LUDZIE!!!!!!!!!

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

LUDZIE!!!!!!!!!

Postprzez sara » 14 gru 2008, o 17:42

Ludzie!!!!!!!!!!!
od ilu lat tu mieszkacie? Popatrzcie na starą Jabłonnę, która nie ma kanalizacji, wody ani innych dobrodziejstw tego świata. Wy przyszliście wczoraj na piękne osiedla, żądacie wszystkiego co ludzkie, tak jak my od wielu dłłłłłłłłłłłłłłługich lat. Weżcie pod uwagę że kadencja nowego samorządu trwa od niedawna wcześniej w naszej gminie nie robiło się zupełnie nic. Obecna Pani Wójt dwoi się i troi by to nadrobić potrzeba jej czasu. Nie jest w stanie nadrobić 8-letnich zaległości tak szybko. Chcecie mieć drogi, oświetlenie, chodniki ok. Tylko to wszystko wymaga czasu, a stara część Jabłonny?????????
Znowu mamy czekać, bo Wy żądacie..... już natychmiast? Po kolei, wybraliśmy operatywny samorząd po wielu latach dajmy im działać. Bardzo się cieszę, że nasza gmina się rozrasta, ale po latach marazmu wykażmy się cierpliwością. Pozdrawiam wszystkich starych i nowych mieszkańców gminy Jabłonna z zyczeniami cierpliwości. :)
sara

Postprzez myoni » 17 gru 2008, o 14:28

Mnie osobiście bardzo cieszy to co dzieje się na Terenie naszej Wsi.
Mieszkam tu 8 lat i naprawdę pamiętam jak to wszystko wyglądało kiedyś. Myślę, że niektórym sąsiadom brak po prostu porównania z tym co było.
myoni

Postprzez Marcin » 18 gru 2008, o 23:06

Tak, tak, "nowi" to sama swołocz, po co to tu tyle przyjechało, hę?

Gdyby nie "nowi", to "starzy" nadal paliliby opony w piecach i dziwili się, że brak komunikacji do Warszawy, że korki, że pomidorki ze szklarni się nie sprzedają, że kolejnego wójta policja z urzędu wyprowadza etc. To z podatków "nowych" te cuda, to dzięki temu, że nagle, w ciągu 8 lat przybyło ponad 3.000 "nowych" a ci wstrętni, nowi krwiopijcy Kaufland i OBI odkryli, że warto postawić market. To wysiłki "nowych" wreszcie usuneły tego waszego "jabłonowskiego" geniusza Kubalskiego (stare ziomale mówią o nim "dziecko-cud", na szczescie "nowi" go wyeksportowali). To "nowi" zmusili Komendanta Wojewódzkiego do oddania etatów policyjnych do Jabłonny, do zmiany komendanta w Legionowie i Jabłonnej. Finalnie, to "nowi" kupują ziemie, na której kartofle "starych" rosły te 8 lat temu.

a jak mieszkam tu ponad 8 lat, to wciąż jestem nowy? :) i jakie to ma znaczenie czy wiemy, jak tu bylo wczesniej?

Marcin
Marcin

Postprzez MagdaM » 18 gru 2008, o 23:46

:)
MagdaM

Postprzez myoni » 19 gru 2008, o 11:24

Wiedziałem, że warto się zalogować na Forum teraz widzę jak wygląda Nasze Polskie Piekło.
Trochę wstyd...
myoni

Postprzez MagdaM » 19 gru 2008, o 11:30

Nie wiem co masz na myśli przez ten "wstyd" ale chyba trudno nie przyznać Marcinowi, że dużo w tym racji co wcześniej napisał. Fakty chyba mówią same za siebie...
Jabłonna przez tyle lat jedna z najbogatszych gmin w Polsce i kompletny brak inwestycji na terenie gminy...to gdzie szły te pieniądze z podatków tzw. "starych mieszkańców" - czy ktoś to w ogóle kontrolował...?
MagdaM

Postprzez myoni » 19 gru 2008, o 11:45

Wszystko ok. Chodzi o retorykę, podszyta złośliwością i agresją nie służy niczemu.
Więcej, myślę że pozbawia nawet dobre argumenty swojej siły... a szkoda.
myoni

Postprzez Marcin » 19 gru 2008, o 16:57

myoni napisał(a):Wszystko ok. Chodzi o retorykę, podszyta złośliwością i agresją nie służy niczemu.
Więcej, myślę że pozbawia nawet dobre argumenty swojej siły... a szkoda.

Ejże,

Agresji mi brak. Złosliwy nie bywam. Być może bywam uszczypliwy, ale po 8 latach bycia "nowym" nauczyłem się tu, w Jabłonnie jednego - jak sam czegoś nie załatwię albo wymuszę, to potem sam zapłacę za konsekwencje odpuszczenia. Nigdy nie dzielę na nowych czy starych, lecz jeśli retoryka wypowiedzi przedmówcy wskazuje, że nowi to tylko narzekacze, to nie, ja się z tym nie zgadzam i jeśli już musimy dzielić siebie na "tych" i "owych", to trzymajmy się proporcji - "nowych" jest w naszej Gminie ponad 35%!!!

BTW: 9 lat temu szukałem działki pod dom. Nie szukałem - przyjechałem tu, bo Jabłonka zawsze była OK - zielono, gospodarnie, porządnie. Byłem piewcą lokalnego Urzędu, który przyjmował "nowych" z otwartymi rękoma. Zaraz potem nadziałem się na Kubalskiego i jego całą rodzinkę. Szkoda pisać, moja historia odstrasza kolejnych moich znajomych od osiedlenia się w okolicy, bo to jest właśnie "Polskie Piekiełko" (zaraz opiszę w innym wątku dzisiejsze spotkanie z panem Buniewiczem z Gminy). Teraz wiem, że jak się nie uprę, to Gmina nie zrobi dla nas nic. Więc nie odpuszczam. Ale czy to jest agresja?

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez F.K.Niepłacz » 19 gru 2008, o 17:04

myoni napisał(a):Wiedziałem, że warto się zalogować na Forum teraz widzę jak wygląda Nasze Polskie Piekło.

1.Teraz widzisz jak wygląda, a wcześniej nie widziałeś? To może to piekło jest tylko na forum, a w realu go nie ma?
2.Jeśli posty Sary i Marcina są kwintesencją polskiego piekła, to myśle, że inne narody mogłyby nam tylko zazdrościć.
3.Wiem, wiem, mój post też jest z piekła rodem.
F.K.Niepłacz

Postprzez myoni » 19 gru 2008, o 20:08

Nie odnoszę się do Nowych czy Starych, staram się nie określać ludzi kryterjami typu: "czas zamieszkania w danym miejscu" tylko wspólnymi oczekiwaniami i problemami (wiem trochę naiwne, ale ta naiwność może dotknąć tylko mnie, więc...). Kierując się takimi kryteriami sam przecież jestem Nowy.Co do Polskiego Piekła to spotykam się z nim na codzień w Realu również (staram się jednak robić zakupu w Piotrze i Pawle). Myslę, że inne Narody powinny nam raczej zazdrościć bigosu i wspaniałych zup warzywnych. A mail mojego przedmówcy myślę, że nie jest aż tak szatański.

Pozdrawiam Wszystkich
MYONI
myoni

Następna strona

Powrót do Pytania do wójta