majątek Gminy.

[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2012 14:01 ]
Jendrula ,a Ty jesteś zwolennikiem OM ? Jeżeli nie, to też weź się do roboty uważasz ,że inni to nie mają co robić tylko boksować się z obecną władzą.mnie nawet nie przeszkadza Pani OM -to jest tylko organ wykonawczy, pretensje mam do członków Rady-organ ustawodawczy- ,że nie spróbowali chociaż na czym polega zarządzanie Gminą i dbanie o jej rozwój. Tak więc do roboty chłopie.Pozdrawiam
marek1

Postprzez szumski » 26 kwi 2012, o 13:34

A ja na miejscu UG i RG zmieniłbym Statut i dał prawo inicjatywy uchwałodawczej mieszkańcom. Ciekawe ile projektów z odpowiednim poparciem wpłynęłoby do laski laufra?

O rewolucjach to nie ma co dyskutować.

Radni mają inicjatywę uchwałodawczą, każdy z osobna też. To ja się pytam: czemu zamiast ślinić się do obiektywu Iwonki z "Powiatowej", nie skorzystali z tego i na podstawie Art. 40 ust 2 pkt. 3 Ustawy o samorządzie gminnym, nie uchwalili minimalnej stawki czynszu??? Czemu nie uchwalili (ta sama podstawa), że wynajem nieruchomości gminy ma się odbywać w drodze nieograniczonego przetargu ustnego?
A może ktoś zażądał planu wykorzystania gminnego zasobu nieruchomości???
Byłby kantar dla samowoli?
Mieszkańcy przyjdą na taką sesję i nie tylko będą "patseć" jak kto głosuje, ale może się wkurzą i wypichcą coś oficjalnie i imiennie o niegospodarności? ...... upssss to już chyba wywieranie nacisku :razz:
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez marek1 » 26 kwi 2012, o 14:02

Dobre pytanie "czemu nie skorzystali i czemu nie uchwalili ?" Bo nie mają podstawowej wiedzy o kompetencjach Rady.
marek1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rada Gminy - Skład, sesje, wydarzenia.