392 zł 25 gr

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez Krzysztof J » 6 kwi 2008, o 08:49

@Naretta

kiedy jakis rok temu przygladalismy sie jak wyglada realizowanie umowy gminy z wlascicielka przedszkola na ul. Zeligowskiego, to okazalo sie, ze gmina w zaden sposob nie rozlicza przekazywanej subwencji
co wiecej, gmina nawet nie weryfikowala liczby dzieci uczeszczajacych do tej placowki!
ilosc kasy przekazywanej na konto wlascicielki byla okreslona na podstawie wylacznie jej oswiadczenia jaka liczba dzieci chodzi do przedszkola
wlascicielka uniemozliwiala jakakolwiek kontrole, a urzednicy rozkladali rece

poczytaj sobie osobne watki nt. chotomowskiego przedszkola, to poznasz wiecej szczegolow
Krzysztof J

Postprzez PiVi » 6 kwi 2008, o 08:51

szumski napisał(a):
tyle co rata za mercedesa..
Może na początek, jak Ci podrośnie to raczej odwrotnie: rata na mercedesa pójdzie na waciki. Pozdr.

Widzisz Kazek- Ty to w ogóle jesteś majętnym człowiekiem
- masz "parę" tych Ferrari w chałupie :)

Generalnie jak tak to wyliczyć- to w naszym Kraju Raju mieszkają sami zasobni ludzie
- co chałupa to 2-3 mercedesy, a w co którejś nawet z 5 Ferrari.
Już nie wspominam o większej ilości- ale wtedy zauważyłem że 99% ma problem z garażowaniem
i pakuje po kilka w jeden...

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 6 kwi 2008, o 09:25

Szanowny Krzysztofie, mój serdeczny przyjacielu. Ustawa wymaga jedynie poinformowania - nie później niż do dnia 30 września roku poprzedzającego rok udzielenia dotacji - o planowanej liczbie uczniów. Szczegółowe zasady rozliczania ustala samorząd. Jak se ustalił tak ma, bo podmiot rozlicza się tylko liczbą dzieci. Cały deal polega na tym, że stosunek między organem dotującym i dotowaną placówką jest stosunkiem administracyjnoprawnym, a zatem ewentualne spory wynikające z tego stosunku nie są rozpatrywane na drodze postępowania cywilnego. Gmina namieszała z przedszkolem bardziej niż ja na tym forum i zawarła również umowę cywilnoprawną o użyczenie budynku, zasad kontroli nie określając wcale. Obawiam się, że ewentualne kontrole nie mają żadnego umocowania w prawie lokalnym. W takiej sytuacji średnio zdolny szympans potrafi w zgodzie z kpa wytykając błędy proceduralne bujać urząd przez kilka lat, nie dopuszczając żadnych kontroli. Pozdr.

Widzisz Kazek- Ty to w ogóle jesteś majętnym człowiekiem
- masz "parę" tych Ferrari w chałupie :)
A Ty się tak publicznie nie zachwycaj, bo dwie już dawno są dorosłe to możesz od Magdy w łeb zaliczyć :)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia strona

Powrót do Pytania do wójta