Gmina rżnie głupa na maxa

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez szumski » 12 sie 2008, o 07:43

Ze strony @ gminy, pytania do wójta:
Pytanie: (kategoria: Inwestycje Infrastrukturalne)
Kiedy rozpocznie się budowa ul. Kisielewskiego? Kiedy będzie położona kostka?
(Adam Ogniewski, 21.07.2008 r.)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Adamie
Rozpoczęcie budowy ul. Kisielewskiego może nastąpić po uzyskaniu w Starostwie Powiatowym pozwolenia na budowę co uwarunkowane jest posiadaniem przez Gminę prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, które zostanie nabyte m. in. po zatwierdzeniu scalenia i podziału gruntów na terenie północno-zachodniej części wsi Jabłonna. Procedura ta zostanie zakończona w IV kw. bieżącego roku. W jej wyniku gmina stanie się właścicielem gruntów przeznaczonych pod poszerzenie ul. Kisielewskiego, będących obecnie w posiadaniu osób fizycznych, które nie odpowiedziały na apel o ich udostępnienie na cele budowy ulicy.
Ponadto, jak wynika z dokumentów złożonych przez Gazownię Warszawską na fragmencie ul. Kisielewskiego, przy jej północnej granicy będzie realizowany gazociąg, który powinien powstać przed ułożeniem nawierzchni drogowej aby uniknąć jej dewastacji.

Grażyna Kacprzykowska, Referat Ładu Przestrzennego

Rozpoczęcie budowy ul. Kisielewskiego może nastąpić po uzyskaniu w Starostwie Powiatowym pozwolenia na budowę, może jeszcze błogosławieństwa Papy Ratzingera a do budowy Tęczowej, Wesołej, Radosnej, Promiennej i Jasnej wystarczy zgłoszenie:

Obrazek

Postępowanie przetargowe też już w toku:

http://www.portal.uzp.gov.pl/pl/site/uz ... Id=1402002

Ja się pytam dla kogo jest zapis Art. 32 Konstytucji RP:

Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

W razie jakby ktoś naiwny dał się nabrać na gaz i dewastację nawierzchni to przypominam: gaz będzie w nieokreślonej przyszłości, wchodzi w życie nowelizacja KC o służebności przesyłu i gazownia ma co innego do roboty, poza tym tak wysoko wyedukowany odpowiadający chyba wie, że gaz buduje się w pasie drogowym a nie pod kostką? Jak gmina ma problemy z własnością gruntu to gazownia tym bardziej chyba? I na koniec: w warunkach zabudowy można nałożyć obowiązek budowy przyłączy tam gdzie to konieczne, metodą przecisku, z resztą przyłącza to odległa historia i indywidualna dla każdego właściciela nieruchomości.
Czyli to wszystko to jest pieprzenie w bambus i robienie z publiczności baranów!!! Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez abraham » 15 sie 2008, o 11:29

Witam,

Chyba nie wszyscy wiedza jak bardzo robi sie z obywateli totalnych głupców.
Jeszcze nie znalazłem nigdzie w wypowiedziach Pani Wójt ze Gmina owszem chce przebudować drogę, ale niestety "zapomniała" ze trzeba wykupić grunty pod drogę.
Otrzymałem, jako jeden z właścicieli pismo, w którym było tylko oświadczenie ze mam zrzec się sie bodaj 120 metrow kwadratowych gruntu pod drogi. Oczywiście odesłałem puste oświadczenie z pismem, w którym zapytałem sie Pani Wójt ile chce Urząd zapłacić za metr kwadratowy. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.
Dlaczego jak robili obwodnice Jabłonny za grunt zapłacili a dlaczego za ul. Kisielewskiego Urząd zapłacić nie chce tego nie wiem?
Co więcej, zaproponowałem sam cenę za metr i była ona najniższa, jaka jest w tym rejonie. Praktycznie nie ma takiej ceny. Nadal pismo zostało bez odpowiedzi.
Uprzejmie wszystkim "donoszę" Gmina nie jest przygotowana na przebudowę drogi.
Rozumiem wszystkich mieszkających w pobliżu tej ulicy i korzystających z niej i proszę zgłoście sie do Gminy i zapytajcie wprost ile Radni "zabukowali" w budżecie na wykup pod ta drogę. Czy podeszli do tego jak zwykle, czyli:
" Przeznaczymy w budżecie a później zmienimy przeznaczenie uzasadniając ze właściciele nie chcą sie zgodzić na budowę drogi. (Zamiast podać prawdę obywatelom ze Urząd Gminy nie zaproponował żadnego odszkodowania za grunty pod drogę"

Pozdrawiam
Abraham
abraham

Postprzez szumski » 15 sie 2008, o 12:50

Urzędniki mają wszystkich za niepiśmiennych idiotów. W jednym miejscu wioski wymuszają szantażem prezenty, albo oddasz ziemię za darmo albo kup se pickupa bo drogi nie będzie, w innym robią prezenty z pieniędzy, które wcześniej zajumali z podatków szczęśliwych posiadaczy pickupów.

W kosztorysie na budowę Jasnej i Pogodnej są pozycje na rozbiórkę podjazdów, które (być może nie świadomie) nielegalnie, tzn. bez pozwolenia na budowę i zgody zarządcy drogi, wybudowali właściciele posesji. Gmina budując teraz drogę z podjazdami powinna zgłosić samowolę, uzyskać nakazy rozbiórki nielegalnych wjazdów i zgodnie z
Art. 52. Inwestor, właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany na swój koszt dokonać czynności nakazanych w decyzji, o której mowa w art. 48, art. 49b, art. 50a oraz art. 51.

inwestorzy powinni dokonać rozbiórki. Istnieje też możliwość dokonania rozbiórki i obciążenia kosztami inwestora samowolki.

Bogatemu nie wolno zabronić i gmina dokona rozbiórki na koszt podatników, dodatkowo nakazuje bezwzględnie poukładać i zwrócić materiał właścicielom posesji. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Powrót do Pytania do wójta