392 zł 25 gr

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

392 zł 25 gr

Postprzez Naretta » 3 kwi 2008, o 12:46

Może mi ktoś wytłumaczy, co to znaczy, że Gmina dofinansowuje pobyt jednego dziecka w przedszkolu w tej właśnie kwocie?
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez szumski » 3 kwi 2008, o 13:29

Jak publicznie napiszesz, że mnie lubisz to Ci wytłumaczę, skąd to się bierze. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez agata122 » 3 kwi 2008, o 16:26

Renata nie daj się ja Ci wytłumaczę bez publicznych oswiadczeń
agata122

Postprzez Naretta » 5 kwi 2008, o 22:27

Agatko,
ja to wszystko wiem i dlatego nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko założyć prywatne przedszkole w dobie wyżu demograficznego, bo krew mnie zalała, gdy przeczytałam cennik opłat w pewnym uroczym przedszkolu otwartym koło mnie.

Cennik
Wpisowe
Wpisowe do przedszkola wynosi 800 PLN. Jest to jednorazowa, bezzwrotna opłata, wpłacana przelewem na konto przedszkola w dniu rezerwacji miejsca.

Czesne
Czesne za miesiąc wynosi 860 PLN. Czesne opłacane jest z góry, przelewem do pierwszego dnia każdego miesiąca na konto przedszkola.

Zajęcia dodatkowe
Opłata za pakiet zajęć dodatkowych podstawowych i fakultatywnych wynosi:
- dla dzieci 3,4-letnich 255 PLN
- dla dzieci 5,6-letnich 385 PLN

Sobotnie zajęcia sportowe
- Nauka i doskonalenie pływania: 100 PLN miesięcznie
- Piłka nożna: 100 PLN miesięcznie,
- Tenis ziemny: 150 PLN miesięcznie.

Umowa
Szczegółowe warunki współpracy Rodziców z Przedszkolem Zielona Ciuchcia precyzuje umowa o świadczeniu usług na rok bieżący.

Zielony Dom
Opłata za dwugodzinne zajęcia wynosi 40 PLN

Gdy tak sobie wszystko zsumuję i dodam dotację Gminy to wychodzi niezła kwotka.

A tak przy okazji mam też pytanie, jak Gmina rozlicza przedszkola z tych dotacji?
Bo kaska płynie od łebka, prawda? A co ten przysłowiowy łepek z tego ma,
jeśli rodzice na przykład muszą wybulić ponad tysiąc złociszy za czesne i inne dupy srupy?
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez guzik » 5 kwi 2008, o 23:20

No właśnie! To mnie gnębi od dłuższego czasu. Tyle u nas dzieci. Czy nie lepiej by było mieć publiczne przedszkole we wsi niż nabijać gminnymi pieniędzmi czyjąś kieszeń? Jeśli nie publiczne to chociaż społeczne. Coś trzeba by zrobić w tym temacie. Pani Agato chyba wybiorę się na spotkanie i będę o tym wrzeszczeć!! A głośno to ja potrafię :D
guzik

Postprzez Naretta » 5 kwi 2008, o 23:24

Guziczku, popieram Cię w całej długości i szerokości geograficznej od Przylesia do Rajskiej :D !
Naretta

Postprzez szumski » 6 kwi 2008, o 06:35

Przedszkola dotowane są na podstawie ustawy o systemie oświaty z subwencji, czyli z pieniędzy nie będącymi stricte dochodem samorządu. Powinny być ustalone na poziomie nie niższym niż 75% kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym. Przedszkola prywatne nie otrzymują [shadow=black]żadnych [/shadow] pieniędzy na kształcenie swojej kadry czy budowę i utrzymanie obiektu (pomijam patologie)

Naretta, pisałaś w innym temacie, że (cytuję z pamięci) "narobić dzieci to najprostsza rzecz na świecie" , no to potem trza przejść do wykonywania ruchów bardziej złożonych i zapewnić im utrzymanie na oczekiwanym przez siebie poziomie. Trudno zrozumieć atawistyczne oczekiwania, że potomstwo wychowa stado (wspólnota gminna - gromada)

Przedszkola były płatne zawsze, trzeba było jeszcze dodatkowo przejść uwłaczającą godności człowieka procedurę kwalifikacyjną, w której należało udowodnić, że jesteś dziadem i nie stać cię na zapłacenie pełnej stawki w przedszkolu np. u siostrzyczek.

Teraz ludzie kształcone i powinni podejmować świadome decyzje: ferrari w garażu czy dzieciak w chałupie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 6 kwi 2008, o 07:44

szumski napisał(a):Teraz ludzie kształcone i powinni podejmować świadome decyzje: ferrari w garażu czy dzieciak w chałupie. Pozdr.

Wiesz Kazek.. ze trzy lata temu kumpel zapytał mnie dowcipnie "ile kosztuje dziecko"
i zaraz sam sobie odpowiedział - tyle co rata za mercedesa... :hah:
Coś w tym jest :) Ale ja bym się nie zamienił ! :)

Manual dla tych co chcą otwierać przedszkole:
http://www.przedszkola.edu.pl/_publikac ... szkole.htm

Piotr 'PiVi' Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez agata122 » 6 kwi 2008, o 07:50

Moje drogie macie olbrzymią okazje dowiedzieć się wszystkiego i zapytać o wszystko 14 04 godz.19 odbędzie się Zebranie Wiejskie obecni będą wójtowie i radni.Gorąco namawiam do uczestnictwa.
agata122

Postprzez szumski » 6 kwi 2008, o 07:56

tyle co rata za mercedesa..
Może na początek, jak Ci podrośnie to raczej odwrotnie: rata na mercedesa pójdzie na waciki. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Następna strona

Powrót do Pytania do wójta