Linia autobusowa ZTM do Chotomowa

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez szmitek » 1 paź 2008, o 20:33

Co do szkoły to nie bardzo rozumiem, ale jak będziesz z niej umiejętnie korzystał to autobusy będą Ci wisieć.

Skończyłem szkoły i dostałem się na studia. Autobusy mi nie wiszą.

Autobus zajmuje na drodze miejsce co najwyżej kilku samochodów, a może zmieścić się w nim więcej ludzi niż w tych samochodach. Dlaczego więc kierowcy za swoje pieniądze nie poszerzają ulic?

W każdej bogatszej stolicy europejskiej komunikacja publiczna jest w podobny sposób. Jest zarząd transportu (np. w Londynie Transport for London), który wytacza linie miejskie i podmiejski. W Londynie jest 60 autobusowych linii podmiejskich.

Gmina dopłaca do jakiegoś przewożnika dostarczajacego dzieci do gimnazjum w Jablonnie.

Autobusy Transludu czy Translud Bisu doskonale nadają się do wożenia dzieci do szkoły, ale nie do obsługiwania połączeń zgodnie z rozkładem. Gmina powinna kontynuować negocjacje z ZTM.
Kamil Szmit
szmitek

Postprzez szumski » 1 paź 2008, o 20:46

Samorząd ma obowiązek ustawowy dowozić dzieci pow 2 km. Nie ma natomiast obowiązku pompowania kasy do innego samorządu, którego agendą z posadami dla znajomych królika jest ZTM. Można odwrócić sytuację i żądać dopłaty od samorządu Warszawy, bo Translud przewozi mnóstwo osób od Tarchomina do Centrum i odwrotnie. Pozdr.

Dlaczego więc kierowcy za swoje pieniądze nie poszerzają ulic?
Kamilku nie wygłupiaj się. Podatek drogowy jest wliczony w paliwo i w skali kraju to są ogromne pieniądze które wystarczają z nawiązką na "poszerzenie dróg". Nie trafiają jednak na naprawy dróg tylko do kieszeni tych co wiedzą lepiej jak powinien podróżować przeciętny obywatel.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia strona

Powrót do Pytania do wójta